Skocz do zawartości
zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Mastitis: kiedy jest groźne?

galeria
Krowa

Wiadomość z agroFakt.pl

sacrable    18

Poroniła mi jałówka w 6 miesiącu. Jak sądzicie czy się rozdoi? Na początku dała 1 litr mleka na raz, teraz po 11 dniach daje 7 litrów na udój. Są szanse aby się rozdoiła? Jest to bardzo duża sztuka - ok. 750 kg i to po dobrych rodzicach, szkoda mi jej usuwać. Miał ktoś kiedyś taki przypadek?

ppp    75

U nas kiedyś był taki przypadek- mało mleka dawała ale doiliśmy, zacieliła się i 2 ciele urodziła już normalnie. Ja bym ją zostawił- na nową krowę musisz trzymać cielę 2 lata a tą zapłodnij jak najszybciej i po 9 miesiącach będziesz doił.

dan89    0

Witam. Jak ktoś wie lub spotkał się z takim przypadkiem napewno wie co chodzi...a mianowicie mam jałówke ,na dniach ma sie cielić, wymie zapuchło a co dziwne zapuchła także pod brzuchem, taka kulka jakby woda w tym była czy co ?

dan89    0

cieszył bym się gdyby tak było -narazie trzeba czekać na rozwiązanie ale jestem dobrej myśli. a pytam bo nigdy takiego przypadku nie nieliśmy

Paliwoda    1

Ostatnio miałem taki przypadek krowa porzuciła gdzieś z pół roku temu i normalnie miała ruje a niedawno się ocieliła w pierwszym terminie.Wniosek jeden że musiała mieć parkę..

ppp    75

Skąd ten wniosek? Mogła poronić i z jednym cielęciem...poślizgnie się, przewróci, zestresuje, koleżanki ze stada dadzą jej w kość i może poronić. Problemy z układem pokarmowym, choroby to kolejne przyczyny... Ilość cieląt chyba nie ma większego znaczenia.

Miroslawa    0

witam . Mam problem z krową która wycieliła się pierwszy raz bez większych problemów 28 listopada .Na początku dawała sporo mleka ,pużniej stopniowo traciła apetyt,Wczoraj była pani doktor i stwierdziła że to lewostronne przemieszczenie trawieńca . dała kroplówke i zostawiła proszek ruchomax.2 łyżki proszku plus pół litra wódki dziennie przez 7 dni .Cosądzicie o tym czy to pomoże .Zgóry dziękuje za odpowiedz.

DARKPANTER    5

Po pierwsze to zmień weterynarza. Jeżeli dobrze stwierdziła że to przemieszczenie trawieńca to kroplówki tu nie pomogą u mnie jak kiedyś był problem z trawieńcem to vet przekręcił krowę na grzbiet i jak stwierdził że wrócił na swoje miejsce to od razu 30-40 litrów płynu wlewem do żwaczowym i tak przez tydzień, jeżeli taki sposób nie pomoże to pozostaje tylko interwencja chirurgiczna, ale najpierw zacząłbym od tego co napisałem na początku.

Miroslawa    0

Krowa troche pojadła dzisiaj .Czy warto dawać jej codziennie wódkę z tym proszkiem.Będziemy próbowali ją przetaczać na grzbiecie ,nigdy tego jeszcze nie robiliśmy więc nie wiem czy to się uda Dziękuje za zainteresowanie się moim problemem

Miroslawa    0

Pani doktor kazała wlewać z tym proszkiem i mówiła że może trwieniec wróci na swoje miejsce.

Edytowano przez milanreal1
caps lock

wetstudent    0

jakie efekty tego przetaczania?? czy robił to lekarz i dodatkowo osłuchiwał leżącą na grzbiecie krowę? wskazaniem do podania vodki krowie jest albo wzdęcie żwacza, albo zatrucie glikolem, co jak przypuszczam tutaj nie miało miejsca. vodka podawana krowie przez kilka dni, tym bardziej krowie która nie je bd skutkowała zabiciem mikroorganizmów w żwaczu!!!! wiec jak dla mnie leczenie przemieszczenia trawieńca vodką to całkowita porażka!!!

Miroslawa    0

krowa nie była przetaczana bo czekaliśmy na innego weta Przyjechał i zbadał krowe i nic o przemieszczeniu trawieńca nie wspomniał, powiedział że to ketoza .Dał kroplówke jakiś atybiotyk ikazał podawać ketomix 2razy dziennie Jeśli sie nie poprawi to kazał dzwonić ima przyjechać jeszcze raz Co o tym leczeniu sądzicie,

wetstudent    0

a skąd jesteś Miroslawa? masz może stado pod oceną? jeśli tak to sprawdz ile tłuszczu było w ostatniej próbie od tej krowy, jeżeli powyżej 5% to lekarz może mieć racje i to jest ketoza. wtedy podawanie ketomixu jak najbardziej słuszne. co do antybiotyku to być może jest jeszcze np zapalenie macicy lub inne które lekarz leczy... jest prosta regułka odnośnie zapobiegania ketozy którą warto pamiętać... jak zacielasz krowę masz widzieć na niej 5 żeber, a jak sie cieli ma być widać 3... tyczy sie to oczywiście rasy HF:d

Miroslawa    0

Jestem z woj łódzkiego .Stado 15 krów nie jest pod oceną Mleko oddajemy do OSM w Łowiczu .Kukurydze w tym sezonie mamy nie za ciekawą/póżno koszona/ czekaliśmy na usługę.Ciekawe czy ta krowa wyzdrowieje

Pawel20    49

To ze późno koszona to nie tak źle, tylko czy sucha została dobrze pocięta i ubita.

komodo    89

to ze pozno to dobrze wlasnie ale zalezy jaki to był sprzet bo jezeli słabo zrobił ziarno to krowa sobie energi z kukurydzy nie wykorzysta za duzo

Miroslawa    0

Krowa troche zjadła ,ale to co jej pasowało czyli troche wysłotków tifi mielone ziarno kuku i troche sianokisz. Mało przeżuwa i jest smutna Jutro przjedzie wet ,bo jak dziś dzwoniłam to powiedział że te leki co dostała działają 2 doby co oprócz ketomiksu mogę jej podać aby jej pomogło?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
    • Przez wojtek8244
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś ma tabelę do mierzenia wagi dla bydła? Potrzebuję tabelę od 120 cm obwodu klatki piersiowej. Czy ktoś ma coś takiego?
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez darzenka
      Witam mam problem a raczej moj teść kazał sie zapytc dlaczego mleko od jego krowy nie chce się zsiąść. Z tego co wiem te mleko raz wypija cielak a wieczorem jest dojona jak cielak nie wypije. I te zdojone nie chce mu sie zsiąść. Krowa raczej jest zdrowa.
    • Przez buhaj0200
      witam mam pytanie krowa mi siew wycieliła wczoraj o 7 rano wydoiłem ją z siary dała 30l mleka potem zaczełem doic o godz 2 i ona zaczeła kopac zwalac dojarkę wydoiłem ją na siłe i ona nieda dotknąc wymianie bo ją boli czy to zapalenie czy jakis obrzęk poporodowy? kupiłem jej taką masc i jej wymie smaruje co to moze byc?