zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

slawek74    12184

michatek a o rękawicach nitrylowych słyszałeś i chusteczkach takich nasączonych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
soltys48 napisał:

24 minuty temu, patrykb2736 napisał:

Niestety krowa w nocy zmarła. Poprawialo sie duzo jej nie brakowało do wstania ale widocznie serducho nie wytrzymalo...

kolego w roli ścisłości UMIERAJĄ ludzie

zwierzęta padają/zdychają

Napisałem tak bo lubie zwierzęta, wiedząc że to nie poprawnie, a poza tym jak nie wnosisz nic do tematu tylko lapiesz ludzi za słówka to po co komentujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Zenonim Wtorek dla tej krowy to naprawdę późno. 

Ja bym szybko zadzwonila do innego lekarza zeby antybiotyki podał i wlewy dożylne, albo pojechałabym do tego dobrego po leki i sama podała, ALBO tego starego poprosiła o wlewy i jednak o ANTYBIOTYK, kazda godzina się liczy jeśli stan jest zły. No, ale mozesz zacisnąć kciuki i liczyc na cud do wtorku, zdarzają się. Mam nadziejś, że to się dobrze skończy 👍👍👍👍👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie każdy 40km ode mnie , z laską trzeba prosić. Ten na miejscu nie m roboty bo jest słaby tylko dobrze zaciela. Już umówiłem się z tym drugim ma przyjechać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No czyli cos z krowy bedzie :)👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

Zenonim to gdzie ty żyjesz że taki deficyt na weterynarzy u mnie w promieniu 10km to chyba z pięć gabinetów i w każdym po 2-3 lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Co do tego wolnego oddawania mleka i nie do konca to mleko leci normalnym strumieniem, z ciekawosci dzis oxytocyne zapodam jej wieczorem i zobacze czy cos pomoze. Na razie walcze z jalowka po ocieleniu, w kasku trzeba podchodzic. Wczoraj krowa sie ocielila i ma byczka ho 70kg wazy skubaniec,nigdy takiego nie mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

M

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

A mówiłeś ze u ciebie nie chorują i żadnych buforów i innych gówien nie stosujesz. Nie ładnie tak kłamać

PS. Jak wirus z powietrza to sam przejdzie. Kup worek czy dwa dobrych drożdzy, daj im dawkę max, aż worek się skonczy i powoli wróci do normy. I witamin trochę więcej

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Bo to zadna choroba , po prostu po ocieleniu na tylnie cwiartki, szczegolnie prawa nie dodaja sie sama. Mleko zdrowe co potwierdzaja probne udoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Na takie nie oddawanie mleka do końca dobry masaż wymienia jakaś maścią bądź żelem rozgrzewajacym przez jakiś czas u mnie kiedyś pomogło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Na jutro jedna z krów ma termin wycielenia u mnie ale trochę się obawiam. Krowa jak się kładzie to wychodzi jej taki jakby balon, pęcherz.Trochę czytałem tu o wypadaniu macicy i boję się ze to może być to. Dziś włożyłem rękę i anie widu cielaczka. Ostatnio miała ciążę bliźniaczą i boję że miało to jakiś wpływ negatywny na macicę. 

Czekać czy lepiej wezwać weterynarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wypycha pochwę, nic strasznego, mozna poczekac do wycielenia, słabe mięsnie czy tam zwieracze (nie znam sie na tym) nie trzymają pochwy w srodku a rosnacy plód ją pcha.

Przy chodzeniu pewnie to wciaga do srodka? Jak sie wycieli to bedzie ok. Ale juz nie do krycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Jak wstaje to wciąga do środka ją. To nie będzie przeszkadzać przy cieleniu? 

No i dlaczego nie mogłem znaleźć cielaczka? Czy to przez to że macica się tak bardzo powiększyła po tym ostatnim porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hej, mam takie pytanie. Co może być przyczyną braku objawów rui u jałówek. Krowy się latują jak trzeba, małe cielaki również się ujeżdżają. Zaś jak wchodzą w okres  w którym należałoby je kryć, nagle się zacinają. Utrzymywane są wolnostanowiskowo, karmione są resztkami TMR-u, z niewielkim dodatkiem czystej kukurydzy, a do tego jakaś słabsza sianokiszonka z beli, oraz słoma owsiana do oporu. Zacząłem sypać im dodatkowo witaminy i mają stale lizawkę z selenem, ale nic nie idzie ku lepszemu. U kilku ruja wywoływana była  zastrzykiem, i się zacieliły. Trzy zaczęły się latować jak już prawie mają dwa lata i bilet do rzeźni. U jednej zaś lekarz stwierdził, całkowicie nierozwinięte jajniki.  Jałówki odchowujemy tak samo od kilkunastu lat. Problem zaś tak naprawdę pojawił się dopiero od ubiegłego roku.  Jedyne co się zmieniło to ich liczba, ale wszystkie mają dostęp do korytarza paszowego, i mają stały wybieg(nawet w zimę). Nie ma tak, że depczą się nawzajem i nie mają gdzie położyć. Początkowo można było to uznać, za przypadek. Trochę mniej rui w okresie letnich upałów, ale upały minęły, a nic się nie poprawiło a nawet jest jeszcze gorzej. Macie może jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Może po prostu za dużo białka dostają i są zbyt opasione? Nic innego nie przychodzi mi do głowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie zapasione nie są, a większość to mieszańce można powiedzieć z takimi skłonnościami, więc mi się wydaje, że nie dostają za dużo białka czy energii(bo i z czego w sumie?) Witaminy na rozród? Może ktoś zna jakieś konkretne i sprawdzone? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj