zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marzencia    6

kiedyś moi rodzice brali z rzeźni coś bardzoo śmierdzącego i z tego robili wlewki, ale chyba już dostępu nie mają i też pozostała nam wódka "Krakowską" bardzo lubią ;) i drożdże z dolewką gliceryny i piją same :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Niedawno miałem taki przypadek że krowa po wycieleniu zaczęła słabiej jeść przyjechał weterynarz podał jej lekarstwo na pobudzenie pracy żwacza oraz kazał podać drożdży. Zwykłe drożdże służące np. do pieczenia chleba. Ja podałem krowie 5 paczek drożdży jednego dnia i 5 na drugi dzień. Drożdze wystarczy rozpuścić w ciepłej wodzie. Po drożdżach apetyt się krowie poprawił.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

Pół kilo + szklankę sody rozpuścić w litrze ciepłej wody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatni w krowy i jałówki zaczeły wyżucać martwe cielaki w 3-6 miesiącu mają biegunkę zrobiliśmy badania na Neospori canionum wyniki wyszły dodatnie :( Da się jakoś to leczyć?

Edytowano przez MariuszTD95D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Witam ostatni w krowy i jałówki zaczeły wyżucać martwe cielaki w 3-6 miesiącu mają biegunkę zrobiliśmy badania na Neospori canionum wyniki wyszły dodatnie :( Da się jakoś to leczyć?

 

Wydaje mi się że to wirus BVD . Proponuje szczepienie . Ja szczepie BVD i IBR .Koszty nie są duze około 60 zł rocznie .BVD szczepimy raz na rok a IBR co 6 miesiecy tylko pierwszy raz szczepi sie dwa razy . Musisz wykonać test czy masz tego wirusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

U mnie gdy krowa nie ma apetytu to podaję jej drożdże rozpuszczone w ciepłej wodzie i do tego 3 piwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@MariuszTD95D odsyłam do top Agrar 2010 z października jest obszerny artykuł o neosporozie bydła. Niestety muszę Cię zmartwić, jedynym skutecznym sposobem pozbycia się tego paskudztwa jest eliminacja sztuk z dodatnim wynikiem na pierwotniaka. Na zachodzie dostępne są szczepionki, niestety u nas nie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambo21    0

Witam, mam mały problem z krową która jak leży a czasami nawet jak stoi potrafi popuszczać mleko.Czasami to nawet trzeba szybciej pójść i zdoić bo by wszystko zleciało. Spotkał się już ktoś z taką sytuacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Takie sztuki się zdarzają. U nas rok temu była taka sztukę to też jej mleko ostro leciało. Cały czas mokro pod nią było. Mleko to potrafiło nawet trzy godziny wcześniej przed udojem lecieć. Nawet 6 miesięcy po wycieleniu jak już wydajność spadła mleko i tak leciało. Później miała problem się zacielić i stwierdziliśmy że nie ma co się z taką sztuką męczyć i ją sprzedaliśmy. A tak na marginesie to dużo ona litrów ci daje? Bo u nas to jakieś 25 litrów maks dawała na dzień, plus jakieś 5 do 10 litrów które jej uciekło. A żadnego specyfiku na zatrzymanie mleka nie znaleźliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambo21    0

Dużo to ona nie daje bo jakieś 15litrów na dobę plus jakieś 3 litry co się wyleje.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Jak mówisz że jakieś trzy litry ucieknie to nie jest jeszcze tak dużo. Ja bym ja trzymał. No chyba że masz za mało miejsca w oborze i jakąś jałówkę w jej miejsce. A nie zapala się ona? Bo jak to mleko tak leci to tam w ściółce to dużo bakterii może być i o zapalenie nie trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambo21    0

Jakieś 2 miesiące miała lekkie zapalenie ale za 2 dni było już wszystko ok.Sprzedawał jej nie będę bo ma dopiero niecałe5 lat.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

Może spróbuj kupić preparat do zasklepiania strzyków to może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suniva    0

Mam taką krowę dojimy ją trzy razy dziennie, i niema problemu ma 40 litrów na dzień,no i trzeba to robić punktualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambo21    0

@suniva u mnie też jak miała więcej mleka to też doiliśmy 3 razy dziennie lecz i to nie pomagało, jak dalej tak będzie to sprzedam ją wysokocielną i ktoś inny będzie miał problem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOANNA698    0

może mi ktoś podać nazwę dobrego zastrzyku dla krowy po którym dostanie ruje? chciała bym kupić i samemu dawać takie zastrzyki, ale nie znam nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

leki hormonalne nie są dostępne w wolnej sprzedaży. Poza tym krowę należ najpierw zbadać, aby poznać przyczynę braku rui

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian80    0

Witam Agrofotowiczów, chciałem zapytać czy posiada ktoś namiary na osoby skupójące bydło pourazowe w wojewóctwie lubelskim (okolice lublina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zadzwoń tam i porozmawiaj 603868328

@ JOANNA698 hormon jak hormon ;) jeśli problemem jest cicha ruja to mozna ja tą prostaglandyną wywołać, ale naprawdę, krowę należy najpierw zbadać, pod kątem cyst, czy tez innych patologii

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOANNA698    0

Raczej nie cicha ruja, tylko jej brak, krowa jest 5 msc po wycieleniu i nie ma narazie rui

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

Witam :D mam pytanie co może dolegać krowie jeśli ona drży i nie dojada tak jak wcześniej?? Jestem początkującym i za bardzo się nie znam na chorobach bydła więc się was pytam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj