zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

sacrable    42

Poroniła mi jałówka w 6 miesiącu. Jak sądzicie czy się rozdoi? Na początku dała 1 litr mleka na raz, teraz po 11 dniach daje 7 litrów na udój. Są szanse aby się rozdoiła? Jest to bardzo duża sztuka - ok. 750 kg i to po dobrych rodzicach, szkoda mi jej usuwać. Miał ktoś kiedyś taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

U nas kiedyś był taki przypadek- mało mleka dawała ale doiliśmy, zacieliła się i 2 ciele urodziła już normalnie. Ja bym ją zostawił- na nową krowę musisz trzymać cielę 2 lata a tą zapłodnij jak najszybciej i po 9 miesiącach będziesz doił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dan89    1

Witam. Jak ktoś wie lub spotkał się z takim przypadkiem napewno wie co chodzi...a mianowicie mam jałówke ,na dniach ma sie cielić, wymie zapuchło a co dziwne zapuchła także pod brzuchem, taka kulka jakby woda w tym była czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dan89    1

cieszył bym się gdyby tak było -narazie trzeba czekać na rozwiązanie ale jestem dobrej myśli. a pytam bo nigdy takiego przypadku nie nieliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paliwoda    1

Ostatnio miałem taki przypadek krowa porzuciła gdzieś z pół roku temu i normalnie miała ruje a niedawno się ocieliła w pierwszym terminie.Wniosek jeden że musiała mieć parkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Skąd ten wniosek? Mogła poronić i z jednym cielęciem...poślizgnie się, przewróci, zestresuje, koleżanki ze stada dadzą jej w kość i może poronić. Problemy z układem pokarmowym, choroby to kolejne przyczyny... Ilość cieląt chyba nie ma większego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miroslawa    0

witam . Mam problem z krową która wycieliła się pierwszy raz bez większych problemów 28 listopada .Na początku dawała sporo mleka ,pużniej stopniowo traciła apetyt,Wczoraj była pani doktor i stwierdziła że to lewostronne przemieszczenie trawieńca . dała kroplówke i zostawiła proszek ruchomax.2 łyżki proszku plus pół litra wódki dziennie przez 7 dni .Cosądzicie o tym czy to pomoże .Zgóry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Sprawdź testokiet lub innym testem czy niema przypadkiem ketozy.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Po pierwsze to zmień weterynarza. Jeżeli dobrze stwierdziła że to przemieszczenie trawieńca to kroplówki tu nie pomogą u mnie jak kiedyś był problem z trawieńcem to vet przekręcił krowę na grzbiet i jak stwierdził że wrócił na swoje miejsce to od razu 30-40 litrów płynu wlewem do żwaczowym i tak przez tydzień, jeżeli taki sposób nie pomoże to pozostaje tylko interwencja chirurgiczna, ale najpierw zacząłbym od tego co napisałem na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miroslawa    0

Krowa troche pojadła dzisiaj .Czy warto dawać jej codziennie wódkę z tym proszkiem.Będziemy próbowali ją przetaczać na grzbiecie ,nigdy tego jeszcze nie robiliśmy więc nie wiem czy to się uda Dziękuje za zainteresowanie się moim problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miroslawa    0

Pani doktor kazała wlewać z tym proszkiem i mówiła że może trwieniec wróci na swoje miejsce.

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wetstudent    0

jakie efekty tego przetaczania?? czy robił to lekarz i dodatkowo osłuchiwał leżącą na grzbiecie krowę? wskazaniem do podania vodki krowie jest albo wzdęcie żwacza, albo zatrucie glikolem, co jak przypuszczam tutaj nie miało miejsca. vodka podawana krowie przez kilka dni, tym bardziej krowie która nie je bd skutkowała zabiciem mikroorganizmów w żwaczu!!!! wiec jak dla mnie leczenie przemieszczenia trawieńca vodką to całkowita porażka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miroslawa    0

krowa nie była przetaczana bo czekaliśmy na innego weta Przyjechał i zbadał krowe i nic o przemieszczeniu trawieńca nie wspomniał, powiedział że to ketoza .Dał kroplówke jakiś atybiotyk ikazał podawać ketomix 2razy dziennie Jeśli sie nie poprawi to kazał dzwonić ima przyjechać jeszcze raz Co o tym leczeniu sądzicie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wetstudent    0

a skąd jesteś Miroslawa? masz może stado pod oceną? jeśli tak to sprawdz ile tłuszczu było w ostatniej próbie od tej krowy, jeżeli powyżej 5% to lekarz może mieć racje i to jest ketoza. wtedy podawanie ketomixu jak najbardziej słuszne. co do antybiotyku to być może jest jeszcze np zapalenie macicy lub inne które lekarz leczy... jest prosta regułka odnośnie zapobiegania ketozy którą warto pamiętać... jak zacielasz krowę masz widzieć na niej 5 żeber, a jak sie cieli ma być widać 3... tyczy sie to oczywiście rasy HF:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miroslawa    0

Jestem z woj łódzkiego .Stado 15 krów nie jest pod oceną Mleko oddajemy do OSM w Łowiczu .Kukurydze w tym sezonie mamy nie za ciekawą/póżno koszona/ czekaliśmy na usługę.Ciekawe czy ta krowa wyzdrowieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

To ze późno koszona to nie tak źle, tylko czy sucha została dobrze pocięta i ubita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

to ze pozno to dobrze wlasnie ale zalezy jaki to był sprzet bo jezeli słabo zrobił ziarno to krowa sobie energi z kukurydzy nie wykorzysta za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miroslawa    0

Krowa troche zjadła ,ale to co jej pasowało czyli troche wysłotków tifi mielone ziarno kuku i troche sianokisz. Mało przeżuwa i jest smutna Jutro przjedzie wet ,bo jak dziś dzwoniłam to powiedział że te leki co dostała działają 2 doby co oprócz ketomiksu mogę jej podać aby jej pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj