Skocz do zawartości
zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JOANNA698    0

Witam :D mam pytanie co może dolegać krowie jeśli ona drży i nie dojada tak jak wcześniej?? Jestem początkującym i za bardzo się nie znam na chorobach bydła więc się was pytam:D

prawdopodobnie zjadła coś zmarzniętego, możesz zmieżyć jej temperature, ale u mnie bynajmniej był taki przypadek

b0gdan    86

Witam :D mam pytanie co może dolegać krowie jeśli ona drży i nie dojada tak jak wcześniej?? Jestem początkującym i za bardzo się nie znam na chorobach bydła więc się was pytam:D

drżenie jest objawem niedoboru magnezu

vala2000    0

może mieć objawy tężyczki brak magnezu ,mam takie pytanko czy ktoś ma tester do mleka na zapalenie drawińskiego jak się to sprawuje

Wiadomość z agroFakt.pl

Wacek21    35

Mam problem ze starsza krowa, ktorej wypada sierść z okolic nóg i ma w tym zapalenie. Co to moze byc? Chcemy ja sprzedac na rzeź ale nie wiem czy ja wezma.

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

agromatik    235

może mieć objawy tężyczki brak magnezu ,mam takie pytanko czy ktoś ma tester do mleka na zapalenie drawińskiego jak się to sprawuje

Z tym testerem daj sobie spokój, bardziej miarodajne i powtarzalne wyniki uzyskasz stosując płyny TOK.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

vala2000    0

mam ten tester tylko od roku jest jeden problem czasami muszę wysłać mleko do badania bo te same parametry się zmieniają dla tej krowy z wiekiem

rolstudent    104

Mam problem ze starsza krowa, ktorej wypada sierść z okolic nóg i ma w tym zapalenie. Co to moze byc? Chcemy ja sprzedac na rzeź ale nie wiem czy ja wezma.

wygląda to na objaw świerzbu spróbuj ją odrobaczyć a nogi spryskać jakimś środkiem bakteriostatycznym

może być nawet laudin

no chyba ze jest to zakażenie gronkowcem wtedy za bardzo krowie nie pomożesz

Wacek21    35

Gronkowiec ?

Krowe to boli bo widac jak przedeptuje ale ciagle stoi na nich wiec widocznie ja to bardzo nie boli. Był weterynaz i uznał ze to jakies zapalenie zył czy cos takiego, zostawil taki sprawy i kazał psikac na rany tym teraz krowa ma całe nogi zielone od tego sprayu

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

kobra89    66

Jak zwiększyc mocznik do 200-250?? z badania wyszło mi 160, białko 3,6; tłuszcz 4,9, co poprawic???

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Lukasz007    2

A co tu zmieniać. Mocznik jest dobry jak dla mnie. Można by go zwiększyć, ale szkoda kombinować, bo żeby nie przedobrzyć i parametrów nie popsuć. A pasze białkowe to też do najtańszych nie należą.

vala2000    0

Tetravel T.A. jest to antybiotyk na ropne zapalenie racic mleko nadaje się do cieląt ok 10 dni póżniej można odstawiać podaje się 2 razy co 24 godziny skonsultuj to z swoim lekarzem wet

rolstudent    104

Gronkowiec ?

Krowe to boli bo widac jak przedeptuje ale ciagle stoi na nich wiec widocznie ja to bardzo nie boli. Był weterynaz i uznał ze to jakies zapalenie zył czy cos takiego, zostawil taki sprawy i kazał psikac na rany tym teraz krowa ma całe nogi zielone od tego sprayu

te spraje są stosunkowo dobre

wiesz co możesz jej podać jeszcze em probiotyk i pryskać nim po nogach

sam kiedyś nie wiezyłem ze to pomaga ale dałem sie namuwic na stosowanie tego u krowy z komórkami

efekt jest taki ze z 2mln spadły ej do 400 tyś szok, nie wierzyłem wynikom, ale krowa zwiksza mlecznosc i już doje ją do ogólnego

Pawel20    49

Panowie a jaki jest "najlepszy poziom" komórek somatycznych, czy wynik koło 85 tys z może świadczyć o jakimś problemie w stadzie? Bo niski poziom komórek tez nie jest wskazany?

b0gdan    86

no wiesz... ja mam przeciętnie z oceny bez segregacji mleka 250-300tys, pierwiastki mają 10-20 tys.... czyżby to było źle? :P Im mniej tym lepiej :)

Pawel20    49

Po prostu kiedyś na jednym spotkaniu z prof. Traczykowskim dotyczącym właśnie problemów z somatyka poruszał on kwestie zarówno bardzo dużej jak i stosunkowo niewielkiej liczby komórek, niestety uwagę poświeciłem tylko temu co mówił o nadmiarze :) Wiadomo taki poziom to tylko się cieszyć, ale nie chciał bym żeby następne badanie dało 400 tys...

agromatik    235

Panowie a jaki jest "najlepszy poziom" komórek somatycznych, czy wynik koło 85 tys z może świadczyć o jakimś problemie w stadzie? Bo niski poziom komórek tez nie jest wskazany?

Dla HF średnia wartość kom. som. oscyluje w okolicy 70 tys, czyli masz poziom niemalże fizjologiczny. Pierwiastki maja poziom mniejszy, ale z wiekiem im to przechodzi B) .

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

konopek    18

krowa ( ma tak około 8-9lat) była zacielona w listopadzie i dzisiaj była sprawdzana na cielność i jest niecielna chociaż przez cały czas nie powtarzała? czego to może być przyczyna?

Edytowano przez konopek

TOMEK0603    0

to krowy trzeba zapytać się u mnie co roku tak jest, że za trzy miesiące powtarza.A powiedz mi co może być,że piąty miesiąc cielna krowa i porzuciła.

Michu7    4

krowa ( ma tak około 8-9lat) była zacielona w listopadzie i dzisiaj była sprawdzana na cielność i jest niecielna chociaż przez cały czas nie powtarzała? czego to może być przyczyna?

1) Mogła powtarzać, ale nie zauważyłeś.

2) Jeśli daje dużo mleka to z powodu braku energii w dawce pokarmowej mogła nastąpić tzw. absorpcja zarodka.

3) Mogła poronić i też mogłaś tego nie zauważyć.

adamvet1    0

wygląda to na objaw świerzbu spróbuj ją odrobaczyć a nogi spryskać jakimś środkiem bakteriostatycznym

może być nawet laudin

no chyba ze jest to zakażenie gronkowcem wtedy za bardzo krowie nie pomożesz

Spróbuj posmarować zmiany dziegciem

Edytowano przez adamvet1

darek16    3

mam problem z krowa, a mianowicie z jednego oka cały czas lecą jej łzy, i przeważnie ma je zamknięte, wpuszczaliśmy jej kropelki, przemywaliśmy herbata ale nie pomogło, może wy znacie jakieś sposoby?

AF - to Jest To:)

trq    1

Koledzy, mam taki problem. Krowa (pierwiastka) 3 tygodnie po wycieleniu, Od jakiegoś tygodnia zauważyłem, że ma problemy ze wstawaniem. Tył wstaje normalnie, natomiast przodem powoli, najpierw przyklęknie, dopiero potem się podnosi. Wygląda tak jak by jej przednie nogi drętwiały. Co to może być?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
    • Przez wojtek8244
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś ma tabelę do mierzenia wagi dla bydła? Potrzebuję tabelę od 120 cm obwodu klatki piersiowej. Czy ktoś ma coś takiego?
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez darzenka
      Witam mam problem a raczej moj teść kazał sie zapytc dlaczego mleko od jego krowy nie chce się zsiąść. Z tego co wiem te mleko raz wypija cielak a wieczorem jest dojona jak cielak nie wypije. I te zdojone nie chce mu sie zsiąść. Krowa raczej jest zdrowa.
    • Przez buhaj0200
      witam mam pytanie krowa mi siew wycieliła wczoraj o 7 rano wydoiłem ją z siary dała 30l mleka potem zaczełem doic o godz 2 i ona zaczeła kopac zwalac dojarkę wydoiłem ją na siłe i ona nieda dotknąc wymianie bo ją boli czy to zapalenie czy jakis obrzęk poporodowy? kupiłem jej taką masc i jej wymie smaruje co to moze byc?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.