zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

semos    77

krowa otrzymuje śrutę sporządzoną z:

owies

jęczmień

dodatek energetyczny Megasan SANO

witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Sprawdź mleko testem na ketozę bo tak to wygląda... Ja mam inny problem: krowa wcina wszystko, jakąś felerną kupiłem bo trawy na pastwisku jeść nie chce, widać nigdy na łące nie była. Z miesiąc po wycieleniu chudnąć zaczęła i staw w lewej tylnej nodze coś szwankował bo kulała. Teraz ma obie nogi powyginane w stawach, psztyka jej jak idzie i nie chce chodzić na łąkę. Ketozy nie ma, zapalenia stawów też nie... Co to może być? Je jak trzeba i mleko daje tyle że te tylne nogi... chuda i zacielić się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam problem z krowa. Miała ostre zapalenie wymienia( weterynarz 320zł zgarnął w 2 wizytach) Niby przeszło jej ale zgubiła mleko. Wymie jest kompletnie puste jakby zasuszona była. Co się mogło jej stać? Znacie jakieś preparaty na pobudzenie mleka czy nie przejdzie jej już to? Krowa dobra jest i szkoda by było jej sprzedawać bo potrafi nawet 20l dziennie dać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

psztyka jej jak idzie i nie chce chodzić

Kurcze u mnie to samo jest, ciekawe od czego? Ile taki test na ketoze kosztuje?.

Czy praktykujecie dojenie krów przed wycieleniem ? Kolega tak robi i mówi, że nie ma zapaleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Mam problem ze swoją krową:

 

Krowa jest wycielona ok. miesiąc temu i wszystko było ok przez 3 tygodnie, krowa miała apetyt na pastwisku i w oborze zjadała wszystko co się jej podsunęło, ale od tygodnia zauważyłem, że krowa dużo mniej je i po wyprowadzeniu na pastwisko więcej stoi niż pobiera zielonki. W oborze też nie ma apetytu z porównaniem do tego co było wcześniej. Jedyne co bardzo chętnie je to śrutę, ale wydaje mi się że straciła na wadze przez ten tydzień i nadal chudnie. Mleko pozostało raczej w tej samej ilości, ale przez ten tydzień odkąd zauważyłem zmniejszony apetyt daje jej więcej śruty, aby nie traciła na wadze.

 

 

Co radzicie w tej sytuacji? Co jej może dolegać?

Podaj jej drożdże spożywcze (5 paczek w letniej wodzie rozrabiasz i lejesz jej do pyska- na apetyt nie ma lepszego sposobu :D )

 

 

Mam problem z krowa. Miała ostre zapalenie wymienia( weterynarz 320zł zgarnął w 2 wizytach) Niby przeszło jej ale zgubiła mleko. Wymie jest kompletnie puste jakby zasuszona była. Co się mogło jej stać? Znacie jakieś preparaty na pobudzenie mleka czy nie przejdzie jej już to? Krowa dobra jest i szkoda by było jej sprzedawać bo potrafi nawet 20l dziennie dać.

Jak nie doszło do zniszczenia gruczołów mlekowych to będzie wszystko w porządku (mam taką krowę miała ostre zapalenie i straciła od razu mleko w pierwszym roku laktacji, zaryzykowałem i zacieliłem teraz do tej pory daje bdb mleko) ale dopiero po następnym ocieleniu (więc twoja decyzja czy trzymać z rok krowę która tylko będzie jadła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Hermes: u mnie zapalenie najczęściej jest winą zbyt bogatej paszy. Jak krowa wrażliwa to trzeba uważać a mam kilka mieszanek hf i z czarno białą. Co do tego "psztykania" to czego ja już nie robiłem... Ketozy nie ma, kwasicy też nie, na zapalenie stawów leczona i nic. Zdoje ją i na mięsko oddam:( a taka ładna sztuka... Co do testu to kosztuje on nie więcej niż 10 zł, jest to taka fiolka i jak wlejesz mleko do niej to zmieni ono kolor ale na jaki to nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mam problem ze swoją krową:

 

Krowa jest wycielona ok. miesiąc temu i wszystko było ok przez 3 tygodnie, krowa miała apetyt na pastwisku i w oborze zjadała wszystko co się jej podsunęło, ale od tygodnia zauważyłem, że krowa dużo mniej je i po wyprowadzeniu na pastwisko więcej stoi niż pobiera zielonki. W oborze też nie ma apetytu z porównaniem do tego co było wcześniej. Jedyne co bardzo chętnie je to śrutę, ale wydaje mi się że straciła na wadze przez ten tydzień i nadal chudnie. Mleko pozostało raczej w tej samej ilości, ale przez ten tydzień odkąd zauważyłem zmniejszony apetyt daje jej więcej śruty, aby nie traciła na wadze.

 

 

Co radzicie w tej sytuacji? Co jej może dolegać?

U mnie był właśnie taki przypadek ze krowa straciła apetyt. Okazało się że stanął żołądek. Weterynarz dał jej wlewkę i drożdże i jest ok.

 

po kilku dniach akurat był u nas znajomy i o tym sie zgadało. Powiedział ze najtaniej jest dać krowie flaszkę czystej(może być inna wódka :D) i przejdzie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tego nie wiem ;)

 

Ale mówił ze kiedyś konwiowi dał 3 flaszki to się koń upił :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufix2    0

Hermes: u mnie zapalenie najczęściej jest winą zbyt bogatej paszy. Jak krowa wrażliwa to trzeba uważać a mam kilka mieszanek hf i z czarno białą. Co do tego "psztykania" to czego ja już nie robiłem... Ketozy nie ma, kwasicy też nie, na zapalenie stawów leczona i nic. Zdoje ją i na mięsko oddam:( a taka ładna sztuka... Co do testu to kosztuje on nie więcej niż 10 zł, jest to taka fiolka i jak wlejesz mleko do niej to zmieni ono kolor ale na jaki to nie pamiętam.

 

Testoket kosztuje 33.14zł za UWAGA 10szt weterynarze zdzierają z nas a to link

http://vetlandia.pl/...,razy,1szt.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

Szanowni użytkownicy forum proszę was o rade w takiej oto sprawie: Mam krowę która ok 2 tyg temu wycieliła się, jest to jej 2 cielak i problem bym taki ze wstrzymywała mleko przy cielaku jak chciało się ja wydoić, cielak wiec został odstawiony chyba po 2 dniach i krowa nadal wstrzymywała mleko, potem dostawała te zastrzyki na niewstrzymywanie, ale gdy zastrzyki się tylko skończyły to problem powrócił. Nie wiem co z nią zrobić, bo obecni potrafi oddać 5 litrów mleka i koniec. Jak tak dalej pójdzie to młoda krowa będzie się nadawała tylko na mięso i będzie trzeba ja sprzedać. Uprzejmie proszę was o rady co można w tej sytuacji zrobić bo szkoda sprzedawać tak młodego bydlaka. Czekam na odpowiedzi. Z góry dziękuje za konstruktywne rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A spróbuj najpierw dojarką a potem ręcznie... u mnie jedna jak sobie coś ubzdura to jedyna rada dojenie ręcznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek123    9

A jałówka po jakim czasie od ocielenia zaczyna normalnie dawać mleko? Bo 4 dni po ocieleniu a ona daje tylko 6 litrów na raz. Myślę że powinna dawać co najmniej dwa razy tyle. Jak to wygląda u was po jakim czasie od ocielenia zaczynają dawać normalne ilości mleka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

U mnie był właśnie taki przypadek ze krowa straciła apetyt. Okazało się że stanął żołądek. Weterynarz dał jej wlewkę i drożdże i jest ok.

 

po kilku dniach akurat był u nas znajomy i o tym sie zgadało. Powiedział ze najtaniej jest dać krowie flaszkę czystej(może być inna wódka :)) i przejdzie.

To raczej nie jest najlepsze rozwiązanie, w takiej sytuacji należy podać drożdże lub sodę, u Nas zawsze pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

Mam pewien problem a zarazem pytanie. Przez tegoroczne zamieszanie z pogodą i wogóle zapomnialem o terminie zasuszenie 2 krówek, i teraz pozostało im do wycielenia 2-3 tygodnie. I nie wiem za bardzo co teraz z tym zrobic. Czy jest sens zasuszac czy wręcz przeciwnie? Moze ktos miał podobny przypadek. Z góry dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

zapytaj weterynarza ... ponoc sa takie srodki na 4 tygodnie przed ocieleniem ... jak nie zasuszym to bedzie mniej mleka w laktacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

no jeśli 3 tygodnie zostały to spokojnie mozesz zasuszyc jeżeli nie dają za duzo mleka, bo niekiedy jest tak ze niedzie zasuszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Ten rok to wogóle plaga jeśli chodzi o chów krów, cieląt a w szczególności jeżeli chodzi o wycielenia. Na przełomie maja i czerwca padły mi dwie krowy jednej pękła przy porodzie miednica w druga nie wstała. Nie wiem co to jest obie z tego co pamiętam były zapłodnione mlecznym (przeważnie wszystkie zacielam sztucznie). Czy można coś zrobić by porody były prostrze lżejsze dla krowy ? Jakimi bykami zacielać by cielęta nie były tak może duże przy porodzie by sprawiały problem. Wczoraj też padła mi tym razem jałówka przy porodzie coś pękło w środku krew lała się jak z kranu. Było bardo ciężko wydawało mi się że nie wyciągniemy ja mój tata i dwóch sąsiadów. Dziwne jest to że po porodzie wstała dość szybko jednak ta krew bardzo się lała. Zastanawia mnie to co robi się nie tak od strony mojej czy można było zrobić coś innego by im jakoś pomóc. Kilka dni wcześniej też wycieliła mi się jałówka (zacielona mięsnym angusem)i było wszytko ok. Nie wiem czy kupić jakiś sprzęt do ocieleń, na dzień dzisiejszy to wiadomo postronek i wyciągamy jak ciężko. Wydaje mi się że zacielenie mięsnymi byłoby lepsze a niżeli mlecznymi. Wiadomo że długo można by polemizować ale chciałbym Was zapytać co w takich sytuacjach robić czy można było coś innego zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Witam. Ja mam taki problem:krówki ostatnio obcinają mleko z dnia na dzień jest mniej, paszy dostają tak samo, nic się nie zmienia, co dzień wychodzą na pastwisko. Nie wiem co może być powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Witam ponownie, mam nadzieję że wybrałem dobry temat. Do rzeczy: jałówka wycieliła się w niedziele, już przedtem bardzo rzadko wstawała, na dzień przed wycieleniem wcale nie wstała, było widać ze kuleje na lewa nogę. Ocieliła się dość łatwo jak na jałówkę. No i od tamtego czasu nie wstaje. Był pan doktor i stwierdził że to coś z nogą. Dostała 2 razy kroplówkę (raz przed wycieleniem, drugi raz wczoraj). Wczoraj jeszcze wypchnęła macice, jednak weterynarz szybko się tym zajął. Powiedział że noga jest uszkodzona w stawie udowym(ten na wysokości wymienia. Tutaj pytanie do Was, czy wypróbowaliście może jakieś maści, zastrzyki lub cokolwiek w takim przypadku? Bardzo prosił bym o podanie nazw i firm, z góry dziękuje.

http://zapodaj.net/137232e41ef6.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj