zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Gość   
Gość

A Co powiecie na łagodne wycielenia było i godzinie 21 dostała witaminy poporodowe stan krowy 100% zdrowa stała było wszystko ok. I o godzinie 2 w nocy poszedłem zobaczyć czy jałówka się nie cieli a tam wypadnieta macica pierwszy ra coś takiego miałem była zaraz operacja oczywiście przez weta ale o godzinie 7 rano zgon. I mohe pytanie czym jest go spowodowane jakieś braki ? W oborze nie ma skosów czy dolow czy kanału głębokiego jest wszystko dobrze jakie przyczyny może coś jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2695

Zgon pewnie przez to że straciła dużo krwi bądź przez wychłodzenie. Ja miałem kilka przypadków wypadnięć macicy i też nikt nie potrafił wyjaśnić czemu, loteria. :(

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapewne tak wiadomo dostała kroplowke przeciwzakaźne i przeciw bólowe Ale nic to nie dało. Coś bardzo nie przyjemnego ...cesarka przy tym to rarytas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

Witam mam jałówke drobnej budowy nie jest zatuczona.5 dni do porodu nie ma sił się podnieć.Próbuje się podnieść,ale nie może.Podnoszę ją turem.Normalnie stoi.Je dostała kextone.Jest słaba na nogach.Czy po porodzie będzie lepiej. I wymię ma bardzo duże.

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    252

Moim zdaniem brakuje jej fosforu. Na Twoim miejscu dzwoniłbym po weta niech da jej kroplówkę i przydałoby się krew zbadać bo może ma jakieś inne braki oprócz fosforu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Może to być problem zywieniowy jak kolega wczesniej napisał albo chore racice. Jeżeli próbuje wstawać zaczynając od przednich nóg skłaniałbym się ku drugiemu. Jeżeli je to powinno być dobrze.

 

PS. skoro nie jest za tuczona to po co kexxtone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Bo keextone ukierunkowuje przemianę materii. Trzeba ją jeszcze zbadać. Tak jak kolega wyżej pisze brak fosforu się tak objawia.
Nie zaszkodzi podać jej minerały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

Bo keextone ukierunkowuje przemianę materii. Trzeba ją jeszcze zbadać. Tak jak kolega wyżej pisze brak fosforu się tak objawia.

Nie zaszkodzi podać jej minerały

 

daję jej ten dla krów zasuszonych.Dostała też buteleczkę wapniowo fosforową.  Dostaję też 0,5kg paszy treściwej i tmr laktacyjni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    252

Ale jeśli przed porodem nie ma sił się podnieść to po porodzie nie dostanie cudownego uzdrowienia i tym bardziej się nie podniesie. Jeśli już nie wstaje to ta buteleczka to za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Kolego podaj jej tetanusan 24%. Na spokojnie. 100 na początek na dobę ,po wycieleniu setka rano,setka wieczorem.gleboko domięśniowo w zad.moze pomóc. Wlewki dozylne działają ale na mocne zaleganie po porodzie.tutaj potrzebujesz powolnego długiego uwalniania.tylko nie przeholuj w drugą stronę

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

Jeśli ktoś  potrzebuje pomocy czy porady na temat pulsatorów, służę pomocą. Zajmuję się ich naprawą.

http://naprawapulsatorów.pl/

 

ile kosztuje taka naprawa w przybliżeniu?. Np pulsator za szybko chodzi

 

Ale jeśli przed porodem nie ma sił się podnieść to po porodzie nie dostanie cudownego uzdrowienia i tym bardziej się nie podniesie. Jeśli już nie wstaje to ta buteleczka to za mało

 

Cielak też waży.Do tego wymię które ma bardzo duże. Próbuje wstać,ale ślizga się. Po porodzie powinna z czasem sama wstawać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

To się nie opłaca naprawiać bo nowy pneumatyczny kosztuje 160-180 zł mam pół rok chodzi i jest super.
A te olejowe to zaraz wolno chodzą albo nie ja chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego naprawa pneumatycznego to koszt 60zł, po regeneracji jest jak nowy (wymiana części na nowe), służy tyle co nowy, tylko 100 zł taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

To się nie opłaca naprawiać bo nowy pneumatyczny kosztuje 160-180 zł mam pół rok chodzi i jest super.

A te olejowe to zaraz wolno chodzą albo nie ja chodzić

 

A do dojarki bankowej można pneumatyka? dasz linka do strony z tyli pulsatorami.Może kiedyś wyśle im pulsator bo z delaval koszt wymiany pulsatora to 160zl tyle muszę im płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Delawal dwa nowe chodzą już 12 lat, chyba 320zł brutto trzeci starszy dawałem do regeneracji na razie 3 lata pyka


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

Delawal dwa nowe chodzą już 12 lat, chyba 320zł brutto trzeci starszy dawałem do regeneracji na razie 3 lata pyka

 

Też kupiłem jeden nowy i jak na razie chodzi idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podajcie stronę z tymi pulsatorami za 160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

W pneumatycznym wymienia się jedynie gumki które kosztują grosze można samemu zrobić. Mam w bance taki zalozony. Minus to ze głośno chodzą
U mnie wozi przedstawiciel delaval ale to nie są tej firmy pulsatory razem z adapterem dałem 175 zł. Można ustawić samemu szybkość. Dość fajnie to się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Koledzy mam problem 2 krowy mi porzuciły w 4 miesiącu ciąży jestem pod ocena także mocznik wiem jaki był i był w normie krowy niezbyt wydaje ok 6,5 tys. Pokryte tym samym nasieniem "calypso" przyczyna słabego nasienia czy cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Nie jestem ekspertem ,ale nawet  jakby zacieliły się na słabym pęcherzyku (za wczesna inseminacja )  to pewnie nie dotrwały by do 4 miesiąca tylko porzuciłyby wcześniej . Może to bvd panuje w stadzie ?  Krowy nie były poddane jakiemuś silnemu stresowi ? 

Edytowano przez endrju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Stres nie. Jedynie dostały ziarno kukurudzy które było lekko przyplesniale gościu mnie w konia zrobił. Może być od tego? Niedawno zaczalem stosować wyslodki kiszone ale to chyba nie od tego. Bvd to byłaby biegunka tak?
Tzn z 2 tyg temu pies mi do obory wskoczył i zaczął szczekac na krowy bo jedna się ocielila wtedy u ciele było i ogólnie zrobił wielki bajzer wtedy wszystkie sztuki były rozkojarzone ale to było 2 tyg temu mogło to soe przyczynić? Dodam że przez tego osa krowie nie wyszło łożysko po porodzie. Ten 4-5 miesiąc to jakiś szczególny czas czy mogę spodziewać się dalszych poronien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

nie koniecznie musi byc teraz biegunka przy bvd. jezeli kupowales jalowki zbadaj sztuki ktore porzucily koszt 150zl probki zbiorczej i bedzie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Kupowałem ale niby były wolne od tego i to nie są te kupne. A ten pies który szczekal w oborze na krowy i wszystko wyły jął głupie mogło soe przyczynić? Albo nasienie słabe? U weta robi sie te próby na bvd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj