zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ocena kondycji krów mlecznych

galeria
Blokada
JOANNA698    0

Witam :D mam pytanie co może dolegać krowie jeśli ona drży i nie dojada tak jak wcześniej?? Jestem początkującym i za bardzo się nie znam na chorobach bydła więc się was pytam:D

prawdopodobnie zjadła coś zmarzniętego, możesz zmieżyć jej temperature, ale u mnie bynajmniej był taki przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Witam :D mam pytanie co może dolegać krowie jeśli ona drży i nie dojada tak jak wcześniej?? Jestem początkującym i za bardzo się nie znam na chorobach bydła więc się was pytam:D

drżenie jest objawem niedoboru magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

może mieć objawy tężyczki brak magnezu ,mam takie pytanko czy ktoś ma tester do mleka na zapalenie drawińskiego jak się to sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Mam problem ze starsza krowa, ktorej wypada sierść z okolic nóg i ma w tym zapalenie. Co to moze byc? Chcemy ja sprzedac na rzeź ale nie wiem czy ja wezma.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

może mieć objawy tężyczki brak magnezu ,mam takie pytanko czy ktoś ma tester do mleka na zapalenie drawińskiego jak się to sprawuje

Z tym testerem daj sobie spokój, bardziej miarodajne i powtarzalne wyniki uzyskasz stosując płyny TOK.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

mam ten tester tylko od roku jest jeden problem czasami muszę wysłać mleko do badania bo te same parametry się zmieniają dla tej krowy z wiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Mam problem ze starsza krowa, ktorej wypada sierść z okolic nóg i ma w tym zapalenie. Co to moze byc? Chcemy ja sprzedac na rzeź ale nie wiem czy ja wezma.

 

 

wygląda to na objaw świerzbu spróbuj ją odrobaczyć a nogi spryskać jakimś środkiem bakteriostatycznym

może być nawet laudin

 

no chyba ze jest to zakażenie gronkowcem wtedy za bardzo krowie nie pomożesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Gronkowiec ?

Krowe to boli bo widac jak przedeptuje ale ciagle stoi na nich wiec widocznie ja to bardzo nie boli. Był weterynaz i uznał ze to jakies zapalenie zył czy cos takiego, zostawil taki sprawy i kazał psikac na rany tym teraz krowa ma całe nogi zielone od tego sprayu


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jak zwiększyc mocznik do 200-250?? z badania wyszło mi 160, białko 3,6; tłuszcz 4,9, co poprawic???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

A co tu zmieniać. Mocznik jest dobry jak dla mnie. Można by go zwiększyć, ale szkoda kombinować, bo żeby nie przedobrzyć i parametrów nie popsuć. A pasze białkowe to też do najtańszych nie należą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

Tetravel T.A. jest to antybiotyk na ropne zapalenie racic mleko nadaje się do cieląt ok 10 dni póżniej można odstawiać podaje się 2 razy co 24 godziny skonsultuj to z swoim lekarzem wet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Gronkowiec ?

Krowe to boli bo widac jak przedeptuje ale ciagle stoi na nich wiec widocznie ja to bardzo nie boli. Był weterynaz i uznał ze to jakies zapalenie zył czy cos takiego, zostawil taki sprawy i kazał psikac na rany tym teraz krowa ma całe nogi zielone od tego sprayu

te spraje są stosunkowo dobre

wiesz co możesz jej podać jeszcze em probiotyk i pryskać nim po nogach

sam kiedyś nie wiezyłem ze to pomaga ale dałem sie namuwic na stosowanie tego u krowy z komórkami

efekt jest taki ze z 2mln spadły ej do 400 tyś szok, nie wierzyłem wynikom, ale krowa zwiksza mlecznosc i już doje ją do ogólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Panowie a jaki jest "najlepszy poziom" komórek somatycznych, czy wynik koło 85 tys z może świadczyć o jakimś problemie w stadzie? Bo niski poziom komórek tez nie jest wskazany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no wiesz... ja mam przeciętnie z oceny bez segregacji mleka 250-300tys, pierwiastki mają 10-20 tys.... czyżby to było źle? :P Im mniej tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Po prostu kiedyś na jednym spotkaniu z prof. Traczykowskim dotyczącym właśnie problemów z somatyka poruszał on kwestie zarówno bardzo dużej jak i stosunkowo niewielkiej liczby komórek, niestety uwagę poświeciłem tylko temu co mówił o nadmiarze :) Wiadomo taki poziom to tylko się cieszyć, ale nie chciał bym żeby następne badanie dało 400 tys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Panowie a jaki jest "najlepszy poziom" komórek somatycznych, czy wynik koło 85 tys z może świadczyć o jakimś problemie w stadzie? Bo niski poziom komórek tez nie jest wskazany?

Dla HF średnia wartość kom. som. oscyluje w okolicy 70 tys, czyli masz poziom niemalże fizjologiczny. Pierwiastki maja poziom mniejszy, ale z wiekiem im to przechodzi B) .


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

krowa ( ma tak około 8-9lat) była zacielona w listopadzie i dzisiaj była sprawdzana na cielność i jest niecielna chociaż przez cały czas nie powtarzała? czego to może być przyczyna?

Edytowano przez konopek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

to krowy trzeba zapytać się u mnie co roku tak jest, że za trzy miesiące powtarza.A powiedz mi co może być,że piąty miesiąc cielna krowa i porzuciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

krowa ( ma tak około 8-9lat) była zacielona w listopadzie i dzisiaj była sprawdzana na cielność i jest niecielna chociaż przez cały czas nie powtarzała? czego to może być przyczyna?

 

 

1) Mogła powtarzać, ale nie zauważyłeś.

2) Jeśli daje dużo mleka to z powodu braku energii w dawce pokarmowej mogła nastąpić tzw. absorpcja zarodka.

3) Mogła poronić i też mogłaś tego nie zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamvet1    0

wygląda to na objaw świerzbu spróbuj ją odrobaczyć a nogi spryskać jakimś środkiem bakteriostatycznym

może być nawet laudin

 

no chyba ze jest to zakażenie gronkowcem wtedy za bardzo krowie nie pomożesz

Spróbuj posmarować zmiany dziegciem

Edytowano przez adamvet1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

mam problem z krowa, a mianowicie z jednego oka cały czas lecą jej łzy, i przeważnie ma je zamknięte, wpuszczaliśmy jej kropelki, przemywaliśmy herbata ale nie pomogło, może wy znacie jakieś sposoby?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

Koledzy, mam taki problem. Krowa (pierwiastka) 3 tygodnie po wycieleniu, Od jakiegoś tygodnia zauważyłem, że ma problemy ze wstawaniem. Tył wstaje normalnie, natomiast przodem powoli, najpierw przyklęknie, dopiero potem się podnosi. Wygląda tak jak by jej przednie nogi drętwiały. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj