zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

nickfrey    0

Bardzo dobre jest swojskie masło i twaróg :lol:. Jeśli masz świnki to też je możesz poczęstować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumin    0

Witam wszystkim. Chciałem przedstawić mój problem. Jałówka ładna przed ocielenie jadła trawę, wysłodki, kiszonkę z kukurydzy, sianokiszonkę, siano i piła wodę. Urodziła byczka sama, i teraz w ogóle nie chce jeść apetyt ma jak 3 miesięczny cielak. Co zrobić dać jakieś witaminy lub coś innego proszę o odpowiedzi i jeśli to witaminy lub preparat proszę o o firmę i nazwę. Pozdro


"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

To może być ketoza. Nie miałem takiego przypadku jeszcze więc nie mogę dużo się wypowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Może po prostu zrzuca zęby u mnie tak było po jakimś czasie zaczęła jeść normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolch    0

Może to też być przemieszczenie trawieńca! Najlepiej skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Też kiedyś miałem taki przypadek... :lol:

@rumin dzwoń po równego z Szulborza :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jeżeli po wycieleniu straciła apetyt to na 80 % jest to przemieszczenie trawieńca. Tu tylko wet pomoże jeśli coś takiego umie wykonać, u nas kosztuje to ok.400 .


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumin    0

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :lol: A jeśli jak david85 powiedział ze wyrzuca żeby to normalnie jej mordę otworzyć i zobaczyć? A jak ketoza to po ilu miesiącach zdechnie? A jak ma pomieszanie trawieńca to będzie trzeba ciąć ją , czy jakoś inaczej?


"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Jeśli ma ketoze to glikol powinien pomóc... Niedawno mi się ocieliła jałówka i też przez 3 dni mało jadła, ale na szczęście wróciło do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumin    0

A teraz jej taki guz urósł. Jak by to powiedzieć na brodzie.


"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Napisze jak ja sobie z tym radze: zawsze mam problemy z jedzeniem krowy po porodzie. Ale nie radze od razu stwierdzać że to przemieszczenia trawieńca (raz przez ten zabieg zmarnowała mi się krowa :D) lub ketoza. Od paru lat doszedłem jak i co- po wycieleniu leje od razu do pyska wapno, następnego dnia glikol a na wieczór drożdże spożywcze (jak by ktoś nie wiedział jak to się robi to 5 paczek rozpuszczamy w ciepłej wodzie) Ręczę głową że w 90% pomaga :rolleyes: u mnie nawet w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

Witam, jestem na tym forum nowy i mam problem z krową a mianowicie ocieliła się 2 miesiące temu weterynarz musiał przyjechać i wyjąć łożysko, za jakiś tydzień znów przyjechał bo przestała jeść zaaplikował leki od ketozy ale okazało się że to nie ketoza tylko zapalenie macicy, dostała antybiotyk i wszystko wróciło do normy później za jakieś 2 tygodnie po tym przestała znów jeść i znów był weterynarz dał jej środki zwalczające ketozę poprawiło się a teraz znów nie chce jeść a w szczególność pasz treściwych. Mam teraz dylemat czy ją sprzedać czy jeszcze coś próbować robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Daj jej drożdże tak jak opisał to macin87 "jak by ktoś nie wiedział jak to się robi to 5 paczek rozpuszczamy w ciepłej wodzie) Ręczę głową że w 90% pomaga ;) u mnie nawet w 100% " u mnie też to się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

A może jest to ochwat, gdyż może dojść do niego poprzez zapalenia macicy, wymienia i kwasicy żwacza, albo się za dużo najadłą treściwych. Krowa wtedy też nie chce jeść. Ale nie musi być to koniecznie, wiec my tutaj tylko polemizujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

Dałem jej drożdże a wcześniej jeszcze napoiłem pójłem z sodą i jak na razie to widzę poprawę. Dziękuję za porady!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufix2    0

Witam miałem przypadek prażenia od słońca, krowa leżała tydzień i nie podnosiła się wogóle weterynarz był co drugi dzień skasował nas na ok 600zł i po tym tygodniu miała iść pod nóż,

szkoda nam było bo to była jedna z naszych rekordzistek

To wpadliśmy na pomysł

Założyliśmy na ładowarki widły do palet i położyliśmy ją na palecie tak żeby stała na nogach i wtedy dopiero zaczęła się kuracja

Daliśmy jej 3 litrowe redbule dużą dawkę wapnia i nacieraliśmy jej nogi denaturatem żeby rozgrzać mięśnie jak ją położyliśmy na tym koło południa tak na własnych nogach stała koło 18 a powtórzę że nie podnosiła sie7 dni

Walczyliśmy o krowę ze wszystkich sił i się opłaciło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RyszradRPS    0

Zakupiłem bydło które jak się okazało po szczegółowych badaniach jest chore na ibr.

Sprzedający zapewniał że są zdrowe jednak tak nie jest czy mam jakąś możliwość z prawnego punktu ubiegać się o odszkodowanie lub jakąś rekompensatę ?

Jeżeli ktoś wie coś na ten temat lub ma jakieś doświadczenie to prosił bym o informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Mam problem ze swoją krową:

 

Krowa jest wycielona ok. miesiąc temu i wszystko było ok przez 3 tygodnie, krowa miała apetyt na pastwisku i w oborze zjadała wszystko co się jej podsunęło, ale od tygodnia zauważyłem, że krowa dużo mniej je i po wyprowadzeniu na pastwisko więcej stoi niż pobiera zielonki. W oborze też nie ma apetytu z porównaniem do tego co było wcześniej. Jedyne co bardzo chętnie je to śrutę, ale wydaje mi się że straciła na wadze przez ten tydzień i nadal chudnie. Mleko pozostało raczej w tej samej ilości, ale przez ten tydzień odkąd zauważyłem zmniejszony apetyt daje jej więcej śruty, aby nie traciła na wadze.

 

 

Co radzicie w tej sytuacji? Co jej może dolegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj