zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

pawlak2507    255

Kolego jest coś takiego jak etykieta na opakowaniu środku ochrony roślin i następstwo roślin na którym pisze że w przypadku wcześniejszego zlikwidowania plantacji można uprawiać tylko buraki po wcześniejszej orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

witam , co do poprzedniego mego postu , krowa razy jersey , po hipokalcemii , ciężkim wycieleniu (byk po buhaju Bolide) i zatrzymaniu łożyska ,od wycielenia stoi w oborze , dostała kilka kroplówek wapna , glukoze , aniclox i inne leki jednak dalej nie ma apetytu i chudnie oraz przez większość czasu leży , co to może być? jak próbować skutecznie leczyć bezinwazyjnie i tanio lub czy raczej sprzedawać bo  padnie w przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chudnie, bo mało je. Ciekawe czy ketozy nie łapie. Na poprawę trafienia i zapobiegawczego przeciw ketozie musisz robić wlewy do pyska. Rumenactive+propiosan+glikol+neopropiowet lub mu podobny dodatek przeciwketozowy. 2 razy dziennie tak robić. Jak zacznie jeść więcej, albo lał będzie rzadki to zabrać rumen-active,bo rozluźnienia lał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Witam, jutro mija 21 dni od pojawienia się tej krwi ze śluzem, narazie nie ma oznak rui także nie wiem, czy jutro wezwać weterynarza bo mam takiego co robi usg i zaciela krowy i zrobić usg żeby sprawdzić co tam w niej jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Witam, jutro mija 21 dni od pojawienia się tej krwi ze śluzem, narazie nie ma oznak rui także nie wiem, czy jutro wezwać weterynarza bo mam takiego co robi usg i zaciela krowy i zrobić usg żeby sprawdzić co tam w niej jest ?

Oczywiście,że tak.Jeżeli nie będzie miała rui to być może jest cielna.U mnie krowa miała śluz z krwią i nie była cielna,ale różnie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Jutro mija 21 dni od krwi ze śluzem po odjęciu 3 dni od zobaczenia tego, a jeśli chodzi o to USG to zrobić już czy poczekać np. 35 dni od zacielenia czy tak krew w 100% procentach eliminuje cielność i nie ma co czekać tylko zrobić badanie i sprawdzić i pozniej ewentualnie leczyć hormonalnie czy podać coś na wywołanie rui ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jutro mija 21 dni od krwi ze śluzem po odjęciu 3 dni od zobaczenia tego, a jeśli chodzi o to USG to zrobić już czy poczekać np. 35 dni od zacielenia czy tak krew w 100% procentach eliminuje cielność i nie ma co czekać tylko zrobić badanie i sprawdzić i pozniej ewentualnie leczyć hormonalnie czy podać coś na wywołanie rui ?

Krew po Rui to normalna rzecz.To nie oznacza,że krowa poroniła

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko zapomnieliście, że miała ruję po rui w odstępie ok tygodnia. Najlepiej sprawdzić najpierw jajniki jak rui nie pokaże, bo może się torbiel zrobiła. Zaczekaj jeszcze i wzywaj weta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Zgadza się zacielona została 17.05 i inseminator mówił że ruja jest i to wyrazna jak tylko włożył rurkę to odr razu  śluzowała i 24.05 samym wieczorem zauważyłem krew na ogonie i na posadzce. 17.06 będzie miesiąc od tego zacielenia i to była już powtórka tyle że po 42 dniach

Nie chodzi mi o to że poroniła tyko o to czy krew może się pojawić gdy jest cielna

 

Nakreślę sytuację od początku.

Nie wykazywała rui około 3 miesiące po wycieleniu był weterynarz sprawdził miała cystę na jajniku podał jakiś lek i do 3 dni miała być ruja po 2 dniach był śluz ale nie wskazywało zachowanie na ruje na trzeci dzień zacieliłem i za 21 dni się nie latowała a po kolejnych trzech tygodnia była wyrazna ruja i została zacielona tak jak pisałem mówił że ruja bardzo wyrazna i śluzowanie było bardzo duże a po kilku dniach ta krew ze śluzem.

Edytowano przez Karol2121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krew pojawia się niezależnie od tego czy krowa się zaczęli czy też nie. Krwii może być kilka łyżek czasem kilka kropel i nie zauważyłem. Krew świadczy tylko, że zakończyła się owulacja.
Po tej historii twierdzę, że na 99% znów ma torbiel lub inny problem z jajnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ezil    0

ppieram przejechala te 8 dni bo przy tej inseminacji ten pecherzyk nie byl dominujacy i prawdopodobnie nie pekl ja bym ja zbadal i ustawil hormonalnie ale z receptalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Ja się kompletnie nie znam na tych lekach, będę się musiał zdać na weterynarza, jakie jest prawdopodobieństwo na to że zostanie cielna po takich zabiegach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zależy jaki problem wykryje. Czasem wystarczy podanie jednego zastrzyku i w kolejnej rui łapie od razu. W innym przypadku podaje się jednego dnia, powtarza za kilka dni i czeka na ruję. Metod synchronizacji rui jest kilka i trzeba ogarniętego weterynarza, który wybierze odpowiednie hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Był weterynarz, posprawdzał, stwierdził że ruja zakończyła się wczoraj, dzisiaj już nie ma sensu zacielać, wszystko ma praktycznie w porządku tylko lewy jajnik tak jakby lekko spłaszczony czy coś w tym stylu, zostawił jakieś witaminy B-karoten, mówił żeby się skontaktować koło 30 czerwca to poda zastrzyk.

 

Najgorsze jest to że oznak rui praktycznie nie było wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podawaj jej dodatkowo jakieś witaminy typu kartoten, betalac, repromax itp wspomagające oznaki rui.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Tak mam karoten 3kg po 10 łyżek dziennie czy może trochę mniej ?

A ile tego beta karotenu jest w paszy ? na 1kg ile mg przypada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzzz    8

Mam problem z stanami zapalnymi u krów które są na sciulce i mam pytanie czy suchą dezynfekcję można stosować w obecności krów?
Nie są wogóle wypuszczane czyli będzie kontakt z wymionami i strzykami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Mam krowę która powinna się ocielić. Wymienia w ogóle  nie odpusciła, brzuch też płaski. Dwóch wet ją badało i nie wiedzą czy jest cielna. Macica jest głeboko nie można do niej dostać. Z boku cielaka też nie da się wyczuć. Mieliście takie przypadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zmień weterynarzy. Nikt z forum ci nie powie czy jest cielna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak w 9 msc nie można znaleźć kilkudziesięciokilogramowego cielaka to raczej go tam nie ma. W tym roku miałem 2 takie przypadki. Krowy zacielone i dojone tyle co trzeba, więc 6 tyg przed planowanym porodem zasuszyłem. Przychodzi termin cielenia i nie ma nic. Tydzień po terminie ruja. U drugiej ruja miesiąc po zasuszeniu. Pierwszy raz mam taki przypadek. Wet mi ostatnio mówił, że to nie pierwszy taki przypadek. Podobno kombinują coś z nasieniem. Jest jakaś mieszanka nasienia i dodają do niej estrogen. Te hormon widocznie zaburza cykl hormonalny i w efekcie krowa nie pokazuje rui. Wku.. się jak nigdy. Za krowy wywaliłem po 7,5-8 tyś a teraz muszę je trzymać 9 msc do porodu. Teraz mam nauczkę i wszystkie trzeba sprawdzać na cielność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian0305    0

Mam problem z krową(zacielona 8 tydzień), około 14-letnia. Wczoraj zjadła sporą ilość surowych ziemniaków, od tej pory nie może się wypróżnić, nic nie je i nie pije. Był weterynarz podał Neopropiower, Sanmag, glukozę i nadal nic. Ma ktoś może jakieś sugestie?

Jakby ktoś miał podobny przypadek i kogoś interesowało to udało się odratować, ale dopiero drugi weterynarz dał radę, bo pierwszy się poddał (stwierdził, że nadaje się już tylko na rzeź). Koszt ponad 500 PLN, ale grunt że już jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj