zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

ukaszProcho    91

U mnie przewoznik którego najalem żeby przywiózł krowy miał brudny samochód i chyba to on mi rok temu grzybicę skóry przywiózł i pol stada w kropkach bylo ale jakoś to wytepilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

witam. 2 dni temu robilem ( najalem firme) korekcje racic u krow. Robili mi 27 krow i prawie wszystkie krowy sa ok. Tzn nie odczuły tej korekty jakos strasznie jesli chodzi o stres i mleko. Wiadomo u niektorych jakies wachania mleka byly i delikatny spadek. Do rzeczy z tego stada 2 krowy całkowicie maja puste wymiona. Jedna dawała gdzies 45l na dzien teraz zastanawiam sie czy daje 20 chociaz a druga tez puste wymie. Dodam ze krowy maja normalny apetyt, wszystkie pasze treściwe pobierają normalnie tyle tylko ze nie ma z tego mleka. Gdzie upatrywać sie przyczyny tego stanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To jest coś takiego

Kolega ma tak trzy pierwiastki i trzy mają to samo.

Jeśli to jakaś bakteria to się boje bo nasze obory są od siebie ok 5 metrów od siebie...

To powoduje jakąś bakteria też mi się przytrafiło. 15cm eficur prze 5 dni i nie ma po tym śladu. Można też posmarować dziegdziem bo te spreje nic nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

witam ma problem z jałówka po wycieleniu poród nie za ciężki  ale pękła tętnica ale udało się krwotok doktorowi  zlokalizować i zatrzymać ale zaczęła gorączkować od 3 dnia dostaje lekarstwa ale 7 dzień i temp nadal nie schodzi co robić dalej miał ktoś taki podobny przypadek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wpadło jakieś zakażenie i jest stan zapalny. Antybiotyki dostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    151

mam problem z krowa ucielila sie 4 dni temu to jest juz 3 ciele.i wcale nie daje zalozyc dojarki tlucze sie jak cholera niby jakis stanow zapalnych nie ma ale dostala na to zastrzyk.. nic nie ma na udojach zadnych krost.albo nie da zalozyc albo zaraz zruca na poskromie nie ustoi tylko lina na rogi i kulka w nos ale malo radzi moze cos podpowiecie jak ja okielznac dodam ze przed zasuszeniem doila sie normalnie teraz jak by zgłupiała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTO0808    1

ja kiedys mialempierwiastke szalono to konwia w jednym brzegu dojku w innym pulsator wyrwany i wezyki pozrywane po tszech dniach poddawala sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

tak antybiotyk dostaje ale krótko działa potem z  powrotem powraca gorączka ........

spróbuj założyć łańcuch miarę luźno ( taki jak się wyprowadza na pastwisko )przełóż za przednie nogi włóż kawałek kija  i zacznij go skręcać najgorsze sztuki da się ujarzmić możne to nie humanitarne ale skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonikaFuk    0

Mam pytanie musze odroboczych krowy kupiłam vermitan ale tam jest karencja na mlekologiczne 72 godz czy ktoś sprawdzał mleko na zawartość antybiotyku czy można podać bez sprawdzania oddać mleko do mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro producent podaje na opakowaniu, że jest karencja to tak jest. Być może podaje dla bezpieczeństwa 24 h więcej, ale nie ma co ryzykować. Krowy najwygodniej odrobaczać w czasie zasuszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Mam pytanie musze odroboczych krowy kupiłam vermitan ale tam jest karencja na mlekologiczne 72 godz czy ktoś sprawdzał mleko na zawartość antybiotyku czy można podać bez sprawdzania oddać mleko do mleczarni

Nie raz stosowalem i antybiotyku nie wykazało, ale zawsze lepiej jest zbadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Krowa po położeniu się dziwnie mruczy i stęka jest zasuszona w 8 miesiącu ciąży.

 

Czy to stękanie może wynikać z tego że płód jest nie prawidłowo ustawiony czy mogą być tego inne przyczyny ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciąża to ogromne obciążenie dla krowy, zwłaszcza gdy ma bliźniaki. Nie przejmowałbym się tym. Jak się położy to w brzuchu robi się ciasno. Płód, żołądki naciskają na przeponę i utrudniają oddychanie. Nieraz widać jak krowa staje w kanale, żeby tył był niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromlek    3

czy zdarza się u was coś takiego że u cielnej krowy bądź jałówki czasami pojawi się taki chwilowy śluz? nie jest to taki śluz rujowy tzn czysty tylko taki ciągnący  coś w tym stylu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Ciąża to ogromne obciążenie dla krowy, zwłaszcza gdy ma bliźniaki. Nie przejmowałbym się tym. Jak się położy to w brzuchu robi się ciasno. Płód, żołądki naciskają na przeponę i utrudniają oddychanie. Nieraz widać jak krowa staje w kanale, żeby tył był niżej.

Głównie chodzi mi o to że rok temu miałem taki przypadek u innej krowy i były problemy z porodem czyli cielak był obrócony głową w dół i niestety padł nim wet dojechał :( a krowa miała takie same objawy i nie chce powtórki i dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6574

możliwe że będzie miała bardzo dużego cielaka albo po mięsnym byku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Trzeba zawsze sprawdzać orzed porodem jak cielak jest w pęcherzu czy wszystko dobrze a jak wyjdzie ze jest odwrotnie to wystarczy włozyc rękę i go przekręcić aby był dobrze ułożony a nie czekać aż pęcherz pęknie i wtedy to zostaje mało czasu...
Pewnie ta krowa się najadla dosyć cielak duży i ciężko jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przez całą ciążę cielak jest zwrócony głową w stronę wymienia. Dopiero w momencie rozpoczęcia skurczów macica obraca go głową do "wyjścia". Nawet jak jest odwrócony to da się uratować cielaka zanim utopi się śluzem. Trzeba tylko szybko działać. Póki pępowina nie jest zerwana można sporo czasu na ułożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Tez o tym mówię. Bo niektórzy czekają a krowa godzinę stoi i nie może się wcielić bo cielak odwrotnie jest zamiast sprawdzić wcześniej. No ale różne są przypadki i nieraz jest tak ze porostu nie uda się uratować bo cielak jest słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj