renifer

hodowla byczków do wagi 320 kg

Polecane posty

stefan_1987    0

w lubelskim to możesz zadzwonić do Agrostaru przy niru. Znajomy opowiadał, że widział jak Starownik zapłacił za byczka 100% lm zapłacił po 13 zł za kilo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

@JarekZalewski chodzi Ci o wirusowe biegunki, jeśli tak to narazie nie miałem z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzien Dobry wszystkim. Nie chce zakładać nowego tematu dlatego pisze pod tym. W okolo domu mam 13 ha pastwiska w jednym kawalku . Na wiosne kwiecien-maj mam zamiar kupowac cielaki kilkutygodniowe ewentualnie tez takie 100 kg dwumiesieczne i opasac je do konca sezonu pastwiskowego do listopada kazdego roku. Myśle zo osiągnęly by wagę okolo 250-300 kg . Myślę o kupnie partii okolo 40 sztuk ewentualnie skupowac jakies sztuki od okolicznych rolnikow bo z handlarzami roznie bywa. Czy ktoś z Was tak robi ??? Wiem ze zdarzaja sie biegunki , choroby  , mozna trafic słabe sztuki. Czy macie zbyt na takie byczki ??? Wiadomo odsadkiem tego przy sprzedazy nazwac nie mogę bo od krowy nie są odłączone. Czy ktos kupuje mimo to takie byczki ( kupione , odpasione przez rolnika ) do dalszej hodowli ??? Czy idzie to tylko na baby beef i czy ubojnie biorą takie na mięso ???  Jakie ceny osiagacie za takie byczki???  Cena ta sama co za odsadki czy mniejsza ???  Dopiero bede zaczynal przygode z hodowla bydła mięsnego dlatego pytam. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, debrzyna napisał:

Na opas będziesz miał pół roku wiec nie bardzo będzie  szansa na dojście z nimi do 300 kg A ceny za taki to +- 10 zł/kg

no tak napisalem ze 250-300kg zapewne zalezy od sztuki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal5    0

Mam takie pytanie czy byczkowi który skończył 6 miesięcy mogę zacząć dawać wysłotki  granulowane na mokro i co donih mogę  dodawać jakiś koncentrat czy coś innego to jest byczek po mlecznej krowie ?

Edytowano przez Michal5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hitman1404    0

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu, wiec zapytam tutaj.Mam kilka ha pola i trochę łąk. Czy opłacało by mi się hodować takie byczki do 320-350 kg, jako dodatkowy zarobek. Pracuję na etacie, tak, że nic innego raczej nie wchodzi w grę. Chciałbym kupować takie odsadki i potem sprzedać po ok 8 miesiącach. Opłacałoby mi się to? Ile może zostać na czysto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na yt znajdź ,,gospodarstwo rolne Muszyński,, on tak robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kwestia indywidualna,zależy za ile kupisz cielaki,jakie kupisz,zdrowotność,i za ile sprzedasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Hitman1404 napisał:

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu, wiec zapytam tutaj.Mam kilka ha pola i trochę łąk. Czy opłacało by mi się hodować takie byczki do 320-350 kg, jako dodatkowy zarobek. Pracuję na etacie, tak, że nic innego raczej nie wchodzi w grę. Chciałbym kupować takie odsadki i potem sprzedać po ok 8 miesiącach. Opłacałoby mi się to? Ile może zostać na czysto?

To chcesz opasac do 350 kg czy kupować takie odsadki ? Bo to jak napisałeś można różnie zrozumiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Hitman1404 napisał:

Na 1000zł można liczyć czy nie realne?

Naprawdę nie wiem.jedyne co Ci mogę doradzić to wagę w jakiej sprzedawać.najlepsze wzięcie maja takie 270-300kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, Hitman1404 napisał:

Na 1000zł można liczyć czy nie realne?

Takie do 300 kg dość mało pobierają paszy . I na swojej paszy na 1000 zł można liczyć . Tylko odpoj je przynajmniej do dwóch miesięcy na mleku chociaż lepiej patrzeć na ich kondycję niż na to ile czasu się je odpaja. Zauważyłem że nawet tydzień lub dwa zbyt krótko odpojone ciele potem słabiej przyrasta. To samo tyczy się antybiotyku. Odpoilem ostatnio ,znaczy rok temu 18 cielakow . Kilka zdechlo . Przebadalem wszystkie na krew . Aż jedna trzecia z nich miała BVD i jedna sztuka nawet i IBR. A kupowałem to po rolnikach i tylko trzy od handlarza i tam jedna sztuka była właśnie z BVD i IBR i ona zdechła. Teraz naprawdę ciężko o zdrowego cielaka . Najlepiej badać odrazu co się przywozi . Ja Badalem bo kupowałem głównie jaloweczki na przyszłe mamki. Czyli chciałem aby były wolne od chorob . Bo jak matka chora to i potem wszystko co się urodzi będzie chore. Teraz w niektórych stadach wręcz króluje BVD ale tak to jest jak się kupuje od pośredników jałówki z za granicy z różnymi wirusami . A potem infekuje się sztuki z własnego stada.

Na pocieszenie mogę powiedzieć że jak miałem te sztuki w czterech kojcach po 4-5 sztuk to z różnych kojców było po 1-2 sztuki zarażone i wirus się nie rozprzestrzenił na inne bo do 3 miesiąca cielęta mają przeciwciała matczyne siarowe które chronią je przed zakażeniem , potem te przeciwciała zanikają powoli i istnieje większe ryzyko zakażenia . Mój wet już twierdził że nie warto wszystkich badać bo wszystko już mam zarażone . Nie słuchałem go i wziąłem się za lekturę . I zbadalem wszystko i wyszło tylko 6 zarażonych . Trzy z nich zdechlo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, Hitman1404 napisał:

A ile może wyjść na czysto z jednego cielaka przy śrucie sianie i kiszonce swojej?

jeśli o takie rzeczy pytasz to znaczy że nic nie łyknąłeś tematu i dużo przed Tobą doświadczeń,

to czym się chcesz zająć to bardziej niewdzięczna robota, niż kupić odsadka i trzymać do wysokiej wagi,

odpajanie, biegunki, gorączki, kaszle, pasza taka żeby w miarę szły od początku ładnie a nie zabiedziły się.

 

Odnośnie Twojego pytania to (jak zakupisz - wychowasz - sprzedasz) to tak naprawdę będziesz wiedział i nikt Ci nie odpowie, nawet wróżbita Maciej i Jackowski nie znają odpowiedzi, bo na to składa się zbyt dużo czynników, w każdym gospodarstwie inne lub się czasem powielają.

 

a i jeszcze : planując odchów cieląt i przeliczać ile zejdzie przy tym kiszonki no to .. no comments

trzeba się skupić na tym że .. jak mam 20-30 to mają być zdrowe do samodzielnego pobierania paszy po zakończonym odpajaniu i najlepiej bez upadków.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak się ferie skończą to i głupich pytań nie będzie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hehe ... ciele ale jakoś takie niby wołowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj