zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

łorawiok    43

Ale to chodzi o taki późnojesienny ziąb. Wychodzi krowa codziennie z ciepłej obory i masz... co innego może jak cały czas jest na pastwisku... nie wiem.

U mnie nie leżą na betonie, to może dlatego... ??

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
łorawiok napisał:

Nic nie stosuje. Zapalenia tak jak grypa u ludzi zależą od mikroklimatu, nagłych zmian temperatur..

A widzisz ty krowy masz na pastwisku a tu zdecydowana większość NIE! i to zmienia postać rzeczy dowiedziałem się nowej rzeczy że zapalenia mogą wywoływać glony które krowa wypija z wodą a następnie wydala a potem z brudem do strzyków i całe życie się człowiek uczy i głupi umiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łorawiok    43

Średnio od 1 listopada do 10 maja trzymam w oborze i wtedy nic się nie dzieje. Kryzysowa jest końcówka października, czasem kawałek listopada jak jeszcze śniegu nie nakurzy i chce człowiek przedłużyć sezon wypasowy.

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

🤣 tyle tu bajek przeczytałam, że zaraz z ich nadmiaru zasnę 😴😴,a może pęknę ze śmiechu szybciej 😂 muszę "odlajkować" temat 😪przynajmniej jednemu czlowiekowi radość sprawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

RadekGawryluk napisał: 2 godziny temu, ThePerkins napisał: Tak wszystko niby stosować i wgl , dogadzać lepiej krowie niż sobie, do czego ma to zmierzać? . Nie mam wydajności, prawie zawsze badania przechodzą. Oczywiście z racicami zrobi się porządek bo w sumie dawno nie było , ale reszta ?. Ściele dobrze, kłaść się nie kładą bo też dostają żarcie. W sumie po zmianie kiszonej zaczęło się to dziać ale pewnie i upały swoją drogą, póki co odpukac brak przypadków. My z rodzicami do długości tez tak myśleliśmy az do tamtego roku. Latem dopadly krowy takie zapalenia ze 50% mleka sie wylewało. Wprowadziliśmy dipping i dodajemy preparat od mykotoksny fakt jakis czas minęło zanim sie to uspokoiło ale teraz mamy spokój bo mieliśmy 800tys komorek a teraz mamy 250-380tys i wydajność tez jest w miarę zadowalająca.  preparat daje i ja. Wydajność jak wydajność, jeden daje więcej drugi mniej , ja z tych drugich. zresztą nie liczy się kto ile daje tylko komu ile zostaje na koncie. Od wrzucenia kawałka zagrzanej paszy zapalenie ? , wrażliwe te krowy trochę. zresztą preparat od toksyn powinien takie problemy rozwiązywać ... To u mnie w sumie qq delikatnie zagrzana jest już że 2 miesiące A i zdąży się że gdzieś kawałek splesnialego złapią. Niestety kopiec od południa... W tym roku muszę to przedzlielic na 2 I jakoś od kwietnia kiedy będzie już na górce spadsac od północy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łorawiok    43
11 godzin temu, slawek74 napisał:

 dowiedziałem się nowej rzeczy że zapalenia mogą wywoływać glony które krowa wypija z wodą a następnie wydala a potem z brudem do strzyków i całe życie się człowiek uczy i głupi umiera

Moje jak mają czystą wodę, to muszą być bardzo spragnione żeby tknęły, ale jak już widzą sadzawkę z glonami , które można do wiadra zbierać i z żabimi skrzekami to nic nie jest w stanie je zatrzymać... i nie ma żadnych zapaleń. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Witam

Słoma z żyta jarego jest dobra do TMR? Mam możliwość zakupu takiej. Jaką jeszcze słomę polecacie?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

witam! czy ktoś z hodowców żywi krowy DDGS em ile się daje dziennie na sztukę myślę zaczońć stosować w dawce ale nie Wiem co i ile dać żeby nie przedawkować proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Daję 4kg otrąb 1kg śruty z jęczmienia 1kg rzepaku i 1kg soji i witaminy myślę dosypać ddgs co wy nato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

a czemu tyle otrąb ? nie masz tyle zboża. Jak obecnie otrąb nie daję. Jak kosztowały po 800zł to zrezygnowałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Od 25 lat daje otręby i krowy się doją średnia z obory6.5 tyś zboża mam pod dostatkiem ale jak domieszam pszenżyta z zapaleń nie mogę wyjść chce podnieść wydajność i pomyślałem o ddgs


Obecnie otręby kupiłem po 53zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No  teraz są tanie. A w czerwcu po ile kupowałeś. Daj jęczmienia i pszenicy

Możesz kupić ddgs. Ja bez tego mam 8,5tyś od krowy. Idzie soja,rzepak,zboże, dodatki. Kiszonki i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

jle dajesz rzepaku i soji cały rok żywie krowy kukurydzą + siano


w. czerwcu otręby były po65 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Jest sens zacząć doić krowe która porzuciła cielaka 2 tyg przed planowanym terminem? w jednej cwiartce miała troche mleka a w drugiej był jakaś cieć przypominająca żel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Mial ktos taka sytuacje zeby robic operacje dla krowy bo ma jakies cialo obce w zoladku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nigdy. Gorączka może być wywołama stanem zapalnym. Poród był ciężki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj