zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

emergency12    8

Przyjechał znowu weterynarz. Powiedział żeby sprzedawac. Dzwoniłem jeszcze do innego weterynarza i po opisaniu sprawy powiedział że to promienica (tak mama od razu zdiagnozowała, jest też weterynarzem ale nie pracującym od 30 lat) ale jak sterydy nie pomogły to nie da sie uratowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto kupi jak w mięsie antybiotyk? Trzeba leczyć, albo czekać aż karencja minie. Jak promienica to leku nie ma, ale odpowiednimi antybiotykami da się powstrzymać rozwój. Dawno czytałem i nie pamiętam dobrze. Kiedyś o tym pisałem dokładnie jak wiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Być może, ale uczciwość mam wyżej hierarchii niż pieniądze. ;) U mnie na zdrową nie ma dobrego kupca a co dopiero jakiś leżak czy antybiotyk. Panie 25 km to kawał drogi, nie wyjdę na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

teraz nie po kupca bede dzwonił tylko po utylizacje.....

Karol2121 zdjęcia już nie wstawie bo przykry widok, pysk miała dwa razy szerszy niż normalnie

tak z ciekawości spytam sie Ciebie thomas2135, weterynarz dał we wtorek sterydy i była poprawa, zaczęła nawet jeść. Potem przyjechał i już ich nie dał tylko jakiś antybiotyk i było coraz gorzej. Po dwóch dniach przerwy znowu sterydy, lecz już żadnej poprawy nie było. Były szanse że jeśli by dawał sterydy cały czas to by wyleczył? czy po tej dwudniowej przerwie już było za późno na sterydy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tego to nie wiem, bo nie mam w tym doświadczenia. Pierwszym błędem było prawdopodobnie niewłaściwe rozpoznanie. Jakby od razu zdiagnozował promienicę to efekt może byłby inny. Ostatnio kolega mówił, że miał u jednej sztuki zapalenie ślinianek i dało się to wyleczyć tetradolem i jeszcze czymś. Grunt o szybki i właściwe rozpoznanie. Promienica powstaje, gdy jakaś twarda część paszy, słoma, kin lub inne ciało obce uszkodzi błonę śluzową w pysku. Do rany wnikają pałeczki promieniowca i pojawia się stan zapalny a skutki poznałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

Chyba pora zmienić weterynarza bo wysłali młodego chłopaka, z praktyką głównie przy inseminowaniu, sie nie dziwie że mama po 30 latach przerwy lepiej i szybciej zdiagnozowała ;) 

zapalenie ślinianek miałem u jałówki pół roku temu. jedyne podobieństwo to to że nie jadła. zupełnie inne objawy, bo krowa z tym guzem jadła aż do spuchnięcia pyska, a u jałówki nie było ani guza ani opuchnięcia. może wcale nie miała zapalenia ślinianek tylko coś innego a weterynarz jedną bajke śpiewa

Edytowano przez emergency12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

zapalenia ślinianki od promienicy odróżnić ciężko, czułeś od niej z pyska powiedzmy smród padliny,ropy??Guz twardy?Podwyższona temperatura?

Nie tak dawno użerałem sie z zapaleniem ślinianki wet podał lek niby przechodziło ale wróciło ze zdwojoną siłą łeb dwa razy większy niż normalnie wycieczka do weta tu umył od tego ręce , tylko dzięki pomocy znajomego i jego doświadczenia sztukę  udało się uratować teraz po ok miesiacu już jest wszystko ok.Podawany był http://www.merial.com.mx/Ganaderos/Ganaderos/Pages/Tetradur.aspx ,       

Guz nacięty aby ropa wypływała dodatkowo wyciskana trzy razy dziennie i psikane sprayem z antybiotykiem, sztuka ponad tydzień karmiona sondą ale całe szczeście żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

Temperature miała wysoką. Guz był miękki,jak sie potem rozlał to nie było go widac tylko cały pysk miała spuchnięty. Ja z mamą wyczuwalismy smród i to mocny. Wet przyjechał i powiedział że nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

Nie znam sie na tym, więc nie moge z przekonaniem powiedziec co to było. Mama jednak pozostaje przy promienicy bo ona wolno sie rozwija, a guz rzeczywiscie sporo czasu rosł a po porodzie jak byla oslabiona przyspieszylo. Szkoda tylko że Polak mądry po szkodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Guz promienicy zazwyczaj jest pod żuchwą. Ten gdzie dokładnie był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój stary wpis na podstawie artytułu dotyczący leczenia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldi7373    0
Dnia 1.01.2018 o 22:17, Thomas2135 napisał:

Puchną, sinieją, czerwienieją, są strupy czy jeszcze coś innego? Jakieś foto posiadasz?

Przeważnie są to rozcięcia, w różnych miejscach strzyku. Najgorsze są te, przy samym zwieraczu. Zdarza się że utnie sobie sam zwieracz. Nie wiem jak to możliwe, wygląda to tak jakby został wykonany precyzyjny zabieg. Dzisiaj po nocy kolejna sztuka. wieczorem postaram się zrobić fotkę, to wrzucę. 

Dzięki za zainteresowanie!

Pozdrawiam!

 

 

IMG_2688.JPG

IMG_2685.JPG

IMG_2686.JPG

Edytowano przez Waldi7373

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Panowie co to jest normalnie bym pomyślał że wrzód na d*pie pojawiło się rano ale wieczorem takie samo ma druga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_Foto   
Gość Aga_Foto

Thomas2135 -szacun za uczciwość, cenię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215
Witam. Posiadam nastepujacy problem. W tym tygodniu wiekszosc krow dostala kwasicy zoladka. Wiekszosc juz wyszla, zostala sie tylko jedna z ta choroba, ale i tak jest lepiej niz bylo. Do sedna. Co nalezy robic, aby ustrzec sie kwasicy na przyszlosc? Bydlo dostaje kiszonke z kukurydzy (taczka na 3 sztuki). Sianokiszonka, siano i sloma (te 3 skladniki do woli) Sruta z zyta, pszenzyta i jęczmienia (do mlynka idzie wiaderko zyta, wiaderko pszenzyta i wiaderko jęczmienia) oraz na dodatek sruta rzepakowa. (miarka na wiaderko 10l) Krowy dostaja ogolnie wiaderko 10l na 2 sztuki. Od kwasicy dostaja narazie jakas wlewke od weterynarza oraz kore debowa. Co nalezy stosowac? Slyszalem cos o kredzie pastewnej oraz drozdzach pastewnych. Licze na odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A próbowałeś mieszać qq i tą śrutę zbożową w żłobie zaraz po podaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj