zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JPH2    25

Cielak oprócz ssania krowy musi miec nieograniczony dostęp do siana oraz musisz mu podawać paszę treściwą stosowną do jego wieku. Pasza tresciwa i siano wpływają na rozwój przedżołądków i przygotowują do lepszego pobierania ,trawienia i przyswajania pokarmów a przez to do lepszego przyrostu.Cały czas musi mieć dostęp do wody.Podawanie samego mleka przez długi czas powoduje że owszem pięknie wyglada,ale potem po przejściu na pasze stałe żle przyrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Podgrzej drożdże w wodzie i je rozpuścić. Weź z 6 paczek na około 3 l wody i wlej krowie do gardła.

mam pytanie, te 6 paczek na 3 litry wody to nie będzie za dużo ?, musze podac coś na ketozę dla jednej sztuki, przez dwa tygodnie daję jej do pyska a to ketomix, glikol, gliceryna i nic, dalej pobiera pasze w bardzo małych ilościach i je jakby nie swoją gębą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Wydaje mi się że nie za dużo. Ja podaję 5- 6 paczek na 2,5- 3 l wody, jeśli jest w lepszym stanie to można podać mniej 3 paczki na 2 l wody. Z ta krową to wezwij weterynarza bo po 2 tygodniach i po takim długim podawaniu tych produktów to powinno przejść, u mnie tak kiedyś było i okazało się że ma przemieszczenie trawieńca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

prawdopodobnie w środe bede miał wyniki z pfhbipm - zerknę na nie, jak nic w nich nie wyczytam to będę zmuszony wezwac weteryniarza - dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8piotrek6    111

Witam,

wracając do mojego problemu to powiem parę rzeczy a mianowicie że w powiatach puckim i wejherowskim nie ma lekarza weterynarii z specjalizacją chorób przeżuwaczy, dlatego zostałem zmuszony do sprowadzenia weterynarza odległego aż 150 km, no i dzięki temu dowiedziałem się że w stadzie jest pastourelle i trwają badania nad wirusami które ją wspomogły. Połowa stada która opuściła oborę z braku fachowca wystarczyłoby aby dożylnie otrzymała antybiotyk (Mongocyl) i by żyła po dziś dzień. Obecnie weterynarz przywrócił nam nadzieje tylko borykamy się z problem jak odbudować utracone stado, czy ktoś może wie jak to zrobić? czy ktoś wie gdzie można zakupic nie drogo Zdrowe krowy, czy może nie warto w kraju oglądać się za bydłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Wydaje mi się że nie za dużo. Ja podaję 5- 6 paczek na 2,5- 3 l wody, jeśli jest w lepszym stanie to można podać mniej 3 paczki na 2 l wody. Z ta krową to wezwij weterynarza bo po 2 tygodniach i po takim długim podawaniu tych produktów to powinno przejść, u mnie tak kiedyś było i okazało się że ma przemieszczenie trawieńca.

A jak myślisz, możliwe że ta moja krowa (jest 4 misiące po wycieleniu i daje 26 l/dzień) może mieć przemieszczenie trawieńca lub zaawansowaną ketozę, wg mnie dawałyby chyba duzo mniej mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ile dawała świeżo po wycieleniu? bo moja przy przemieszczeniu trawieńca 2 miesiące po wycieleniu dawała około 35 l/dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

nie, aż tyle to mi nie dawała, dała najwięcej 30 l/dzień

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Niech weterynarz ją oceni, ale to chyba nie jest przemieszczanie, bo po 4 miesiącach obcięła 7 l to jest normalne.

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Z jakiego jesteś województwa ?, jestem zainteresowany zakupem cielnej jałówki i na kiedy one mają to wycielenie?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Wycielenie wszystkie 3 mają na koniec czerwca, 2 z nich pokryte są Manifoldem z Konrada, a jedna Beaconem z ABS. Mieszkam w Podlaskim. Cena 15tys.zł/szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Jest tu bardzo dobre pochodzenie, przy dobrych wydajnościach i matka jednej (o.Buckeye) jest kandydatką na matkę buhajów.

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a chcesz następne ostrzeżenie za używanie niedozwolonego koloru w postach i pisanie w nieodpowiednim dziale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Czy ja śnię? Takie astronomiczne ceny są za jałówki? 15000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Przypominam że temat nosi nazwę "Problem z bydłem (krowy mleczne) " , następne posty nie na temat będą nagradzane %% .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiecie co może być przyczyną tego,że krowa nie je oraz nie wydziela odchodów?Weterynarz dał jej jakieś zastrzyki,ale to nic nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Może żołądki żle pracują a w takich wypadkach stosuje się ziołowe środki na poprawienie trawienia i apetytu, które wlewa się do pyska. Można samemu zbadac pracę żwacza wciskając pięść w dołek głodowy/lewa strona takie zagłębienie przed miednicą/ i co jakis czas czujesz jak coś w środku pęcznieje i wypycha,unosi twoją pięść.Jeżeli nic nie wyczuwasz tzn,że żwacz nie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1425    3

Siema mam krówke która ok 3 miesiące po wycieleniu strasznie sie poci (ma mokrą sierść) teraz są duże upały więc w godzinach 11.00-17.00 stoi w oborze ale przez ten czas drzwi mam w oborze otwarte i okna też także przewiew jest. Krowa miała ketoze wet kazał dać jej drożdże z miodem i potem karmić tylko sianem minął miesiąc i zaczęliśmy jej dawać krede i jeszcze firma pro bio krowa mleczna taka nazwa na opakowaniu jakieś witaminy takie białe w małym białym wiaderku (nazwy nie pamiętam bo wiaderko jest w koszu bo wet kazał to zmieszać z tym "krowa mleczna" i jeszcze mąke ze swojego zboża. I gdy krowa jest na pastwisku jak sie nie pasie to z pyska strasznie jej ślina cieknie. POMÓŻCIE !!!!!! Z CZEGO WYNIKA TO POCENIE SIE !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Jesteś pewien, że jakieś ciało obce nie utkwiło jej w przełyku? Możesz to sprawdzić np. przesuwając palcami wzdłuż "rury" aż do nasady mostka( może odkaszlnie), ewentualnie może jakiś kolec z boku ozora. Samo pocenie się zdarza ( krowa pokryta "rosą" zwłaszcza wieczorem) ale ten ślinotok jest niepokojący...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Ja mam następujący problem a mianowicie kupiłem krowę, w marcu i niby 11 sierpnia była zacielona lecz żadnego kwita nie mieli więc z tego co mówili termin wycielenia ok 20 maja, Chciałem ja zasuszyć bez żadnych zastrzyków (człowiek uczy się na błędach- początkujący rolnik) i niestety dostała zapalenie na na jednej połówce dostała zapalenia i w sobotę po zdojeniu dałem jej UBROLEXIN i w niedziele rano, w południe i wieczorem ja zdoiłem. Już było lepiej lecz miała jeszcze kilka kłaczków ropy i ma jeszcze trochę spuchniętą połówkę i dzisiaj rano znów podałem UBROLEXIN. Co dalej robić z tą krową, jeśli już nie będzie miała kłaczków a będzie miała spuchniętą połówkę i czy dać jej zastrzyki na zasuszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1425    3

@mora moim zdaniem nic nie ma w przełyku bo je siano i wode pije zadzwoniłem do wet i powiedział że to ketoza wróciła wlałem w nią drożdże z miodem i wet kazał dać znać po 48h na następny dzień po wlewie już jej było lepiej nie była tak bardzo spocona a ona sie mi pociła przez cały dzień i noc kiedy bym do niej nie zaglądnął to była zroszona no i strasznie dużo mleka mi zaczeła dawać po tych witaminach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Witam!!! Mam bardzo poważny problem z moją krową. Nie chce nic jeść już od ponad tygodnia, jej odchody są "rzadkie" i nie wypróżnia się zbyt często, a do tego nie przeżuwa. Często ma gorączkę. Dostała antybiotyk i dwie kroplówki z glukozą, lecz nic to nie pomogło. Za nie cały miesiąc ma się ocielić. Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Weterynarz powiedział, że jej żołądek pracuje w miarę normalnie i był już u niej 4 razy. Sam jest bezradny. Proszę o szybką pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam gorąco. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Jeśli masz to dawaj jej siano i coś na polepszenie pracy żwacza oraz coś od biegunki np Stop plus może pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj