zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

leszek1000    1815

Też u mnie kiepsko. Szczepienie nie pomaga. Na myko też dostają. Zacznę słomę z tego roku dawać może się poprawi. Chyba jeczmień ozimy im zasmakuję. Chociaż jak ściele tym Świeżym to jedzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Pewnie od dodatku zalezy na smak. Raczej takie neutralne. Dobre musi smierdziec😁 u mnie 2kg na tone daje od weta ale dopiero tydzien daje bo jakis czas nie dawalem i krowy wsowaja ale pewnie samego by nie tknely. U mnie slomy nie tykaja czy idealna czy inna po prostu maja w d... wola sianokiszonke

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
A stosował kto bolusy na ograniczenie somatyki? Z over mi tu jeździ i zachwala... Cellstop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

raz wet podał jeden bolus na somatyke. Żadnych efektów. 

Lepiej chyba kupić premiks na somatyke iż bolus, taniej wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zerwał wam się kiedyś ten szef od trawieńca po zabiegu? U mojej było super teraz minol tydzień i znowu słabo pobiera itp zabrałem całkowicie tresciwa  myślałem że to przez to nie ma ketozy ani kwasicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215
Czy krowa moze dostac udaru slonecznego lub cieplnego? Krowy na pastwisku maja dostep do świeżej wody, jednak na 0.6ha pasnika sa 2 krzaki, które daja jakikolwiek cien. Dzis w poludnie podczas przeganiania krow w inna, zalesiona czesc, aby sie ochlodzily, zauwazylem, ze jedna przez chwile "zataczala sie". Szla jak pijany czlowiek. Jednak chwile potem ustala w cieniu na chwile i ruszyla normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Panowie co zastosować na zapalenia macicy które nie jest widoczne po śluzie? Śluz jest czysty podczas inseminacji ale gdy zrobię płukankę Biolugolem śluż robi się biały i budyniowaty? Jak to wyleczyć? Bo nie wiem czy Biolugol załatwi sprawę.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
Mam pytanko Ocielila mi się jalowka 10 dni przed terminem cielak martwy wymie małe dopiero zaczynała je kształtować, jest szansa że przyjdzie mleko? Co mogło być przyczyną czegoś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozdoi się. Daj jej czas i dój normalnie 2 razy dziennie. Jałówka poroniła w 6 msc i momentalnie wymię nabrała i mleko przybyło. Przyczyn może być dużo. Pomijając choroby to można inna ją pobodła, nosem gdzieś walnęła czy poślizgnęła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
Tak tak będę doil ja normalnie, tylko jest problem bo minęło 12 godzin i się nie oczyscila i już się raczej nie oczyści, po jakim czasie wezwać weta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To za wcześnie. Przy poronieniach tak jest z łożyskiem. Najlepiej odkleja się na 3 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339

Kiedys zawsze wet za ojca adencji przejezdzal na 3dzien a teraz po zmianie weta zawsze na drugi dzien raz wezwalem po 48 godzinach to juz ledwo reke wlozyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2 lekarzy i obaj zawsze na minimum 2 dzień wyciągali. Nic się nie zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zawsze po dwóch dobach przyjeżdżają do łożyska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

2 lekarzy i obaj zawsze na minimum 2 dzień wyciągali. Nic się nie zamyka.

To normalnie jakas dziwna krowe mam ze u niej juz zaczelo sie zamykac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

       Krowa dostała zapalenia wymienia,oczywiście badanie mleka. Wet. przypisał Synulox. Wczoraj zapuszczona  ostatnia tuba w chorą ćwiartkę. Dzisiaj ot tak, badanie mleka na antybiotyk z ćwiartek nie podległych leczeniu. Wynik,brak antybiotyku. Karencja na mleko 84 godzin,tkanki 7 dni. To tak na chłopski rozum jedną leczysz,a z 3 oddajesz,czy ktoś to stosował. Kierowca mówił o utylizacji mleka z komory cysterny,czyli przewóz do Zambrowa,3,5 zł od litra plus transport,plus kara z weterynarii,plus kara z mleczarni brak odbioru przez tydzień ==pewnie pokona i 20 koła  [a i zapłacić za mleko z komory dla innych dostawców]. 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079
kizak mało kto tak nie robi leczysz jedną i doisz w separator a reszta do chłodni 10 lat a może i więcej tak robię znajomi też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339
2 godziny temu, kizak napisał:

       Krowa dostała zapalenia wymienia,oczywiście badanie mleka. Wet. przypisał Synulox. Wczoraj zapuszczona  ostatnia tuba w chorą ćwiartkę. Dzisiaj ot tak, badanie mleka na antybiotyk z ćwiartek nie podległych leczeniu. Wynik,brak antybiotyku. Karencja na mleko 84 godzin,tkanki 7 dni. To tak na chłopski rozum jedną leczysz,a z 3 oddajesz,czy ktoś to stosował. Kierowca mówił o utylizacji mleka z komory cysterny,czyli przewóz do Zambrowa,3,5 zł od litra plus transport,plus kara z weterynarii,plus kara z mleczarni brak odbioru przez tydzień ==pewnie pokona i 20 koła  [a i zapłacić za mleko z komory dla innych dostawców]. 😕

Mozesz z trzech smialo dawac ja od wielu lat tak robie i nigdy nie bylo antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    74

oprócz tetracykliny, która jest np: w mastijet i wtedy antybiotyk wykazuje w całym wymieniu tak samo wlew z penicyliny rozchodzi się na całość a inne leki można śmiało doić z trzech ćwiartek do zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj