zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mario98    7

A ja mam taki problem, mianowicie od jakiegoś czasu regularnie mierzę ilość mleka w zbiorniku po każdym doju i zauważyłem że rano jest dojone ok 100 l mleka więcej niż wieczorem :blink: Przy ilości krów dojnych jaką teraz mam czyli 41 jest różnica ponad 2 l na udój. Jak myślicie co może powodować takie anomalie? A może to normalne? Rano krowy są dojone o 5 godzinie a wieczorem o 16 więc jest tylko godzina różnicy na korzyść rannego udoju i chyba raczej krowy nie dlatego dają rano aż tyle więcej?

Krowy są żywione w następujący sposób: rano pasza treściwa i QQ, w południe kiszonka z traw, wieczorem pasza treściwa i siano na noc.

Dodam jeszcze że zapanowała u nas taka moda w oborze że leci muzyka z radia w ciągu dnia :lol: i tak się zastanawiam czy to nie ma przypadkiem wpływu na to że krówki mniej produkują w ciągu dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Nie muzyka tu nie szkodzi :lol: Nic niepokojącego w Twoim stadzie nie widzę. Rano zawsze jest więcej mleka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

Z tą muzyką to taki mały żart :lol: ale zastanawia mnie właśnie co ma wpływ na to że rano więcej.

Ale skoro mówisz że to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Kolego to nie jest tylko godzina różnicy ;) Tez nad tym się mocno zastanawiałem aż wziąłem se zegarek i dokładnie przeliczyłem ile godzin jest do doju do kolejnego doju... Wiec u ciebie od 5rano do 16 jest 11godzin różnicy a od 16wieczorem do 5 jest aż 13godzin różnicy wiec na rano mają więcej o 2 godziny na produkcje mleka...

Mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłem i jest jasne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

O kurde gdzie ja byłem na lekcjach matmy. Rzeczywiście nie pomyślałem se to jest 2 godziny.

To w sumie wychodzi że to czas doju ma na to wpływ bo średnio mi wychodzi 11 litrów na krowę na 1 udój i to daje ok 1 l na godzinę. Różnica 2 godziny czyli wychodzi 2 litry na mućkę. Dzięki za oświecenie umysłu @TheCinek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z jałówką która ma termin do pierwszego wycielenia na 13 marca a zauważyłem że ma znacznie większą jedną ćwiartkę i jest w niej coś w rodzaju guza ma to od jakiś 2 dni czy to możliwe by u jałówki występowało zapalenie a jak tak to co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Miałem taki przypadek. Stoi obok tej jałówki jakaś druga? Jeśli tak to spróbuj podpatrzyć czy jej nie doi, bo przez to właśnie ja miałem problem <_< Wymie było smarowane różnymi maściami i specyfikami na zapalenie, zakładany był sączek i niestety nic to nie dało - ćwiartka zmarnowana <_<


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stoi obok niej druga również cielna ale stoją na stanowiskach i to nie możliwe by ja doiła ledwie zaczęła odrzucać wymię te trzy ćwiartki są małe a ta tylko jedna i jest twarda wczoraj podałem jej penicylinę w szyją chyba nic silniejszego od zapalenia to nie ma i smarowałem tą ćwiartkę maścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Zapalenie

Ad.wszy

na świniach kiedyś stosowano prosty środek:tytoń(np.paczka popularnych)zagotować z wodą.ok 5l. i miksturą natrzeć sztukę. Można też kąpać w roztworach dostępnych u weterynarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

A nie możesz po prostu w lecznicy kupić środka na pasożyty

Są dostępne w zastrzykach lub płynach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To masz jakieś wszy GMO

Wiem ze kiedyś tez używano do tego po prostu roztworu decisu

Może tak spróbuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem z krową. Krowa ocieliła się 2 tygodnie temu. Na początku ładnie się zdajała ale teraz z jednego strzyka ciężko leci mleko jak ścisnę to raz poleci pełna struga mleka później prawie nic i znów ładnie leci. Brak krwi czy innych grudek w mleku. Muszę doić ja z tego strzyka ręka bo kopie. Jak sądzicie co jej może być w ten strzyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Może sobie przydepnęła ten strzyk albo jakaś krowa jej przytrzasnęła i ma uszkodzony kanał mlekowy :mellow:


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja miałem coś podobnego w strzyku utworzyła się jakaś kulka niewiadomo z kąd i raz zatykał a kanał mlekowy a raz nie. Podczas zdajania ręcznie dawało się ją wyczuć czasami no i też potrafiło wtedy przytykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Słuchajcie mam problem z krową. Krowa ocieliła się 2 tygodnie temu. Na początku ładnie się zdajała ale teraz z jednego strzyka ciężko leci mleko jak ścisnę to raz poleci pełna struga mleka później prawie nic i znów ładnie leci. Brak krwi czy innych grudek w mleku. Muszę doić ja z tego strzyka ręka bo kopie. Jak sądzicie co jej może być w ten strzyk ?

 

 

Można kupić taką bakaniulkę(plastikowa rurka cieniutka)wsadzasz ją w strzyk i mleko leci samo.Wtedy krowa nie kopie. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

Dobry weterynarz usunie to bez problemu . prawdopodobnie jest to ziarniniak , u mnie też tak kiedyś się przytrafiło .

Wet wyją tą grudkę czymś w postaci szydełka , podał przed wyjmowaniem krowie leki znieczulające a następnie antybiotyk bo zapalenie murowane . Nie czekaj z tym długo .

 

Dobry weterynarz usunie to bez problemu . prawdopodobnie jest to ziarniniak , u mnie też tak kiedyś się przytrafiło .

Wet wyją tą grudkę czymś w postaci szydełka , podał przed wyjmowaniem krowie leki znieczulające a następnie antybiotyk bo zapalenie murowane . Nie czekaj z tym długo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj