zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszek1000    1816

Przyczyn braku rui jest wiele i w stadzie każda krowa może mieć inne  problemy.Od braku energii,Braku  witamin, zapalenie macicy, zbyt mało światła, problemy z racicami, choroby metaboliczne, cysty na jajnikach i wiele innych. Przez internet trudno coś doradzić chyba że podaż pełne dane na temat danej sztuki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7
3 godziny temu, DzikiSimental25 napisał:

Nie każda sztuka jest gotowa na kolejną ciążę. Jedna potrzebuje więcej czasu na odbudowę a druga mniej

Każda zdrowa krowa powinna mieć ruję po około 20 dniach od porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Dziś przyszły wyniki na BVD. Całe szczęście bo nie mam u siebie w stadzie PI. Pod koniec tygodnia będą wyniki na mykoplazme. Teraz trzeba dalej szukać co jest nie tak. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
Właśnie tak się zastanawiam dlaczego moje krowy pokazują pierwszą ruje dopiero 3,4 A nawet 5 miesięcy po ocieleniu? Plus taki że lapia za pierwszym, wiadomo zdarzy się powtórka ale rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakbyś znał mocznik to byś wiedział. Deficyt energetyczny po porodzie i rui nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
U poszczególnych sztuk nie badalem z całego zbiornika jest 260, 280. Po porodzie podlewam gliceryny, ale możliwe że to za mało, może ziarna qq by wrzucić, tylko ile? Parametry mleka tluszcz:4,2 białko:3,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Kilka dni temu wcieliła mi się pierwiastka. Oczyscila się ale chyba nie do końca ponieważ czuć od niej zapach podobny do padliny i teraz mam dylemat czy wzywać lekarza czy samo jakoś to przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No zajebiaszczy dylemat . Najgorzej jak ze stówkę trza będzie wydać . A co tam , ryzykuj , najwyżej zdechnie .:ph34r::ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

No zajebiaszczy dylemat . Najgorzej jak ze stówkę trza będzie wydać . A co tam , ryzykuj , najwyżej zdechnie .:ph34r::ph34r:

Bo z tego co wiem to co jakiś czas krowa "wyrzuca " Z siebie pozostałości.  I niewiem czy to też pójdzie.  Ale ogólnie nic złego się z nią nie dzieję ale też z drugiej strony jak by miała to z siebie wydali to na darmo bym wzywał lekarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie proszę o szybką i mądrą radę.

Wczoraj urwała się krowa z łańcucha, drzwi w paszarni były uchylone. Weszła, zanim zorientowalismy się że cos nie tak narobiła bigosu, ale to pikus przy tym że nawpierniczała się mieszanek dla macior, koncentratów, premiksów, zakwaszaczy, sruty, ziemniaków i cholera wie czego jeszcze. Dzis już nie chce wstawać, jest osowiała i wyciąga nogi jak leży, łeb spuszczony. Weterynarz jakos nie garnie się do przyjazdu. Dostała sodę oczyszczoną, jak przykładam ucho do brzucha to słychać pracę. Nie je kompletnie nic. Czy z niej cos jeszcze będzie? Szkoda jej bo dopiero drugie ciele z niej wypadło w lutym. Jak pomóc?  


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191
wlej ćwiartkę wódki rozrobioną z wodą nie zaszkodzi a może pomóc i z litr oleju jadalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wlewy robić stabilizujące pracę żwacza. Preparaty typu rumen-active, ruchamax, drożdże, propiosan itp Z olejem bym nie ryzykował. Wyściela ściany przewodu pokarmowego i utrudnia wchłanianie. Jak wzdęta to właśnie szklanka denaturatu pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wódkę dostała, to leżała zalana w sztos. Dzisiaj podam drożdże, ale takie zwykłe?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak zwykłe, ale to doraźne leczenie. Kup coś w lecznicy, bo tak to krowa raz dwa się wykończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Napisano (edytowany)

Narazie czekam na weta, ale dzięki za wszystkie porady.

Własnie pojechał wet. Powiedział, że jak dotrzyma do jutra to będzie życ, ale ta noc decydująca.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191

i jak kolego krowka?

master20002 napisał:

Narazie czekam na weta, ale dzięki za wszystkie porady.

Własnie pojechał wet. Powiedział, że jak dotrzyma do jutra to będzie życ, ale ta noc decydująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Żyje, zaczęła pić wodę, karmię ją sianem, wet był 2 razy ale nie reczy za nią. Dał kroplowki, nawlewal jakiś magulantow i pojechał. Nadal nie wstaje, kupy luźne i strasznie śmierdzące, ale troszkę gestsze niż były. Na początku to się z niej lało. Zobaczymy.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Sluchajcie z probek mleka wyszlo ze krowa w dwoch cwiartkach ma grzyba i dostala nystatyne 3x co 24h. Dzisiaj mija 24h od ostatniej dawki a z strzykow serek leci tzn nie nie wiadomo ile ale jest. Pierwszy raz w mojej krotkiej karierze lecze grzyba i nie wiem jak dokladnieprzebiega leczenie nystatyna. Podpowie ktos cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj