Skocz do zawartości
zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
artek27    1

Witam mam jalowice z terminem ocielenia na 8 marzec i dzisiaj jak pociagnalem za strzyki to wydostala sie krew czy to jest normalne mial ktos taki przypadek?

massey235    41

witam ,kupilem jalowke niemiecka termin ma na 18 marca a wymie male i dzis zaczelo leciec mleko wymienia praktycznie niema bylo mleka ok pol litra ,pierwszy raz cos takiego mam  wymienia nie zebrala a juz mleko leci ,co to jest?

Meg5    374

Witam mam jalowice z terminem ocielenia na 8 marzec i dzisiaj jak pociagnalem za strzyki to wydostala sie krew czy to jest normalne mial ktos taki przypadek? 

Tak spotkałam się z tym ,nawet  całkiem niedawno .Też jałówka mi się ocieliła i również z jednego strzyku leciała krew z mlekiem . Krwi  było sporo ,ponieważ mleko było bardzo nią podbarwione . Po paru dniach przeszło .  

Jedyną rzeczą jaką mam naprawdę [...] , jest moje własne życie i mój własny punkt wiedzenia .

Wiadomość z agroFakt.pl

pedro2    378

W jakim celu doić/zdajać jalowke przed ocueleniem? Nie możecie się doczekać... pociagniesz raz, przypusci i zaraz zapalenie gotowe. Z krwią to miałem tyle, ze u krowy po wycieleniu i po 2-3dniach przeszło

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Meg5    374

Przepraszam ,nie doczytałam ....nie doję   nigdy  przed wycieleniem ...to o   czym pisałam miało miejsce po wycieleniu . Jeszcze raz przepraszam i dziękuję za uwagę .  :)

Edytowano przez Meg5

Jedyną rzeczą jaką mam naprawdę [...] , jest moje własne życie i mój własny punkt wiedzenia .

maxler    12

Magnez zostaje w krowie do końca, chyba że jakimś cudem wypluje jak kexxtona. Żwacz ma taką ciekawą funkcję, że ciężkie, trudno strawne pokarmy w nim zostają, żeby mikroflora się nim zajęła. Nieraz moje najadły się żołędzi to po 2 tyg zaczęły wychodzić w całości z tyłu.

Zkordalski kiepskie trawienie włókna to skutek min kwasicy. Ja takim niejadkom i takim co przestały przeżuwać zawsze aplikuję rumen-active, propiosan, ruchamax i glikol. Kilka wlewów i jest poprawa.

Stosujesz U siebie w stadzie kexxtony ?

Thomas2135    1302

Nie, bo nie ma takiej potrzeby. Napisałem to czego tu się dowiedziałem. W temacie ketoza jak leczyć sporo osób o nich pisało. Nawet w tym temacie kilka stron wcześniej. Krótko opisując na razie nic lepszego od Kexxtonów zapobiegającego ketozie nie wymyślili.

Meg5    374

Krótko opisując na razie nic lepszego od Kexxtonów zapobiegającego ketozie nie wymyślili. 

Dokładnie tak . U mnie w stadzie Kexxtony wpuszczamy wszystkim krowom . Problem ketozy całkowicie znikł . 

maxler    12

Dokładnie tak . U mnie w stadzie Kexxtony wpuszczamy wszystkim krowom . Problem ketozy całkowicie znikł .

No właśnie do tego namawia mnie wet, bo chociażby teraz wycielily mi się jalowki i dają po ok 50 litrów na dobę i strasznie ciężko jest utrzymać je pod względem energii :-\ Niby to droga sprawa ale lepiej wydać raz niż później oddać na kroplowki i leczenie. Widać że to jest dość ciekawe rozwiązanie tylko ze jakoś mnie to nie przekonuje z tym że zostają pozostałości w środku krowy :-\

Thomas2135    1302

Kexxton energii krowie nie doda. Jego działanie jest bardziej złożone. Dzięki temu krowa nie traci apetytu, a energię możesz podać w bardziej skoncentrowanej postaci jak tłuszcz chroniony.

maxler    12

Kexxton energii krowie nie doda. Jego działanie jest bardziej złożone. Dzięki temu krowa nie traci apetytu, a energię możesz podać w bardziej skoncentrowanej postaci jak tłuszcz chroniony.

Mieszam swój bonus energetyczny(soja, ziarno kukurydzy mielone, tłuszcz chroniony, karoten).Dobrze to działa gdy krowa je, ale najgorsze jest to ze większość sztuk przed wycieleniem już traci apetyt a po wycieleniu to już w ogóle nie chcą pobierać tego bonusu energetycznego.

Thomas2135    1302

No to w takim razie to powinno załatwić sprawę. Ile laktacji wytrzymują krowy? 4-5? Ja też niechętnie akceptuję fakt, że w krowie będzie jakieś plastik ze spreżyną :D, ale skoro to stosują to nie może być szkodliwe.

PRIMO    243

Ja z tymi kextonami nie mam dobrych doświadczeń, zastosowałem to u trzech sztuk na próbę i dwie z nich poszły na rzeźnie a ta trzecia wypluła po dwóch latach

maxler    12

No to w takim razie to powinno załatwić sprawę. Ile laktacji wytrzymują krowy? 4-5? Ja też niechętnie akceptuję fakt, że w krowie będzie jakieś plastik ze spreżyną :D, ale skoro to stosują to nie może być szkodliwe.

No gdzieś 5-6 lat dlatego że po prostu nie chce zwiększać obsady krów, a mając dobre jalowki to po prostu wymieniam te krowy z gorsza wydajnością.

Meg5    374

Ja z tymi kextonami nie mam dobrych doświadczeń, zastosowałem to u trzech sztuk na próbę i dwie z nich poszły na rzeźnie a ta trzecia wypluła po dwóch latach 

Jesteś pewien ,że krowy Ci wyjechały przez bolusy ? U mnie też się zdarzy ,że zwrócą  ,ale już pewnie przestały działać . Bolusy stosuję od 2 lat . Weterynarz ,mówił że nie mają większego wpływu na żywotność krowy . 

Thomas2135    1302

Zawartość bolsa uwalnia się kilka tygodni, więc normalne, że stare nie działają. Zwrajacą razem z "wąsami" czy sama tubka wypada?

Meg5    374

Z wąsami ,co mnie trochę zdziwiło . 

Kiedyś czytałam w ''Tygodnik ,poradnik rolniczy '',że rekordzistka w Kanadzie miała 16  bolusów . 

Edytowano przez Meg5

PRIMO    243

To nie wiem chyba miałem porostu pecha ale ta sztuka co jest w stadzie po włożeniu kextona miała ketozę i dopiero wlewki gliceryny postawiły ją na nogi

Meg5    374

Ile czasu przed wycieleniem ,wpuściłeś jej bolusa ? 2-3 tygodnie przed ,jest optymalnym terminem . 

Meg5    374

Czyli  w terminie . Cóż ,nie miałam takiego zdarzenia ,więc moja wiedz na ten temat już się kończy . 

massey235    41

W jakim celu doić/zdajać jalowke przed ocueleniem? Nie możecie się doczekać... pociagniesz raz, przypusci i zaraz zapalenie gotowe. Z krwią to miałem tyle, ze u krowy po wycieleniu i po 2-3dniach przeszło

czytac nie umiesz?napisaem ze samo mleko leci

pedro2    378

Wcześniej ktoś pisał, że ściągnął i krew była.

Chociaż Ty też piszesz, ze pół litra dała. Mniejsza o to, tak czy inaczej nie próbować nawet ciągać. U mnie kiedyś zawsze przed wycieleniem jalowki masowało się po wymieniu żeby się oswoiły, niektóre przypuszczały i mleko kapało. Teraz już od dłuższego czasu nie dotykam przed

Edytowano przez pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

PRIMO    243

Prawdopodobnie naczynko krwionośne pękło z czasem to minie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
    • Przez wojtek8244
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś ma tabelę do mierzenia wagi dla bydła? Potrzebuję tabelę od 120 cm obwodu klatki piersiowej. Czy ktoś ma coś takiego?
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez darzenka
      Witam mam problem a raczej moj teść kazał sie zapytc dlaczego mleko od jego krowy nie chce się zsiąść. Z tego co wiem te mleko raz wypija cielak a wieczorem jest dojona jak cielak nie wypije. I te zdojone nie chce mu sie zsiąść. Krowa raczej jest zdrowa.
    • Przez buhaj0200
      witam mam pytanie krowa mi siew wycieliła wczoraj o 7 rano wydoiłem ją z siary dała 30l mleka potem zaczełem doic o godz 2 i ona zaczeła kopac zwalac dojarkę wydoiłem ją na siłe i ona nieda dotknąc wymianie bo ją boli czy to zapalenie czy jakis obrzęk poporodowy? kupiłem jej taką masc i jej wymie smaruje co to moze byc?