renifer

hodowla byczków do wagi 320 kg

Polecane posty

rycerz    142

tylko co z tego za interes jak kupisz byczka po 12zł uchowasz do 700kg sprzedarz po 6zl..obornik zostanie na pewno....powieziesz i rosnie w polu

po jakie 12 mieszańce 100 kg 15 plus wat,a teraz można sprzedać po ponad 8zl tylko minimu 10 szt na eksport i nie mogą być wiązane,

lepiej zbilansujesz dawke a przyrosty kwestia towaru i paszy jaką stosujesz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dahewstew    0

witam wiem że istnieje podobny post ale chciałbym go odświeżyć post jest odnośnie cielaków przeznaczonych do odchowu na opasówki niedawno przeczytałem temat odnośnie eksportu cielaków mięsnych i mieszanych w wadze 320-400 kg za które płacą 10-12 zł za kg .Bardzo mnie to zainteresowało ponieważ to bardzo dobra cena a i młody cielak nie zje najwięcej a na ha pastwiska podobno morze wypasać się 15 sztuk.Mam zamiar zakupić sobie 30 sztuk cielaków(jednarazowo) po 1100 zł sztuka od znajomego w wadze 80 120 kg i trzymać je od kwietnia do maks października od w kwietniu na oborze karmione słoma siano treściwa i zadawana po trochu zielonka od maja do października na pastwisku pod koniec opasu więcej słomy i 2-3 miesiące przed końcem kiszonka .i tu moje pytanie czy starczy mi jakieś 25 tom jęczmienia i ile mniej więcej kulek siana i słomy bez ścielenia czy na opasówkach wyjdzie sie z 500 1000 zł na czysto
a zapomniał bym mam 2 ha pastwiska i ,2ha łąki i 3 orne czyli 1,5 qq i drugie 1,5 2 x w roku kiszonka z żyta albo z jakichś motylkowych sorki za błędy iże zadaje tak dziwne i głupie pytania
a i co myślicie o monokulturze przez 6-8 lat qq

"moie"

"mniei więcei"

"jeńczmienia"

Skoro wiesz, że istnieje taki temat to się jego trzymaj. Tematy połączyłem, a Ty otrzymujesz ostrzeżenie za dublowanie tematów i świadome zaśmiecanie forum.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

10-12 zł za 320-400 kg? nie realne za typowo mięsne 200-350 płaci się 9 zł. A za 80-120 kg płacąc 1100 zł nie kupisz na pewno czysto rasowego mięsnego byka. 60-100 kg płacisz 1200- 1600 zł typowo mięsnego będzie miał te 350 kg po pół roku przy dobrym opasie i jak sprzedaż go po 9 zł. 30 szt nie wyżywisz 5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

o ile znajdzie kupca na te byki 300-400 kg. W tej chwili idą jak woda ale za pół roku jak Ci zostanie 30 szt ktore  bedziesz musiał trzymac do 600 kg zeby ktokolwiek to wziął za jakąs względną kase to pójdziesz z torbami przy takim areale  ;] No chyba że masz 20 tys odłożone na dokupowanie zboża i dodatków ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dahewstew    0

Kupca znaleźć znalazłem który pałaci za 320-400 kg byka 10zł za kg.A u kolegi byki typowo mięsme mieszane typy bbb simental limousine charolaise z mieszankami mlecznymi za 80-100 woła 1300 ale mi sprzeda po 1100 więc zawsze taniej a oszczedności na pasze mam 40 tyś ale powiedzcie czy się opłaca a i ja tylko jeden rzut sezonowy
A i jeśli ktoś nie najlepszy z matmy to mam 7 ha(gelorolnik);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

źle zrozumiałem twojego posta pastwisko łąki myślałem że traktujesz jako jedno. Zależy jeszcze czy masz gdzie je trzymać i czym robić codzienną obsługę tzn chodzi mi o sprzęt do zadawania paszy wyprzątania obornika. Teraz zboże jest tanie nie wiadomo jak będzie po żniwach ale jakby się ceny utrzymały + własne siano + słoma. Ale jako bonus możesz doliczyć dopłaty do bydła 300 zł do każdej sztuki. Więc jeśli masz pomieszczenia doby park maszynowy sporo wolnego czasu i cierpliwość możesz spróbować zawsze to jakiś zastrzyk gotówki. Nie zaryzykujesz nie przekonasz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dahewstew    0

powiem tak obore mam a cielaki będą luzem wiec obora bez uwięzi czyli morzna raz w miesiącu wiechać i turem na pryzme .siano bym miał własne z 2 ha + 2 ha pastwiska pasły by sie od maja do końca opasu czyli jakieś 8 miechów +1,5 z qq 1,5 i żyta albo mieszanki a słoma tania więc lepiej qq zasiać albo żyto na gps a morze i wysłodków by się kupiło i oczywiście jakieś 20 ton jeńczmienia albo mieszanki

więc jakoś bysię przeżyło


a codziena obsługa to otworzyć wrota na pastwisko i pare kostek siana słomy i kilka wiadereczek śruty i troszke kiszonki na taczke

Edytowano przez dahewstew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupca znaleźć znalazłem który pałaci za 320-400 kg byka 10zł za kg.A u kolegi byki typowo mięsme mieszane typy bbb simental limousine charolaise z mieszankami mlecznymi za 80-100 woła 1300 ale mi sprzeda po 1100 więc zawsze taniej a oszczedności na pasze mam 40 tyś ale powiedzcie czy się opłaca a i ja tylko jeden rzut sezonowy

A i jeśli ktoś nie najlepszy z matmy to mam 7 ha(gelorolnik) ;)

 

Zejdz na ziemię jak kupisz 80-100 kg to na pastwisku ile one będą miały? po 200? Poza ym zawsze trzeba się liczyć że jakiś padnie a to może pogrzebać cały zysk same cielaki to 33tyś poza tym czy ten odbiorca podpisze z Tobą umowę że tyle da jak nie osigniesz tej wagi da Ci poniżej ceny spędowej i pozamiatane albo będziesz na duże trzymał a to też słaby interes dużo teraz wstawień było w związku z dopłatami i cena za rok na pewno nie będzie wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dahewstew    0

Umowe podpisują przed opasem na mniej więcej tyle sztuk co wstawiam i na określoną cene a czy ty wogule umiesz czytać one na samej trawie nie będą a że pisze troche siana i troszke kiszonki to nie oznacza ze snopek i taczka kiszonki na 30 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dahewstew    0

Chodzi ci o cielaka.czy o opaswkę bo cielaki 80-100kg to coś koło 800-1400 a opasówka 320-400kg 10-12 zł

Edytowano przez dahewstew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

800-1400 zł to kupisz ale nie 100 kg cielaka który jest mięsny, za fajne mięsne cielaki gdzie musisz jeszcze przynajmniej miesiąc poić preparatem mlekozastępczym to trzeba dać +/- 1100 zł a to tania opcja, jeśli cielak odpojony i już na samej paszy to od 1500 zł , a znowu na mleku to dużo roboty z takimi cielakami, jak ktoś myśli że nigdy nie miał styczności z bydłem i tylko na podstawie teorii o odchowie zwierząt wychowa cielaka to się grubo myli ;/ niestety nie ma tak fajnie, że się tylko je wstawi do obory i one same rosną, małego cielaka to można i tanio kupić ale ciężko odchować a upadki są nieuniknione, a taki 100 kg to już swoje kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dahewstew    0

Ja kupuje mieszanki mlecznych i mięsnych ale one są bardziej mięsne gdy mają średnio 90kg ale kupuje zawsze 4 więc się targuje a i tak wytarguje zamiast 1300-1400 to płace 100-200 mniej na sztuce a hf i tam 2 tygodniowe 800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy18400    1

witam moze wpielem sie nie w temat ale mam pytanie jestem poczatkujacy w tej dziedzinie ,zastanawiam sie nad hodowla byczkow limousine (ewentualnie moze cos jakis inny gatunek polecacie) z tym ze chcialbym je trzymac tylko przez okres 8 miesiecy na pastwisku ewentualnie ubic im jakac wiate zeby mialy gdzie sie schowac przed deszczem i wiatrem trzymac je od marca do listopada  czy to sie wogole oplaca taka zabawa i ewentualnie w jakiej wadze najlepiej jest kupowac tak od 120   do 250  czy na 1,5 ha  utrzymalo by mi sie 10 takich mlodych sztuk czy mniej czy wiecej     z gory dzieki za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Nie wiem jakie mają teraz ceny, bo to było 2 mieś temu. Za jałówki bb dostałem 8 i 7 zł(ta druga była lepsza ale panu kolor się nie podobał ,bo biały łeb miała a reszte czarną). Przed świętami sprzedawałem u innego handlarza, to za 2 byczki mieszańce bb dostałem po 10 zł, za simentala mieszańca 9,5zl a mieszańca hf z simentalem 8,5zł(podobno ten ostatni po kosztach, ale w to nie wierzę). Jakby to były limousine i to całe rude to by i po 11zł wyszło. Najmniejsza łatka i odrazu 0,5 zł z ceny. A i jeszcze jedno trzeba się targowac bo inaczej 1 zł mniej.

 

 

Edytowano przez Sup321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A świstak siedzi i zawija sreberka nie ma takich cen za jałówki za byki to samo


No za cielaki to realna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Ja miałem chętnego który proponował 10,50 ale liczę na więcej, pon niedzieli mają się zjawić z tego Apisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

A świstak siedzi i zawija sreberka nie ma takich cen za jałówki za byki to samo

No za cielaki to realna cena

Albo się nie znasz na cenach, albo pomyliło ci się z bydłem rzeźnym o dużej wadze- rzeczywiście w tej kategori takich cen nie ma.

A jak nie to jakie są u ciebie ceny?

 

Podane przezemnie ceny były oczywiście brutto i o cielakach w wadze ok 320kg.

Edytowano przez Sup321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

@sztaszek 131415 Z całym szacunkiem dla Ciebie, takie ceny były normalne przed końcem roku. Chyba ze Cię żle odebrałem, ale raczej nie możliwe.O Apisie na PW Pozdro 600

Edytowano przez SAMIK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo się nie znasz na cenach, albo pomyliło ci się z bydłem rzeźnym o dużej wadze- rzeczywiście w tej kategori takich cen nie ma.

A jak nie to jakie są u ciebie ceny?

 

Podane przezemnie ceny były oczywiście brutto i o cielakach w wadze ok 320kg.

 

Oczywiście miałem na myśli bydło dorosłe moja nieuwaga przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj