zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Bercik92    2180

Jak myslicie skad mogl sie pojawic bialy sluz cieknocy z nosa?

 

 

Jak myslicie skad mogl sie pojawic bialy sluz cieknocy z nosa u cielaka?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2180

Dzisiaj zauwazylem u niego brazowe kropki na nosie pierwszy raz cos takiego widze wiecie co to moze byc?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

proszę o poradę, krowa miała się cielić 10 maja a 3 tygodnie temu poroniła i po poronieniu dawała więcej mleka o ok 1-2l/dzień a teraz daje coraz mniej i daje tylko 4l/dzień, apetyt ma i widać, że wszystko z nią w porządku a mleko obcina tak jak by wcale nie zauważyła, że poroniła. Co z nią zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2180

Moze to bvd? W oku pojawilo sie bialy sluz w dodatku oko troche wzlawi skad to sie moglo wziac? Moze dziabnol sie w oko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam mam jalowke ktora ma sie cielic w lipcu a od wczoraj pojawiaja sie takie pracia ze sluzu sa czyste byla badana na cielnosc ze jest cielna i tu pytanie czy jest sie czym martwic czy to normalne u cielnej sztuki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

Raczej normalne ale obserwować dalej nie zawadzi...

Edytowano przez kalar

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

witam ,,, ciekawy problem z przednimi koniczynami byczków , jałówek ..... do tej pory jedna jałóweczka należy zaznaczyc szczupła tak nogę przednią czasami ustawia jak ochwat .... a wiem ze kondycji nie ma zbyt dobrej .... coś podobnego ale jakby mocniej kiedyś byk robił .... taki to wiadomo że już najlepszej wagi nie miał w odstawie .... jedna noge tak przyginał .... czegos brak albo czegoś za dużo .... co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

Ile krowa czasu moze przechodzić?, termin wycielenia miała na 24 marca i do tej pory jeszcze sie nie ocielila, jest z drugim cielakiem. Wymie juz ma takie opuchniete, a jak narazie nie widać zeby miała jakie kolwiek checi sie cielic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olecka    25

Każdy zwierzak jest inny i nie ma co prorokować.

Ja na Twoim/Pana miejscu zadzwoniłabym do lekarza wet i naświetliła sprawę. Niestety tu na forum nie ma raczej weterynarza, a nawet jak jest to trudno na odległość cokolwiek oceniać. Radziłabym zrobić to jak najszybciej bo później może być problem z wycieleniem.

Był u nas taki przypadek, że jałówka przechodziła (nasze przeoczenie) i cielak już tak "dojrzał" w niej że po wyciągnięciu wyglądał na co najmniej już dwutygodniowe urodzone ciele. Niestety ani ono ani jałówka tego nie przeżyli.

Dlatego lepiej zadzwonić i się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

Ile krowa czasu moze przechodzić?, termin wycielenia miała na 24 marca i do tej pory jeszcze sie nie ocielila, jest z drugim cielakiem. Wymie juz ma takie opuchniete, a jak narazie nie widać zeby miała jakie kolwiek checi sie cielic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Kolego rob334, ciąża krowy w zależności jakiej jest rasy i czym pokryta wynosi różnie, od 275 do 290 dni, a nawet i więcej. Jeśli mamy rasy mięsne ciąże będą dłuższe, jeśli zacielam mięsnym też może dłużej chodzić niż zwykle, bynajmniej u mnie tak się zdarzyło u krowy nizinnej która miała termin na 20 marca, a wycieliła mi się w poranek Wielkanocny 1 kwietnia. Zobacz sobie nawet na takiej stronce wet. ile może ciąża trwać w zależności od rasy bydła:

http://www.weterynaria-bolszewo.pl/index.php?site=5&pyt=5

 

a dokładniej ta moja nizinna była zacielona LM, a cielak jak kociak 35kg i tyle przechodziła :P

 

Mozesz zbadać ruchy cielaka, oczywiście przez omacywanie brzucha już raczej nie wyczujesz go bo cielę już powinno przyjąć odpowiednią postawę do porodu i kopać nie będzie, ale jeśli boisz się czy jest żywe, to zrób badanie zootechniczne-rękawica na łape i w odbyt-wyczujesz odrazu nogi cielaka, jak złapiesz za nogę, a ciele sie ruszy to wiadomo-żywy. Przez takie badanie nic sie nie stanie.

 

poza tym symptom zbliżającego się porodu,bardzo charakterystyczny, to zapadnięcie się mięśni - powstanie takich dołków pomiędzy guzem biodrowym a kulszowym. Te dołki powstają wskutek działania takiego hormonu relaksyny, który rozluźnia więzadła i połąaczenie miednicy, czyli przygotowuje krowę do wydalenia płodu. Jak są już te dołki to ciele będzie w przeciągu kilku nast. dni.

 

Gdzieś czytałam na forum o wywoływaniu porodu oksytocyną, ja nigdy tego nie robiłam u siebie, może inni tez coś powiedzą na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

2 tygodniowe przenoszenie to jeszcze norma, więc na razie bez paniki. Rada koleżanki Firefox żeby włożyć rękę w odbyt jak najbardziej dobra i da Ci pełną odpowiedź na pytanie czy cielę żyje, a jak dobrze pomacasz to można stwierdzić czy już jest do porodu ułożone i czy prawidłowo.Z wywoływaniem porodu hormonami bez udziału weta to raczej nie eksperymentuj jeśli nie masz już jakiegoś doświadczenia pod tym kątem...

edit: jak nie masz rękawicy to można badanie zrobić bez... ręka Ci nie odpadnie... wiem to z doświadczenia :P

Edytowano przez kalar

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

Dziekuje za wszystkie rady;) jest juz wszystko dobrze, zaczełem juz wczoraj sie martwic troche i to chyba pomogło bo na wieczor sie ocieliła;) byczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Ktoś może polecić jakiś środek najlepiej rozpuszczalny w wodzie do opryskania i zdezynfekowania ścian w ciętniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olecka    25

Do takich zabiegów dobry jest zestaw bakterii w płynie. Polecił mi je mój kowal który leczył strzałki właśnie tym środkiem i doszedł do tego że bakterie super odkażają zarówno ściany jak i ściółkę, nie są drogie i nie mają wpływu na zwierzaki, bo spokojnie mogą to lizać czy jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

mam zapytanie odnośnie jałówki, bo nigdy nie trzymałem jałówek na remont stada i od niedawna zacząłem i tak pod koniec maja skończy 2 lata a 9 maja ma termin wycielenia i jak narazie prawie wcale nie ma wymienia, tylko takie fałdki, starałem się aby jej nie zatuczyć i mi się to udało, nie jest tłusta ani też nie jest chuda, taka w sam raz i jak myślicie będzie dobra z niej dójka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

A jesteś pewien że jest cielna???


"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

Witam.mam problem z krowa jest po wycieleniu 3 m-ce i coraz slabiej pobiera pasze,sprawa najwaznieksza to to ze nie moze niekiedy wstac przodem stoi na tylnych nogach a na przednich kleczy i za cholere nie moze sie wziac do gory,prosze o jakies rady ,dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olecka    25

Zauważyliście że teraz coraz częściej krowy po wycieleniu zapadają na coś.

U nas był podobny przypadek krowa po ocieleniu coraz bardziej słabła i słabła aż zostały skóra i kości, lekarz nie podjął ostatecznej diagnozy ale na 90 % ketoza. Była leczona prawie 3 miesiące ale teraz przeszło i wróciła do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrzysiekk    7

To nie musi być ketoza. Moim zdaniem to przemieszczenie trawieńca krowa z dnia na dzień będzie słabła i chudła dlatego też osłabiona nie da rady wstawać. Wezwij weta niech zbada czy nie ma przemieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2180

u mnie w okolo miesiecznym byczku łzawi z oczu...nie widać aby łzy ociekały ale widać "ścieżki" zrobione przez łzy... wiecie co mu dolega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj