ludwik1983

Kombajn Vstula-Opinie

Polecane posty

rafftti    32

Teraz to ze świecą takiego sprzętu można szukać. Chyba z sześć lat temu coś takiego sprzedałem. Co ciekawe zamiast zbiornika na zborze miała ona taką aparaturę do której podczepiało się cztery worki i tam ktoś zawsze siedział i się tymi worami zajmował. Ale to było prze.... Żniwa +30 a ty siedzisz przy rozgrzanej chłodnicy. Na koniec to już się sypała na potęgę. Jak już pękały metalowe przewody hydrauliczne powiedziałem dość! Postała jeszcze ze dwa lata i poszła na żyletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurekmtz    0

mój znajomy ma vistule do sprzedania. Chodziła dobrze aby pasowało by jej zrobić przegląd i można jechać w pole..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja przez 15 lat miałem 2 vistule kzb3b jedna z silnikiem stara 28 druga z silnikiem perkinsa chodziły dosyć dobrze do póki było mało ziemi a później to już męka była tym kosić :lol: więc prawie 6 lat temu kupiłem fortschritta e 512 wymieniłem w nim tylko oleje i filtry pasy jezdne i pompę wodną a tak to kombajn bezawaryjny ;[ 100 razy lepszy od bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Masej to zrobiłeś taką zamianę jak ja. 512 to zaj... sprzęt tylko w tym roku muszę przerobić kosę na 514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

My 5 lat temu też jeszcze mieliśmy, ale została zamieniona na Claasa Senatora. O silniku to złego słowa powiedzieć nie mogę, po zimie paliła od strzała :D A reszta jak to reszta, niby się nie psuła, ale coż - więcej ziemi, to trzeba było wymienić na coś innego przede wszystkim ze stołem i sieczkarnią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

a u mnie jeszcze taki sprzęcik jest, w tamte żniwa miała przerwę bo mnie nie było więc ojciec wolał nająć kombajn ale jeszcze dwa lata temu była w użytku

ostatnio tylko u siebie na 10h chodziła ale wczesniej to ojciec i po zarobkach jeździł :P

 

mam zamiar jeszcze ją trochę pomęczyć ale potrzebuję nowe klepisko i cepy założyć bo nie wymłaca dobrze a już nie ma gdzie podciągnąć

więc jakby ktoś miał takie klepisko to ja chętnie przygarnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radar83    0

Ja kupiłem vistulę 2lata temu :rolleyes: .Jest z kabiną,ma trochę do tyłu przeniesioną chłodnicę i orbitrol.Dokupiłem sieczkarnię i koszę nią rzepak.Ogólnie jest ok trochę głośno w środku.Miała też założone koła bliźniaki ale jak na razie nie były mi potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram    0

jaką te sieczkarnie masz do tej vistuli i ile kosztowala bo jestem tym tematem bardzo zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radar83    0

Sieczkarnię kupiłem dwa sezony wstecz jest to wyrób rzemieślniczy ,facet miał dwie V..le na części dałem za nią 900zł.z kpl.pasków napędzajacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kosiłem vistulą do 2004 roku u siebie i po usługach czasami do pierwszej w nocy plecy bolały od kilkugodzinnego stania ręce od kręcenia i jeszcze w oczach pełno plew nie mówiąc o tym że się człowiek upierd*** w kurzu i smarze jak nie boskie stworzenie. Piękne chwile całe szczęście że już tylko w wspomnieniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radar83    0

Co racja to racja ciężki jest żywot kombajnisty :mellow: .Ale jak patrzę na tych którzy jeżdzą na bizonach bez kabiny to też tak samo wygladaja.U mnie problem z kurzem jest mniejszy bo na vistuli jest kabina -_- .Wiadomo huku sie nie zlikwiduje. Klimy też nie planuje zakładać :D :D.Jeśli chodzi o kręcenie to jest orbitrol a to dużo daje tym bardziej w tak leciwym kombajnie. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hankarys    0

Też już nie mam wistuli .Najgorsza była ta chłodnica obok siedzenia ,nie dość że z góry grzało to jeszcze z boku ,a co do części to mam jeszcze dość dużo do wikci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

u mnie w okolicy były dwie Wistule, jedna z workownicą-ta poszła na żyletki, druga już ze zbiornikiem stoi bezużyteczna od kilku lat, ale wcześniej, jakieś 2-3 lata temu to kosiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja w żniwa spotkałem u siebie w okolicy 2 vistule , fajnie to wyglądało jak w sąsiednim polu kosił prawie nowy NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonZ083    0

vistula dobry kombajn może wolny i mam maly heder ktos w mojej wiosce miał vistule kzb3b z silnikiem stara

 

z zrobiliśmy wyścig z moim bizonem a ja mam bizona giganta Z083 i z vistulom mielismy skosic obszar kazdy kombajn po 5 ha bizonem kosiłem 2 h a vistulom aż 3,5 h

 

Jak piszesz to pisz poprawnie, bo nikt nie będzie się domyślał co tu jest napisane, +10% za błędy !!!!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, tak Vistula wykosi 5 ha w 3,5 godziny - nie wymyślaj bajek. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

przecież to jest nie możliwe , Vistula tak szybko nie kosi jak 5ha skosiła w 5 godzin to było dobrze przecież widziałem jak te kombajny powoli koszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1003    5

u mnie gość jeszcze kosi vistulą, tylko dorobił do niej zbiornik bo wcześniej też była na worki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

przecież to jest nie możliwe , Vistula tak szybko nie kosi jak 5ha skosiła w 5 godzin to było dobrze przecież widziałem jak te kombajny powoli koszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radar83    0

Nie ma chyba co porównywać "giganta " do vistuli bo to całkiem różne kombajny i ta historia to coś naciągana.bo ciężkawo zrobić 1 ha w godz. Vistulą chyba że plon jakiś marny.U mnie trzeba ok. 1h50 min żeby skosić 1ha pszenicy przy średnim plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja nie wiem jaką mają wydajność Vistulę ale napisałem 1godz na 1ha bo to mi się bardziej wydawało prawdopodobne niż skoszenie 5ha w 3,5godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

odświeżę temat... kosiłem vistulą ładnych parę lat i niech nikt nie pier***i że 5 hektarów w 3.5 godziny zrobił... hektar dobrego żyta 3 godziny się robiło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No zgadza się, ja też tym kosiłem i to sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj