Skocz do zawartości
renifer

hodowla byczków do wagi 320 kg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stefan_1987    0

w lubelskim to możesz zadzwonić do Agrostaru przy niru. Znajomy opowiadał, że widział jak Starownik zapłacił za byczka 100% lm zapłacił po 13 zł za kilo

SAMIK    3

@JarekZalewski chodzi Ci o wirusowe biegunki, jeśli tak to narazie nie miałem z tym problemu.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomaszmab    0

Dzien Dobry wszystkim. Nie chce zakładać nowego tematu dlatego pisze pod tym. W okolo domu mam 13 ha pastwiska w jednym kawalku . Na wiosne kwiecien-maj mam zamiar kupowac cielaki kilkutygodniowe ewentualnie tez takie 100 kg dwumiesieczne i opasac je do konca sezonu pastwiskowego do listopada kazdego roku. Myśle zo osiągnęly by wagę okolo 250-300 kg . Myślę o kupnie partii okolo 40 sztuk ewentualnie skupowac jakies sztuki od okolicznych rolnikow bo z handlarzami roznie bywa. Czy ktoś z Was tak robi ??? Wiem ze zdarzaja sie biegunki , choroby  , mozna trafic słabe sztuki. Czy macie zbyt na takie byczki ??? Wiadomo odsadkiem tego przy sprzedazy nazwac nie mogę bo od krowy nie są odłączone. Czy ktos kupuje mimo to takie byczki ( kupione , odpasione przez rolnika ) do dalszej hodowli ??? Czy idzie to tylko na baby beef i czy ubojnie biorą takie na mięso ???  Jakie ceny osiagacie za takie byczki???  Cena ta sama co za odsadki czy mniejsza ???  Dopiero bede zaczynal przygode z hodowla bydła mięsnego dlatego pytam. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za odpowiedzi 

debrzyna    17

Na opas będziesz miał pół roku wiec nie bardzo będzie  szansa na dojście z nimi do 300 kg A ceny za taki to +- 10 zł/kg

tomaszmab    0
6 godzin temu, debrzyna napisał:

Na opas będziesz miał pół roku wiec nie bardzo będzie  szansa na dojście z nimi do 300 kg A ceny za taki to +- 10 zł/kg

no tak napisalem ze 250-300kg zapewne zalezy od sztuki . 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez jazda
      witam ma takie pytanie czy opłaca się kupować byczki od takich firm:http://allegro.pl/ci...2076112972.html i czy są takie firmy w województwie Mazowieckim lub Lubelskim??
    • Przez Wilkowski
      Dzień dobry, czy ktoś hoduje byki tak że je kontraktuje z jakąś firmą? Kiedy płaci się za cielaki, czy trzeba we własnym zakresie kupić pasze, jakich zysków ze sztuki można się spodziewać, czy to się w ogóle opłaca?
    • Przez mwp113
      Panowie zwracam sie z takim dylematem mam dwa ładne byczki tak mi sie wydaje. Wprowadziłem im do diety marchew ze śrutą i kilka ziemniaków , podaje im to 3 razy dziennie razem z wodą , rano z niewielką iloscią mleka zastepczego. i oczywiscie po karmieniu uzupełniam  kratownice sianem drobnym , to zjedzą do nastepnego karmienia. zastanawiam sie nad tą dawką marchwi że 3 razy dziennie. Co o tym sądzicie ? Dodam ze byczki mają 4,5 miesiąca 
    • Przez rolnik2102
      Witam, czy ktoś z forumowiczów w ostatnim czasie podpisywał kontrakt na cielaki z tą firmą, lub sprzedawał zakontraktowane cielaki do nich? Niedlugo mam brać kolejną partię cielaków ale słyszałem że trochę się pozmieniały warunki co do kontraktacji i sprzedaży
      Dziękuję za odpowiedź