zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszek1000    1816

Więcej białka.Sianokiszonki albo to treściwej dołóż śruty rzepakowej albo sojowej

 

 

Nie cytuj poprzedniego posta/komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

co do antybiotyku kazda mleczarnia ma inne paski do badania zawartosci antybiotyku w mlwku i jak w moim przypadku bylo w mlekpolu antybiotyk byl a w piatnicy juz go nie bylo. tylko ze w mlekpolu nacisk idie glownie na tetracykline tj. np. mastijet a w piatnicy nacisk idzie na inny antybiotyk. idz do weterynarza i powiedz jaki dostaly antybiotyk. niech da ci wapno pod skore, tubostrzykawki bezkarencyjne na rozluznienie wymienia takie biale z niebieskimi napisami bo nazwy nie pamietam. i po 5 dniach dajesz mleko do badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Wróciliśmy z mleczarni . Nie dość że stracone 4 godziny z życia , to uznali że mleko się nie nadaje, mimo tego że w weterynarii przeszło bez problemu. Ręce opadają :(

ps.Dodali że po świętach mogą wziąść na mozarella ,bo na proszek nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

krowy dostaja srute sojowa skrute kukurydziana i tłuszcz chroniony wiec  raczej to nie ten problem kiszonke  z  traw dostaja oporowo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

krowy dostaja srute sojowa skrute kukurydziana i tłuszcz chroniony wiec  raczej to nie ten problem kiszonke  z  traw dostaja oporowo

 

Ewidentnie ten problem. Niedobory białka i to skrajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Poradzi ktos co zrobic gdy krowa po porodzie jeden strzyk ma opuchniety tzn zapewne druga jej stanela na niego i przy samym wymieniu jest normalny potem opuchlizna twarda i tak z 1-2cm koncowki ok. Trzeba doic recznie bo nie wchodzi w strzyk od dojarki . Na poczatku szly zakrzepy teraz jest ok ale mleko leci bardzo cienkim strugiem i trzeba doic z 20min ten jeden strzyk. Smaruje takim mleczkiem z vitry mieta z pieprzem czy jakos tak ale na strzyk nie pomaga. Cos doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

jesli chcesz sie meczyc to moze z miesiac taki plastikowe cos do cycka sie wklada na sznureczku uwiazuje i leci lepiej ale jak u mnie to kolo30 dni i zapalenie w tym dostala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

ChiquitaB u weta można dostać katetery wkładasz do strzyka i zdajasz ręcznie trochę z tym zabawy ale to jedyny sposób i bez antybiotyków tak czy tak się nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kaniula nie kateter. Ten drugi to do inseminacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A może i tak :) w każdym bądź razie o to chodzi

post-173820-0-16857200-1492516798_thumb.jpg

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

     Jakby tego ustrojstwa nie nazwał,czy nie dezynfekował,pomimi że wymię miękkie ,zapalenie murowane,ale nie ma za bardzo innego wyjścia. Ostatnio krowa obdarła koniec strzyku,przez toto się wygoiło ale zapalenie bonus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Czegoś byś nie używał antybiotyk trzeba zastosować tak czy tak bo to jest jednak ciało obce

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

Poradzi ktos co zrobic gdy krowa po porodzie jeden strzyk ma opuchniety tzn zapewne druga jej stanela na niego i przy samym wymieniu jest normalny potem opuchlizna twarda i tak z 1-2cm koncowki ok. Trzeba doic recznie bo nie wchodzi w strzyk od dojarki . Na poczatku szly zakrzepy teraz jest ok ale mleko leci bardzo cienkim strugiem i trzeba doic z 20min ten jeden strzyk. Smaruje takim mleczkiem z vitry mieta z pieprzem czy jakos tak ale na strzyk nie pomaga. Cos doradzicie?

 

miałem to kiedyś z 10 lat temu, u mnie nie wiem od czego to było po prostu dojarką wogóle niechciało lecieć tylko ręcznie dojenie 1 strzyka z pół godziny też wsadzałem te "przepychaczki" wtedy to trochę inaczej wyglądało z początku lepiej się zdaiwało mleko ale potem zapalenie - leczenie - znów zapalenie - potem zasuszyłem to wymię zaczeło puchnąć i pojechała na rzeź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klub1999    0

Witam wszystkich.Proszę o pomoc o porady.Otoż moje krowy sa karmione kiszonką z kukurydzy,sianokiszonką z dodatkiem lucerny i mokrymi wysłodkami z balów.Pasza tresciwa w ilości około 3 kg Lactoma HP oraz witaminy z EKOPLONU.Wszystko to jest mieszane w paszowozie z dodatkiem słomy.Od dłuższego czasu krowy bardzo obcieły mlekiem i ciagle zastanawiam sie gdzie moze być tego przyczyna.Może macie jakieś pomysły albo porady??? czekam na odpowiedz i z góry dziękuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

po pierwsze napisz dokładnie po ile kg dajesz tych objetosciowek, ile średnio doisz od krowy dziennie i jakie parametry ma mleko (tłuszcz, białko,mocznik). ale przede wszystkim przeklej post do tematu żywienie bydła mlecznego, a tam ktoś na pewno ci doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczka30    3

moj blad.co innego mialam na mysli inaczej to napisalam...chodzilo mi o to ze zle zbilansowana dieta moze prowadzic do kwasicy.

 

 

 

Pkt. 1.1 – cytowanie poprzedniego posta/komentarza.

Edytowano przez rolniczka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@rolniczka30  Droga, to ty moze lepiej najpierw pogrzeb w sieci i potem coś napisz. Pozdrawiam  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Koleżanka musi się jeszcze "trochu podciągnąć" zanim zacznie dawać rady innym


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

sianokiszonka też zawiera włókno.W duży gospodarstwach krowy siana nie widzą na oczy.Tylko sianokiszonka idzie.Siano to tylko dla cielaków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj