renifer

hodowla byczków do wagi 320 kg

Polecane posty

SAMIK    5

@mickas092 komu sprzedałeś bo sam mam troche do sprzedania, ale jak narazie to nikt z 3 kupców z twoich okolic nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro21    0

A ile taki cielak kosztuje mniej więcej?

taki do dalszego chowu... proszę o odpowiedź ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Jaka cena za cielaki kolo 300kg tych ras?? Simentale, Limousine i Belgian Blue

Macie może gdzies w necie cenniki ? ras albo chociaz przedzialy wagowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Moje wyliczenia :)

Weterynarz 300 zł

paliwo 108 zł

woda 10 zł

siano 520 zł

sloma 255 zł

wyslodki 12 zł

sruta 540 zł

byczek 950 zł

Łączny koszt: 2695 zł

Edytowano przez tymtus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Rejon północna wielkopolska/ południowe zachodniopomorskie zwykle po 1100- 1250 a nawet do 1500 za dobrego mięsnego mieszańca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
been    2

za ile można sprzedać takiego 300-350kg byczka, bo nie wiem czy to sie opłaca jak 1200zł trzeba na niego wydać i wykarmic itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
been    2

mam pytanie jak wyżej? jeśli zapewniasz transport to ile minimalnie musi byc sztuk i jak sie zmienia wtedy cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Tzn ja nie skupuje :D w mojej okolicy gośc co mu sprzedawałem mniej wiecej tak płacił. Jak jest teraz nie wiem . Bo ostatnio w marcu sprzedałem i od tamtej pory nie orientuje sie w cenach. Wtedy bodajże 10-10,5 brutto była cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
been    2

aha, to trochę źle zrozumiałem :P czyli cena takich mniejszych byczków 300-350 kg jest większa od takich dużych >900kg? żeby policzyć pieniądze które wpłyną na konto biorę cenę brutto, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Cena za 900 kg była by wieksza , bo 830 kg netto x 7,5 brutto to masz 6225 czyli tyle co za 2 po 320 kg mmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
been    2

tak tak, oczywiście. Mi chodziło że więcej za kilogram :D :D

jeżeli muszę kupować byki to bardziej opłaca mi się je trzymać po 6-7 miesięcy i sprzedać za 3360 (320kgx10,50zł) i wtedy przez 2 lata na jedno stanowisko sprzedam 4 byczki, a jeśli trzymałbym na dużego przez dwa lata to sprzedałbym go za 6400 (800kgx8,0zł- przy dobrych wiatrach) i wtedy przez dwa lata tylko jeden na stanowisko, czy dobrze kombinuje?

Edytowano przez been

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Platne jest u mnie za 300 netto czyli 315 kg brutto. Czasem więcej zalezy jakie ssanie na towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

MMy , SM , LM , główne patrzy na budowę. Ostatnio opitoliłem nawet HF/HO .

 

Teraz 10 zeta brutto/ płatne za 300 kg netto /315 brutto wagi , bierze średnią z całej partii. Wcześniej przyjeżdża oglądać .

 

Po kontakt zapraszam na PW/GG - preferuje to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Ile byczków by weszło do szopy gdzie kojec ma wymiary 3x9m, wstawiłbym tam byczki które już jedzą i sprzedałbym w wadze 320kg tylko nie wiem ile bym musiał je trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj