renifer

hodowla byczków do wagi 320 kg

Polecane posty

SAMIK    5

@staszek więc moja teza była słuszna zle odebrałeś wiadomość

Edytowano przez SAMIK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maestro80    0

Witam
Czy opłaca się kupić byczki 60-90kg po 750zł i odpasać do wagi 800kg?
Mam zamiar właśnie zakupić 4 sztuki ale nie wiem jak z opłacalnością. Proszę o odpowiedz

Edytowano przez Maestro80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maestro80    0

Są to mieszańce sąsiad ma na sprzedanie ale nie wiem czy warto te wszystkie preparaty mlekozastępcze trochę kosztują a na pieniądzach nie leżę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Witam

Czy opłaca się kupić byczki 60-90kg po 750zł i odpasać do wagi 800kg?

Mam zamiar właśnie zakupić 4 sztuki ale nie wiem jak z opłacalnością. Proszę o odpowiedz

 

Powiem ja ci tak chcesz sprobuj,zobaczysz, nikt ci dokladnie nie powie na ten temat wiele.To jest temat zbyt obszerny.Wszystko zalezy od ciebie, jak ich odpoisz, jak ich bedziesz karmil ile beda rosly i ile w nich zainwestujesz i najwazniejsze ILE CI ZOSTANIE PO SPRZEDAZY ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maestro80    0

Myślę że zaryzykuję sąsiad mi poleca ale on hoduje głównie krowy więc nie wiem. Spróbować zawsze można najwyżej. Napewno wyjdę na tym lepiej niż na świniach bo przy tej cenie to porażka a za byki to u mnie płacą po 7-7,50 przy ładnych okazach.
A do tych pieniędzy to owszem tyle ich w materac napchałem że nie mogę spać xD

Edytowano przez Maestro80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maestro80    0

Mam zamiar kupować preparaty mlekozastępcze i tym je odpajać a z tym że kasa za dwa lata to wiem bo do 800kg to szybko mi nie urośnie ale poza bykami będę sprzedawał jeszcze zboże więc jakiś pieniądz co roku będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Preparaty mlekozastepcze? Prosze dajcie sobie z tym spokoj, tylko cielaki potrujecie, nic nie urosna a tanie nie sa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

antoni69 to więc jak kupujesz cielaka 2  tygodniowego to lepiej kupic go z krową niz kupic preparat mlekozastepczy.?Wes pomysl za nim cos  powiesz.Fakt preparat kosztuje ale jak kupisz dobrej jakosci ,w dobrej dawce go podasz i w odpowiedniej temperaturze to watpie ze potruje cielaki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Na podpojenie dwóch cielaków potrzeba jeden worek białego i trzy worki len .I to jest koszt 500 zł /trzy miesiące. Jeżeli to jest drogo to może jednak lepiej kupić z krowa albo może by je woda podpoił   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Nie wyobrazam.sobie takiego pojenia 40 sztuk zeby zaoszczedzic stowke na sztuce, poprostu kupuje sie wieksze i problem z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

kupując wieksze czyli?I cenowa jak te wieksze  stoią? :mellow:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

100-110 kg 1700 sim lm ja kupuje, odrazu pasza bez mleka albo raz kupiłem 150-170 za 2100 tez miesne

Edytowano przez antoni69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

100-110 kg 1700 sim lm ja kupuje, odrazu pasza bez mleka albo raz kupiłem 150-170 za 2100 tez miesne

Te sm, lm ile % czystej rasy mają i gdzie kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Do 20 mies max bo później sie nie oplaca ich trzymac
Bieniek ile % to ci nie powiem ale sa konkretne sztuki, mam pare swoich sprawdzonych dostawcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Preparaty mlekozastepcze? Prosze dajcie sobie z tym spokoj, tylko cielaki potrujecie, nic nie urosna a tanie nie sa..

Widać kolego że dawno nie przyglądałeś się tematowi. O ile te najtańsze są nic nie warte to np mleko z schaumanna jest naprawdę dobre, wręcz ciężko odróżnić które cielaki są na mleku a które na odpowiedniku.

 

A w temacie, jak wyglądają płacowo byczki w wadze z tematu?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

Ja mam propozycję taką, sztuki na opas od małego po dwie do jednej krowy i na dwór, na jesień sprawdzamy ile krowa doi i ewentualnie odstawiamy tamte i dajemy trzeciego, więc przy dobrych wiatrach krowa rocznie odpaja po 3 cielaki, także myślę że zarobi na siebie, a i cielęta lepiej odpojone niż na proszku, oczywiście taka opcja jeśli się ma dużo pasz (siano, kiszonka, zboża) w przeciwnym wypadku taniej jednak preparaty mlekozastępcze, bo znów bez sensu kupować drogie siano/sianokiszonkę/zboże żeby krowom to dać, wszystko zależy od gospodarstwa, nie da się jednoznacznie określić, jesdemu wygodniej mieszać preparaty, drugiemu utrzymywać krowy mamki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Ja twierdzę, że jednak paradoksalnie taniej kupić z krową ;)

Jak się zna na krowach, to nieraz można wyjść na swoje. Na pewno lepiej kupić krowę z cielakiem, podpaść potem trochę krowę i sprzedać, niż kupować preparat mlekozastępczy na którym traci się tylko pieniądze i nerwy, a cielak nie rośnie albo jest bardzo słaby. Być może  te droższe preparaty są lepsze, ale na pewno nie zastąpią krowy.

Dla przykładu w zeszłym roku wczesną wiosną kupiłem krowę po angusce z jałóweczką simentalką. Była nie droga bo miała nom stop biegunkę (wystarczyło odrobaczyć od motylicy i po problemie ). Od poiła jałóweczkę, potem byczka , którego odłączyłem w grudniu przy sprzedaży na 320 kg. Zarobiłem na byku, dostałem dopłaty za krowę, jałówkę i byka a jałówkę zostawiłem na krowę.  Jeżeli krowa nie jest cielna to ją podkarmię i sprzedam, a koszt jej zakupu  się zwróci.

Jest tylko jedno ale: trzeba mieć kasę na początku by zainwestować i trochę więcej paszy.

Edytowano przez Sup321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj