zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Gość   
Gość

Kogo Ty chcesz tu uczyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a co stosujecie w zasuszeniu ?   do tej pory było  antybiotyk np orbenin  i  czopy orbeseal  ale od miesiaca lekarze mowia ze w hurtowniach nie ma czopów  i co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem : Krowa ma się cielić na 19.04 i w miniony poniedziałek zobaczyłem od niej wieczorem śluz z krwią, dzisiaj wieczorem to samo. Nic więcej się nie dzieje. Co to może być ? Miał ktoś taki przypadek

Edytowano przez DzikiSimental25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Krew pojawia się po rui.Dla pewności niech weterynarz sprawdzi czy jest cielna jak jest, to czy wszystko jest  w porządku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Mam problem z krowami po ocieleniu otóż wszystko jest ok same się ciela nie wszystkie ale dużo łożysko odchodzi a po paru dniach już leci syf i trzeba płukankę i to u każdej sztuki co to za czort ktoś doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

ZUCH to normalna rzesz po porodzie.Krowa się czyści z resztek po łożysku itp. Kiedy te płukanie robisz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Krowa już nie poroni bo cielak jest duży może, wcześniej się wycielić.Może to być martwy cielak albo coś spowoduję wczesny poród.

Ja płukanie robię 2 tygodnie po porodzie bo można macice popalić chyba że używać gotowych produktów. Jakoś tym się nie przejmuję. Kiedyś krowa przez tydzień te resztki wydalała po 3 tygodniach przyjechał wet i przez przepłukaniem sprawdził macice. Stwierdził że jest ok, macica ładnie się skurczyła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Mi kiedyś pierwiastka wycieliła się w 7 miesiącu cielak był żywy,ale trzeba było go koło pieca centralnego dać i smoczkiem od dziecka karmić bo był taki malutki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

DzikiSimenta25 Może być nie cielna, śluz może się pojawiać ale matowy,brązowy śluz,u mnie też się pojawiała krew i okazywało się że nie cielna, miała problemy z ocielniem pozniej nie było rui dałem zastrzyk i za kilak dni była ruja inseminowałem ale bez skutku potem płukanka ruja opuszczona druga płukanka i zacieliłem i została cielna.

Przy ocieleniu lekko pękła macica i miała taki jakby kawałem tkanki(mięsa) weterynarz to usuną i wypukał i kilka dni wychodziła biała maz i też to za dobrze nie pachniało a to że krowa się czyści kilka dni a nawet kilkanaście po porodzie to normalne.

Edytowano przez Karol2121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie była cielna to przez tyle miesięcy by nic nie okazywała a teraz na 26 dni przed porodem zacząłby się pojawiać śluz z krwią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Różnie bywa u mnie ponad pół roku stała tyle że nie było takiej sytuacji tylko zauważyłem ruje weterynarz przyjechał sprawdził czy cielna okazało się  że nie cielna  a ruja jest zacielił i załapała za pierwszym razem, musisz sprawdzić nawet nie trzeba USG wystarczy ręką sprawdzić czy jest ciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie jałówka stała do porodu.Czekałem a ona nic nie odpuszcza.Przyszedł termin cielenia i nic. Przyjechał wet i nie cielna. Nic przez ten czas nie było widać prawdopodobnie poroniła w 3 miesiącu bo w strzykach zrobił się już taki gęsty krem. Nie mogłem uwierzyć że nie była cielna,ale takie rzeczy się zdarzają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem tak w 2016 r. Pierwszy raz takie coś miałem i to u 2 sztuk. Jedna się wycieliła  drugiej nie sposób zacielić. Zapasła się, hormony, bolus i dalej lipa. Była zacielona w październiku, sprawdzana niestety ręcznie i wydawała się cielna,  bo macica powiększona, opuszczona i uj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie od razu ruje pokazały. Jedna 8 druga 9 msc po zacieleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215
W jaki sposób liczycie ile krowa powinna byc cielna? Niektorzy licza 9 miesiecy, niektorzy 9miesiecy i 10 dni. Wiec jak to jest wg was? Krowa zacielona 16.06, a do dzis nie wycielila sie. Wymie widoczne. Nalezy sie martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Ciąża krów trwa 278-293 dni ale ja na twoim miejscu podał bym na wywołanie porodu bo miałem tak kiedyś że krowa przechodziła termin i był problem przy porodzie bo cielak za duży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

U sąsiadów zdarzało się że krowy cieliły się po 3 tyg od terminu, u mnie najwięcej 7 dni przeciągnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj