zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Co jest przyczyną zatrzymania łożyska ostatnio często się pojawia oraz torbiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Błędy żywieniowe napisz ilość białka,tłuszczu oraz mocznika. Krowy przed porodem nie są otłuszczone  ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Tłuszcz 4,3 białko 3,15 mocznik ostatnio był ze zbiornika 210 nie są otłuszczone za bardzo może przy dużo białka? czytałem że i kreda może być przyczyną torbieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

witam. Mam problem z pierwiastką. Ocieliła się z piątku na sobotę sama(zachodzę do obory rano a ciele już sobie biega). Było wszystko ok, wstała wydoiłem siarę ale od tamtego czasu przestała jeść, dosłownie zamknęła pysk. W sobotę i niedzielę wlewałem jej do pyska drożdże i glikol ale to nie pomogło nic. Dodam że nie była zapasiona, przed ocieleniem widoczne były dwa żebra. Macie może jakieś pomysły co to może być i jak to leczyć. Weta nie chcę wzywać bo taki jest że leczy żeby leczyć a nie żeby wyleczyć :/  czekam na jakąś radę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co z łożyskiem , bo nie wspomniałeś ? Ja wołał bym weta . Nie ma innego w okolicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Gorzką sól wlewałeś? 

Masz możliwość kupna preparatu o nazwie "PansenStarter" to jest w takiej tubie jak silikon i aplikujesz to pistoletem do silikonu tuba pasuje. 

 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Drożdże + ćwiartka wódki wymieszane z wodą - wlać do pyska przez kilka dni raz na dobę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

przemieszczenie trawieńca, albo odwapniona wapno dożylnie do tego glukoza,aby wątroba zaczęła normalnie pracować.Zadzwoń do innego weterynarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nie ma gorączki? Nie ma zapalenia wymienia? U mnie po porodzie zdarzają sie czasami zapalenia płuc. Bez weta bedzie cięzko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

Nwm co się dzieje z krową. Ocieliła się jakieś 2 tyg temu , pierwsze kilka dni ok , później nie jadła nie jadła , zbita była gorączka a w końcu diagnoza przemieszczenia trawieńca , operacja wykonana i teraz tak jeździ na antybiotykach po antybiotku lepiej a za dwa dni znowu przymulona nie je, nwm co już robić wjeb*** w nią już ponad 1tyś zł . Sprzedałbym ją ale antybiotyk aż NA 28 DNI. Druga sprawa czym objawia się prze białkowanie i czy wgl jest to możliwe nie daje dużo pasz białkowych ( Trochę lucerny i kiszone ziarno qq, protamilk complete i pełno porcjówke 20 ) no i standardowo kiszonka z qq i sianokiszonka   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Przebiałkowanie objawia się wysokim mocznikiem i biegunka .Sprawdź czy nie ma ketozy jak ma to glukoza i wapno dożylnie 2 razy w tygodniu. Można też podawać zwykłe drożdże rozpuszczone w letniej wodzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Z trawiencem tak jest. Raz się uda raz nie. U mnie w histori obory 3/5 były nie udane i juz nigdy robił raczej nie bede. Jak nie widac poprawy to ja bym z nią uciekał. Nie ma nikogo kto weźmie z antybiotykiem? I nie je wogóle nic? Bo jezeli coś tam dłubie to dawaj jej to co lubi, może się rozbuja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U mnie po trawiencu stała kilka dni ja sianie kto mądry mówił ci żeby jej wogole ospę dawać jak coś to otręby i bez białkowych...  z tej krowy juz nie nadoisz dużo także daj jej siana zawsze mówiono ze siano jest lecznicze

u mnie dobry lekarz który robil dużo trawienców mówił żeby kulka dni bielizna dawać paszy treściwej tylko siano i sianokiszonka i bardzo powoli wchodzić z tresciwymi. Jeszcze moja miała zakażenie całego organizmu bo najpierw trawieniec zgrzebal lekarz którego już nigdy w oborze nie chce widać później drugi poprawiał. Do tej pory ta krowa dostaje lekkiej biegunki jak za dużo treściwej zje a było to pił roku temu. 

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

Nie nie, źle zrozumiałeś jej nie daje żadnych osp itp , same siano , sianokiszonka, i troche qq. Niby coś grzebie, ale to nie wygląda obiecująco... Wet już powiedział ,że więcej nie ma w nią co pakowac albo będzie żyć albo zdechnie . Teraz inna krowa dostała takiego zapalenia ,że je tylko siano i juz drugi antybiotyk poszedł bo pierwszy nic nie pomógł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

Witam. Otóż zaszła pewna pomyłka z krową i zamiast być zasuszona 1.5-2 msc. to po tygodniu od zasuszenia się ocieliła. I czy po tak krótkim zasuszeniu krowa będzie miała mleko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

Mój znajomy ma problem i potrzebuje porady.Ma jałowkę z terminem wycielenia na kwiecien.Martwi go nie równe wymie.Jedna połówka jest większa.Nie jest twarde,nie ma żadnego zapalenia.Zastanawia sie czy póżniej wymie się wyrówna czy poprostu nawet po ocieleniu takie nie równe pozostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

Najprawdopodobniej będzie zmarnowany , też raz tak miałem ,że jeden cycek był zmarnowany u jałówki ...

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj