Skocz do zawartości
zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

PRIMO    174

Prawdopodobnie załapała za pierwszym razem i wycieliła się w terminie a mleka będzie powoli przybywać tylko kwestia czasu. Jeśli chodzi o ruję to też miałem taki przypadek że krowa miała około dwa tygodnie do porodu a tu ruja że mało nie zerwała łańcucha stanowiskowego.

Thomas2135    1188

Wycieliła się w terminie? Cielak waży 20 kg, wymienia i mleka brak. Wierzycie w to?

pawlak2507    6

Moim zdaniem nie wycieliła się w terminie ale na pewno się rozdoi tylko trzeba poczekać przynajmniej do tego właściwego terminu

Wiadomość z agroFakt.pl

pedro2    341

No ciężko w to uwierzyć, tylko nie myślałem że miesiąc przed cielak może już sam funkcjonować rano poszedłem to ją ssał potem uciekł na podwórko i szalał jak byk... ale jak nie dostawała jeść tylko słoma siano i ta garść qq to marnie to widzę. Jest czas, do 30msc podobno idzie jako jalowka więc zobaczymy.
Druga sprawa to byczek inny urodził się kompletnie ślepy, źrenice się błyszczą i chodzi od palety do palety, ale do wiaderka przychodzi. latarką przed nosem świecę to cos tam reaguje, trzymać czy do noża? U mnie cielęciny nikt nie lubi nie przejdzie ubój, na razie nie rejestrowany

Thomas2135    1188

W 8 msc płód jest całkowicie wykształcony i od tej pory tylko przyrasta na wielkość. Ślepego cielaka nie miałem więc nie pomogę.

Luke16    144

Widziałem kilka normalnie funkcjonujących slepych krów. Wada genetyczna i tyle. Mało też kto pilnuje przy inseminacji czy dany buhaj nie jest spokrewniony z krowa.
Co do poronień w 6-7 miesiącu szczepicie krowy przeciwko BVD? Bardzo mało ludzi to czyni w PL a jest na oborach. U siebie przeszczepilem całe stado i mam święty spokój bo kolejnym objawem BVD jest umieralność cielaków do tygodnia czasu. Mi 3 padły. Rano wszystko OK wieczorem zgon. Dodatkowo poprawiła się zacielalnosc.

Luke16    144

Wówczas 3 na 3 w ciągu bodajże miesiąca. I to jeszcze jeden był takiej fajniej rasy że bluznilem jak diabli.

PRIMO    174

No ciężko w to uwierzyć, tylko nie myślałem że miesiąc przed cielak może już sam funkcjonować rano poszedłem to ją ssał potem uciekł na podwórko i szalał jak byk... ale jak nie dostawała jeść tylko słoma siano i ta garść qq to marnie to widzę. Jest czas, do 30msc podobno idzie jako jalowka więc zobaczymy.

Druga sprawa to byczek inny urodził się kompletnie ślepy, źrenice się błyszczą i chodzi od palety do palety, ale do wiaderka przychodzi. latarką przed nosem świecę to cos tam reaguje, trzymać czy do noża? U mnie cielęciny nikt nie lubi nie przejdzie ubój, na razie nie rejestrowany

Jeśli możesz to podaj daty pierwszej i drugiej inseminacji bo tak to nie dowiemy się kto ma rację.

maxler    8

U mojego sąsiada większość cieląt jak się rodzi to są ślepe. Nie wiem co to może się dziać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się