zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Slodki66    884

Taki przeżytek że Wet który u mnie robi to w trzy lata prawie 500 zabiegów zrobił (450 za sztukę bierze) a cięcie robi przy skrecie na prawo. Potwierdzam że są tacy co i po 50 latach nie będą w stanie wybadać. No i oczywiście podstawa - nie widzimy mućki. Sprzeczać się nie ma o co ja tylko będę się upierał że to nie przemieszczenie.😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12158
Paulina1985 napisał:

Brzmi jednak jak przemieszczenie trawieńca 🤔 ,nawet przy ciele obcym po lekach powinna cos zaczać skubać. No ale jesli lekarz badał wypuki z obu stron i stwierdził, ze przemieszczenia nie ma to nie ma. Bardzo mi przykro, ja juz nie mam innego madrego pomysłu 😞

Ja sama wlasnie sprzedaję dzis jedną z prawostronnym  😞

dlaczego sprzedajecie z prawostronnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedajemy, bo gdybyśmy nie sprzedali to w ciągu killu dni mogłabym wzywać goscia żeby padlinę zabrał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
4 minuty temu, slawek74 napisał:

dlaczego sprzedajecie z prawostronnym?

Bo jest małe prawdopodobieństwo że po operacji krowa wróci do zdrowia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U sąsiada, prawego i lewego lekarz robi na zawłoczki koszt 140 zł. krowa zawsze wraca do zdrowia, operacyjnie były problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12158

robiliśmy 10 dni temu prwostronnego u krowy w 7miesiącu ciąży i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To koledzy mają dobrych lekarzy. Gratulacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12158

Rejon u mnie wysoko mleczny to i praktyki mają gdzie nabrać wet ponad 10 lat praktyki sprytny chłopak ☺karol6130 skąd u Ciebie lekarz leczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
5 minut temu, karol6130 napisał:

U sąsiada, prawego i lewego lekarz robi na zawłoczki koszt 140 zł. krowa zawsze wraca do zdrowia, operacyjnie były problemy.

ILE ! 

U nas śpiewają 500+ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do mnie ten lekarz nie przyjeżdża , znam go tylko z tego że u sąsiada nieraz pomagam przy zabiegu, podobno w porządku chłop, zawsze doradzi czy sprzedać czy leczyć, badanie na cielność płatne tylko jak cielna, co się w okolicy nie zdarza, tylko chłop 2 lata po zawale, a ma około 35 lat,

Sławek u mnie leczy Fernando z Jarczewa, oni też mi zacielają, gabinet z Fiukówki też bardzo dobry, a doktor Grono to po prostu złota i pewna rączka.

Operacyjny trawieniec  zaczyna się od 450 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

U mnie też od 450 jak bez komplikacji czyli same trokary na lewą a 140 jak u kolegi to ja bym na zapas parę zrobił.😁

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
12 godzin temu, nikolas29 napisał:

Taki wlew drenaż miała robiony.i to montbeliarde rasa z ncb

A to pobranie z innej krowy ciekawe tylko czy mi vet zrobi bo ja sam chyba nie

Jak się od bije zdrowej to łapiesz za nos wkładasz rękę i wyciągasz podajesz od razu chorej i tak kilka razy tylko włóż głęboko żeby nie wypluła .Ja tak robiłem i pomogło ,oprócz tego wlewy z ruchamx,  propiopian sodu ,glikol . Wcześniej drożdże też dostawała .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
Napisano (edytowany)

Moze to wrzody żołądka? 

Po tych rewelacyjnych materiałach w tv , dziś doświadczyłem usypiania krowy w swoim gospodarstwie. Aż za serce łapie ehh

Edytowano przez maxler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Kilka lat temu musiałem pomagać rzeźnikowi (strzał z gwozdziarki w  czachę i podcięcie gardła żeby wykrwawic). Rozdarła się tydzień po porodzie. Nigdy więcej. I to za 500 zł. Albo sprzedaje od razu jak coś się dzieje albo leczę do końca i jak nie ma szans to Wet. Usypia. Nie męczę zwierzaka i siebie. Współczuję koledze maxler. Niestety tak już jest w tej branży. Możesz sobie wyobrazić co przeżywa kolega zaczad. Masakra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

 Nawet nie chce sobie wyobrazac. Po stracie każdej sztuki, zawsze jest ciężko nie mówiąc o całym stadzie 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2169
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Slodki66 napisał:

Kilka lat temu musiałem pomagać rzeźnikowi (strzał z gwozdziarki w  czachę i podcięcie gardła żeby wykrwawic). Rozdarła się tydzień po porodzie. Nigdy więcej. I to za 500 zł. Albo sprzedaje od razu jak coś się dzieje albo leczę do końca i jak nie ma szans to Wet. Usypia. Nie męczę zwierzaka i siebie. Współczuję koledze maxler. Niestety tak już jest w tej branży. Możesz sobie wyobrazić co przeżywa kolega zaczad. Masakra. 

 Jak ci nogę złamie  [jak u mnie w zeszłym tygodniu],to ani nie sprzedasz,ani nie poleczysz,tylko będziesz zadowolony jak ,, mobilny żeżnik'',w miarę szybko doleci ,i będziesz się przyglądał i pomagał,i wyciągał i wciągał        ,aby szybciej z oczu. Nie masz innego wyjścia. A że 500 zł,przebolejesz,   jak wspomnisz miesięczne przewracanie przez plecy by nie było odleżyn,w związku z karencją antybiotyku,dwa dni to pestka [aby z oczu].No może usypianie to i jest rozwiązanie. Ten ,,bonusik do opłacalności'' ile cenią?

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Zależy czy chcesz mieć na papierze czy po prostu jej ulżyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Usypianie za cenę specyfiku lub gratis. Z tym przewracaniem też racja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

U na jest jeszcze lepiej weterynarz bierze za to 150 zł ale pod warunkiem że sztuka pozostaje w stadzie. Chłop ma jaja i ma gest a co najwazniejsze doświadczenie . Mi zrobił  i powiedział własnie to usługa 150 zł przyjadę na wizytę za około 2 tygodnie jesli sztuka pozostanie w stadzie wtedy mi zapłacisz . I powiem że każdy go woła do prawdziwego leczenia nie jak ci nowi weterynarze aby hormonik  podać inseminację zrobić  albo usg i od 7 rano do 16 tak dziś pracuja te pajace . A Ci prawdziwi jak on jest na telefonie i  nawet robi wizyty nocne i nie kasuje wiecej !!! Ale wet ma ponad 60 lat zna wszystko wszystko widział mimo takiego wieku ma świerze podejście  do nowości jedyne czego nie uznaje to leczenia hormonami uznaje to za winę gospodarza  i każde poprawić żywienie dobrostan itp

Przypomiało mi się jeszcze jak robił cesarkę a krowa miała blizniaki syjamskie czyli potwora jedno ciało dwa łby  operował sztukę o godzinie 2 w nocu do 6 rano koszt to 400zł dużo leków dużo szycia i problemów przyjechał tego samego dnia o 18 niestety sztuka padła ponieważ przez nas miała zapewne ponadrywaną macice ale co dalej zwrócił z tej kwoty 300zł 100 zł skasował tylko za materiały ....byłem w szoku od tamtej pory mam inne zdanie na temat tego człowieka rzadko się spotyka tak godnego faceta 

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! Mam problem z młodą krową. Jest 2 miesiące po porodzie. Lekarz stwierdził ketozę. Dostaje glukozę w zastrzyku. Ma 39 stopni temperaturę. Dostaje glicerynę i pro rumen.Ma słaby apetyt. Co polecacie na poprawę apetytu ? Siano je. Kiszonki z QQ nie.

Edytowano przez DzikiSimental25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1366

Przy ketozie nie jest wskazane dawanie kukurydzy jak byś miał wyslodki tofi suche to zamiast kukurydzy lepsze by były w trochę zje a w zwaczu pecznieja jeśli dostaje glukoze gliceryne i rumen to nie wiem co więcej pomysl nad tymi tofi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Kolego przy ketozie jest wskazane żeby pobierała qq bo niby skąd ma pobrać energię? 

@DzikiSimental25 w zastrzyku czy kroplówce? 

Podaj dalej glicerynę i ten Rumen Aktiw dobrze by było żebyś również podawał propionian w postaci wlewki jak i drożdże i jeszcze Mult Bufer Stim żeby się nie zakwasiła od gliceryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1366

Mi lekarz tłumaczył żeby kukurydzy przy ketozie unikać ze względu na zły jej wpływ na i tak już szarpnieta przez ketoze wątrobę 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@michalcium zmień weta bo niedługo pożegnasz się z krowami. 

Przy ketozie podaje się leki osłonowe na wątrobę i jest też preparat HEPATOBIONE. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj