renifer

hodowla byczków do wagi 320 kg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Mariuszd93 wolę rozwijać gospodarstwo kilka lat w taki sposób niż wziąc kredyt i podpisać na siebie praktycznie wyrok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

to zamiast chodować tego byka kup skarbonke i wrzucaj tam to co inwestujesz w niego ten sam efekt a mniej roboty

 

to zamiast hodować tego byka kup skarbonke i wrzucaj tam to co inwestujesz w niego ten sam efekt a mniej roboty


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko słuchaj. Jakbym kupił skarbonkę to bym zaniedbał pola i budynki też by stały puste i po co to? Później już nie dało by się doprowadzić pol do tego samego stanu. A jak pracujesz w polu to masz jakieś plony a jak masz plony to możesz hodowca byczka. Słuchając niektórych z forumowiczów mam wrażenie że boją się pracy albo są poprostu leniwi :D ludzie ileż to tej pracy przy jednym byku??

 

Przecież to nawet dla własnego dobrego samopoczucia wyjść i coś zrobić w polu czy nakarmić zwierzęta. Jakbym chciał siedzieć w domu to bym się do miasta wyprowadził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ok. każdy robi tak jak uważa, tylko po co tyle pytań i postów skoro Ty masz już swój plan i pomysł na gospodarkę. Myślałem, że chodzi Ci o informację na czym można by najlepiej zarobić, ewentualnie najmniej stracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację SYDNEY poszukuje informacji ale na temat bydła. Masz też rację że mam określony plan na gospodarstwo. Właśnie żeby ten plan osiągnąć potrzebowałem waszej pomocy. Pomogliścię mi bardzo przy wyborze rasy bydła, przy dobraniu systemu hodowli, doradziliście w sprawie żywienia i transportu oraz pomogliście przy znalezieniu pierwszych sztuk bydła i za to wszystko jestem wam ogromnie wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No fakt :) hereford wydaje się najlepszą rasa jak dla mnie :) plus byczek/nasienie limousine :) nie ukrywając że to właśnie wy mi podpowiedzieliscie wybór rasy za co DZIĘKUJĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Spoko po to jest to forum żeby jeden drugiemu coś doradził ;)

Powodzenia w hodowli życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Hej, ile różni się cena byczków od ceny jałówek przy sprzedaży odsadków na eksport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Też jestem ciekaw ceny, a co do jałówek to u nas za czarne i kolorowe mieszańce w grudniu płacili po 7.5 zł, a za rude powyżej 75% dolewu limusine po 10zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Poszukuję firmy skupującej byczki na export z okolic Łomży. Skupował handlarz w Małym Płocku, ale już nieaktualne. Jeśli macie namiary proszę o informację.

Pozdrawiam.

Edytowano przez erciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Słuchajcie zastanawiam się nad sprzedażą 2 byczków w wadze jak w temacie , ile za takiego byczka można wołać ?? bo nie za bardzo się orientuje. chciałem odspzedać do dalszej hodowli

 

Połączony

Edytowano przez pawel85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olecka    25

Jak dla mnie sprzedaż w takich kg jest kompletnie bez sensu. Po pierwsze nie ma on jeszcze masy, po drugie jest o wiele bardziej niebezpieczny niż taki 700-800 kg, a po trzecie cenowo się to nie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Witam

Czy ktoś w województwie warmińsko mazurskim skupuje byczki do 300 kg i po ile teraz takie chodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Jak wyglada cena na dzis byczków 300kg? ktoś moze sprzedaje temu kazimierskiemu z ubocza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamus12    0

Witam sprzedam takie byczki MM i NCB w wadze 0d 280-350kg więcej info na PW

Edytowano przez adamus12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

mam sporo byczkow w tej wadze 300 - 350 kg miesne miesznce i czarno biale, wszystkie wygladaja bardzo ladnie. Zastanawiam sie czy jest sens je teraz sprzedac czy trzymac na duze. Mam czym karmic i miejsce dla nich tez.

Jaka cene musial bym uzyskac zeby oplacilo sie je teraz sprzedac a nie trzymac na duze.

Nigdy jeszcze nie sprzedawalem w takiej wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj