zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

leszek1000    1814
Napisano (edytowany)

Wymie jest normalne nie jest twarde

 

Zadzwoń do weterynarza.Jaka dojarką doisz.Może za duże ciśnienie jest. ?U mnie skrzepy krwi leciały bo przydusiła sobie strzyk. Może jakieś naczynie pękło. A jaką mają somatykę te krowy ?

 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wawrzek123    1

daj jej antybiotyk na zasuszenie o dlugim terminie 60dni po tym czasie daj jej jeszcze raz. u mnie byl taki probem z h-f w 6 miesiacu i to pomoglo czyli  wszystko bylo ok 

 

Ale tej hf w 6 miesiącu nie próbowałeś doić? taki antybiotyk podaje weterynarz? to jest zastrzyk?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

oczywiscie ze nie doilem bo i w jakim celu, chyba po to aby ja rozdoic. tak te tubki dowymieniowe na  zasuszenie. to bylo zalecenie weterynarza i jak juz pisalem pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogul    0

U kilku sztuk do zacielenia pojawiła się taka bardziej biało szara wydzielina no taka ropa lekarz polecił je na hormony ustawić bo te hormony działaja leczniczo ale nie pomogło wiecie co to może być ? Wprowadziłem też niedawno młóto suszone to mogą być mykotoksyny albo za dużo białka raczej nie zbadam też mocznik ? Miał ktoś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137

Wezwać drugiego weta. ropa jest stan zapalny i chcesz ustawiać ruje? Ja jak widzę jakiś mętny śluz to czekam nie zacielam szkoda kasy, jak już biały to trzeba sprawdzić co jest


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogul    0

No tak trzeba będzie zrobić ale jaka jest przyczyna nigdy więcej kilka sztuk nie miało czegoś takiego zdarzała się jedna ale z takim mętnawym a nie biało szarym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Śluz wcale nie musi pochodzić z macicy. Stan zapalny może być w pochwie. Czasem przez złą budowę mocz zamiast wydostać się w całości na zewnątrz w niewielkiej ilości wpada do pochwy. W połączeniu z bakteriami stworzy stan zapalny. Można próbować zacielić a jeśli stan zapalny jest w pochwie zrobić płukankę. Jest szansa na zacielenie, jeśli brudny śluz nie dostanie się do macicy. Lepiej jednak sprawdzić skąd leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137

Sam i tak nic nie zdziałasz , potem bura na inseminatora. Tak jak u kolegi byłem śmierdzi w oborze padliną, mówi że się krowa nie oczyscila "ale to zaraz 80zł trzeba dać, a tak to i samo wygnije". Potem zemsta na inseminatora 20%skuteczności, gdzie u mnie ten sam 95% za pierwszym kryciem.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    335

Tez znam takich co twierdza ze zgnije i samo wyjdzie a pozniej narzeka ze krowy nie dadza sie zacielic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogul    0

u mnie łożyska odchodzą + wkładam tabletki poza tym jak coś jest nie tak to śluz bardziej wygląda pod lekko brązowawy wtedy idzie płukanka... a u tych sztuk to pojawiło się nagle wcześniej krowa miała taki klarowny przezroczysty śluz a teraz ropa biała w następnym tygodniu będzie wet a jutro zbadam mocznik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulmagnus    6

Śluz wcale nie musi pochodzić z macicy. Stan zapalny może być w pochwie. Czasem przez złą budowę mocz zamiast wydostać się w całości na zewnątrz w niewielkiej ilości wpada do pochwy. W połączeniu z bakteriami stworzy stan zapalny. Można próbować zacielić a jeśli stan zapalny jest w pochwie zrobić płukankę. Jest szansa na zacielenie, jeśli brudny śluz nie dostanie się do macicy. Lepiej jednak sprawdzić skąd leci.

 

Lepiej jako lek wet nie moglbym napisac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

   Z tym zaleganiem moczu to cuda,wet stwierdził taką przypadłość u dwóch sztuk,po kilkukrotnych inseminacjach kazał odpuścić i mleczusie zapoznać z ,,hakiem'',a ja tym razem nieposłuszny  ,  zapoznałem je z pewnym pysiołkiem ,następnej rui również........ Byk zadowolony,[czy krowa to nie wiem bo przy inseminacji dłużej ,,  to'' trwa :blink: ,i od tej pory stoi jeden dyżurny stada gotowy jak i jego......do   ,,pomocy''sąsiadkom :rolleyes: ,krowy załapują przeważnie od ,, strzału'' a...] :);) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrofakt    1

 

Jak groźna jest krzywica u cieląt?

Krzywica u cieląt to choroba, która zwiększa podatność na choroby zarówno inwazyjne, jak i zakaźne. Jakie są jej objawy i jak jej zapobiegać?

 

 

Jak groźna jest krzywica u cieląt?

Krzywica u cieląt to choroba, która zwiększa podatność na choroby zarówno inwazyjne, jak i zakaźne. Jakie są jej objawy i jak jej zapobiegać?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Co może być przyczyną, że U dwóch krow na koncowce strzyka, wkoło kanalu mlekowego robi się lekkie zgrubienie i tak jakby strupy, rany. Drożność ich robi się gorsza bo dojarką i ręcznie ciężko jest po doic, a jak się odejdzie to mleko samo zaczyna kapac. Dodam, że te końcówki z dnia na dzień wyglądają coraz gorzej :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam podobnie u jednej krowy. Bywały też przepadki z podobnie strupiejącymi strzykami i niewiele pomagało.
Nie wiem, który przypadek jest u Twojej krowy. Strupy płaskie, czy gruzełkowate wystające?
U mojej zaczęło się niedługo po porodzie. Krowa jest "miękka" do dojenia, ale ma grube strzyki.W czasie doju kubek mocno ściska strzyk i ciągnie krew pod skórę. Robiły się sine i tworzyło to krwawe wybroczyny. Z tego powstały strupy, ale płakie jak przy normalnej ranie. Smarowałem różnymi maściami. U weterynarza kupiłem Chenidyne Gel i dopiero po tym rany zaczęły się goić. Pół strzyka było w strupach. Żel stosowałem naprzemiennie z niebieskim sprayem.
U poprzednich z wystającymi strupami nie wiedziałem o tym żelu i smarowałem różnymi maściami i psikałem sprayem. Wyleczyło się to, ale nie wiem co pomogło. Na trudno gojące się rany jest też maść olei aceris. Dokładną nazwę już tu podawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co powiecie na ruję trwający prawie 3 doby? Normalne to ? Miła ruje była inseminowana ale wtedy trwała dobę nie została teraz jest powtórka i ruja trwała prawie 3 doby poszła naturalnie teraz ale to dość dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Mam podobnie u jednej krowy. Bywały też przepadki z podobnie strupiejącymi strzykami i niewiele pomagało.

Nie wiem, który przypadek jest u Twojej krowy. Strupy płaskie, czy gruzełkowate wystające?

U mojej zaczęło się niedługo po porodzie. Krowa jest "miękka" do dojenia, ale ma grube strzyki.W czasie doju kubek mocno ściska strzyk i ciągnie krew pod skórę. Robiły się sine i tworzyło to krwawe wybroczyny. Z tego powstały strupy, ale płakie jak przy normalnej ranie. Smarowałem różnymi maściami. U weterynarza kupiłem Chenidyne Gel i dopiero po tym rany zaczęły się goić. Pół strzyka było w strupach. Żel stosowałem naprzemiennie z niebieskim sprayem.

U poprzednich z wystającymi strupami nie wiedziałem o tym żelu i smarowałem różnymi maściami i psikałem sprayem. Wyleczyło się to, ale nie wiem co pomogło. Na trudno gojące się rany jest też maść olei aceris. Dokładną nazwę już tu podawałem.

Strupy są gruzelkowate odstajace. Rozmawiałem z wet to mówił że niby to grzybica kanału mlekowego. Edytowano przez maxler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    335

U mnie wczesniej u jalowicy ruja trwala dwie doby ale sie zacielila. Teraz kilka dni temu u drugiej tez trwala dwie doby zobaczymy czy sie zacieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Co powiecie na ruję trwający prawie 3 doby? Normalne to ? Miła ruje była inseminowana ale wtedy trwała dobę nie została teraz jest powtórka i ruja trwała prawie 3 doby poszła naturalnie teraz ale to dość dziwne

 

nie tylko u ciebie jest ruja do 3 dni. Miałem kilka przypadków i nawet nie było to z oznaki niskiej energii w dawce. To płeć żeńska porozmawiaj z dziewczyną/siostrą/mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Mam problem z bykiem, otóż bardzo czesto tak jakby mu sie odbijalo, jakby gazy podczas fermentacji. Apetyt ma, z piciem takzee nie ma problemów tylko do tego dochodzi silne rozwolnienie. Jak temu zaradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Maxler o takim czymś nie słyszałem, ale to samo co miały moje 2 szt. Pytałeś jak temu zaradzić? Zapalenie pewnie zaraz wpadnie przez te strupy. Jeśli grzybica to szukać specyfiku, który ma tę samą substancję co preparaty przeciwgrzybicze skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Odnośnie 3 dniowej rui- nie ma czegoś takiego to torbiele. Lekarz wet. rozpozna na usg, inseminator bez usg nie rozpozna. Moja krowa 2 dni skacze i dzisiaj miała zdiagnozowaną cystę twardo ścienną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Mam problem z bykiem, otóż bardzo czesto tak jakby mu sie odbijalo, jakby gazy podczas fermentacji. Apetyt ma, z piciem takzee nie ma problemów tylko do tego dochodzi silne rozwolnienie. Jak temu zaradzic?

 

może podajesz mu mokrą sianokiszonkę?

Zastosuj korę dębu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wet ją inseminował i jak któraś ma problem to od razu wykrywa . Więc nie wiem zobaczymy co będzie za trzy tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj