zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

zetor10045    13

Podejrzewam że to jest taka wirusowa biegunka(nie znam fachowej nazwy), u mnie ma roku zęby nie doszło do tego bardzo szybko zarażają się wszystkie krowy ;) już w tym roku była ale przeszło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

U mnie to jak jest wirusek to szybko przechodzi. Objawia się tym że jest biegunka i krowy kaszlą (niektóre gorączkują). Najszybciej przechodzi na cielęta które piją mleko od zarażonych krów i one najbardziej chorują (miałem taki przypadek że napoiłem cielaka wieczorem a rano trzeba było już po weterynarza dzwonić)

Sposób na to: siano do oporu i kontrolowanie temperatury u zwierzęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13
ale 1\4 stada na raz tak szybko przechodzi

U mnie w ciągu 2 dni chorowały już wszystkie sztuki (50) bardzo szubko się rozprzestrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

Dzięki kolego za informacje, będę pisał co się u mnie w stadzie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

Koledzy już wiem na 99% co się u mnie dzieje w stadzie to jest wirus IBR jutro będę wiedział na 100% oddałem krew do badania. Rozwija się bardzo szybko, mam już zarażone około 25 sztuk oraz całą młodzież ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

To znaczy że to ta choroba wirusowa co stwierdziliśmy z kolegami? Lekarz był ? Podawał jakieś leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

Badanie krwi nic nie wykazało, lekarz podawał leki ale nie wiem co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamvet1    0

Jeśli chodzi o choroby wirusowe to nie stosuje się leków p/wirusowych u zwierząt, Jeśli chodzi o biegunkę to możemy tylko działać objawowo czyli:

- podać środek który będzie ściągał wodę z jelit do kom. jelitowych np. stop + lub taninal

-jeśli biegunka trwa dłużej to należy podać preparaty nawadniające np. rehyvet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Mam jednego cielaka. Jakieś dwa tygodnie temu stracił apetyt i zaczął trochę chudnąc. No to zaraz dostał na odrobaczenie selen i witaminki. Po dwóch dniach lekka poprawa na dzień dwa i znowu osowiały. Weterynarz powtórzył odrobaczenie i witaminy. No i zero poprawy. Co może z nim być. Dodam że ma bardzo zbity kał. Prawie jak zajęcze bobki. Weterynarz nie wie co mu jest. Dać krew do zbadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

U mnie po badaniu krwi i płuc wyszło nadmierny poziom bakterii, lekarz stosował antybiotyki u 15 sztuk teraz już jest wszystko oki koszty poniesione 2 tys lekarz i leki, 500 zł badania, utrata około 1 tys litrów mleka, oraz obniżenie wydajności ok. 2litrów dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Panowie mam problemik z jałówką ;) mianowicie rano się wycieliła o dziwo sama, ładnie się oczyściła ale mleka nie chciała oddawać. Podawałem jej Oksytocyne dwa razy i nic ..., wymię duże zrobiła 'aż wezwałem weterynarza nie dawno... i mówi ze zapalenie spore i dlatego nie chce puszczać. Wstrzyknął jej antybiotyk do wymienia i do mięśniowo i zobaczymy..... i tu pytanko (bo pierwszy raz mi się zdarzyło aby jałówka miała zapalenie), czy to zapalenie szybko zniknie i czy z tej jałówki coś będzie dobrego, bo jak już na początku zaczyna się zapaleniem, to może będzie mieć tendencje do tego w przyszłości? i od czego mogło się zrobić zto zapalenie u jałówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Myślę że zniknie w ciągu kilku dni, też czasami mam problemy z jałówkami po wycieleni ale prawie zawsze potem jest już ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

problem dotyczy stada krow HF 50-90% HF wiek od 2-11lat

problem polega na braku apetytu ... w ciagu miesiac z 18 sztuk 5 razy było tak ze krowa traci apetyt pasze troszke tam je kuku nie chce siano je

menu to :

płatki jeczmien pszenzyto,

kwasny weglan sodu

siano (końcówka w malych ilosciach)

słoma jeczmienna badz pszenna

 

lactoma firmy sano

profisan sano

i jakies witaminy chyba

kiszonka z kukurydzy o wynikach (badana w poznaniuna targach 28.02.2009)

zTot zDM

wilgotonosc 71.5 28.5

skrobia 6.8 23.9

bialko 2.2 7.6

ADF 8 28.1

NDF 15.1 53.2

popiol 1.1 3.9

 

 

poprzednio kilka razy to rozwiazywalismy poprzez energy -live wiaderko ale to dosc drogo, jeszcze chyba drozej te ruchomaksy

macie jakies pomysly co zmienic w paszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

Witam koledzy ręce opadają. Pod koniec lutego wycieliła mi się jałówka trzy dni po wycieleniu przestała laksować zaczołęm podawać rożne środki przeszło potem przestała jeść wlałem już w nią kilkadziesiąt litrów ketomixu potem miałem biegunkę w całym stadzie wszystkim przeszło a jej nie już dwa tyg podaje wszystkie możliwe rzeczy jej i nie mogę opanować biegunki stoi jak szkielet mało je i biegunka prawie dwa tyg ja nie wiem jak ona wogóle jeszcze żyje z takim czymś no i nie wiem już co robić czy jest sens jeszcze ją leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Za dużo może jej dajesz specyfików a do żarcia co ? Najlepiej jakbyś jej dawał dobrego siana na zatwardzenie znaczy na pozbycie się biegunki i uregulowanie jelit i żołądków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Wydaję mi się że pasza jest za mało różnorodna. U nas dajemy rano sianokiszonkę a wieczorem kiszonkę z qq. W tamtym roku przy karmieniu samą qq było podobnie. A w tym nie ma problemów i rano i wieczorem jedzą bardzo chętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micnow92    0

Witam. Mam pewien problem z krową. Co roku około miesiąc po ocieleniu łapie ketoze. Nie je kuku ani ospy tylko wodę i trochę siana. I tak co roku. Co z tym zrobić i jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

U mnie było podobnie jak u Ciebie grzegorz132, a problem tkwił w dodatkach tzn zmieniłem dodatki z sano na inne i problem się skończył (oczywiście pod nadzorem żywieniowca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Mam pytanie czy ktoś się orjętuje co to może być: krowa ma tak jakby deformacje wymienia (dwie ćwiartki). Wygląda to tak że jest to u spodu twarde (tj. ktoś wrzucił polówkę kamienia do wymienia) i znacznie odkształca wymię to znaczy że w porównaniu do zdrowych ćwiartek jest dużo niżej położone (tj. tak zwany kamień dociążał wymię że te ćwiartki obwisają) no kształt u spodu jest taki półkolisty. Może wiecie co to jest i jak to wyleczyć. Odrazu mówię że mleko jest w porządku i krowę to nie boli, bo wydaje mi się że to może zmniejszyć wydajność krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu1991    0

Można zapodać jej melasę- ja tam miałem i się skończył problem ketozy

 

Mam problem z krową. Wcale nie widać żeby chciała się zagonić. Wcale nie można zobaczyć kiedy się goni. Zaczyna mi się robić teraz tak z dwoma krowami -3 i 4 laktacja. Bark objaw gonienia się. Jak można temu zaradzić?

Mam jeszcze problem z jałówką- ocieliła się sama ma byczka i ja wydoił jest bardzo spokojna nie kopie nie zwala dojarki i zaczynają się problemy powoli zaczyna tracić apetyt, robi twarde kupy. Co jest z nią nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ostatnio mieliśmy taki przypadek: krowa hf 2tyg po czwartym ocieleniu ciężko wstaje nie chce jeść (nie ma gorączki) myślimy odwapnienie, weterynarz podaje wapno, krowa wstaje ale nadal się chwieje(daje około 15l mleka). Następny dzień nie ma poprawy, dostaje drugie wapno (cały czas gnoi normalnie), trzeci dzień dostaje dużej gorączki(nie ma mleka), dostaje antybiotyk domięśniowo i pyralginę na zmniejszenie gorączki, wieczorem zaczyna jej puchnąć szyja, nie może się położyć. W nocy pada i dusi się. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj