zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
artek27    353

Witam mam jalowice z terminem ocielenia na 8 marzec i dzisiaj jak pociagnalem za strzyki to wydostala sie krew czy to jest normalne mial ktos taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

witam ,kupilem jalowke niemiecka termin ma na 18 marca a wymie male i dzis zaczelo leciec mleko wymienia praktycznie niema bylo mleka ok pol litra ,pierwszy raz cos takiego mam  wymienia nie zebrala a juz mleko leci ,co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Witam mam jalowice z terminem ocielenia na 8 marzec i dzisiaj jak pociagnalem za strzyki to wydostala sie krew czy to jest normalne mial ktos taki przypadek? 

Tak spotkałam się z tym ,nawet  całkiem niedawno .Też jałówka mi się ocieliła i również z jednego strzyku leciała krew z mlekiem . Krwi  było sporo ,ponieważ mleko było bardzo nią podbarwione . Po paru dniach przeszło .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

W jakim celu doić/zdajać jalowke przed ocueleniem? Nie możecie się doczekać... pociagniesz raz, przypusci i zaraz zapalenie gotowe. Z krwią to miałem tyle, ze u krowy po wycieleniu i po 2-3dniach przeszło


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepraszam ,nie doczytałam ....nie doję   nigdy  przed wycieleniem ...to o   czym pisałam miało miejsce po wycieleniu . Jeszcze raz przepraszam i dziękuję za uwagę .  :)

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Magnez zostaje w krowie do końca, chyba że jakimś cudem wypluje jak kexxtona. Żwacz ma taką ciekawą funkcję, że ciężkie, trudno strawne pokarmy w nim zostają, żeby mikroflora się nim zajęła. Nieraz moje najadły się żołędzi to po 2 tyg zaczęły wychodzić w całości z tyłu.

Zkordalski kiepskie trawienie włókna to skutek min kwasicy. Ja takim niejadkom i takim co przestały przeżuwać zawsze aplikuję rumen-active, propiosan, ruchamax i glikol. Kilka wlewów i jest poprawa.

Stosujesz U siebie w stadzie kexxtony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, bo nie ma takiej potrzeby. Napisałem to czego tu się dowiedziałem. W temacie ketoza jak leczyć sporo osób o nich pisało. Nawet w tym temacie kilka stron wcześniej. Krótko opisując na razie nic lepszego od Kexxtonów zapobiegającego ketozie nie wymyślili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Krótko opisując na razie nic lepszego od Kexxtonów zapobiegającego ketozie nie wymyślili. 

Dokładnie tak . U mnie w stadzie Kexxtony wpuszczamy wszystkim krowom . Problem ketozy całkowicie znikł . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Dokładnie tak . U mnie w stadzie Kexxtony wpuszczamy wszystkim krowom . Problem ketozy całkowicie znikł .

No właśnie do tego namawia mnie wet, bo chociażby teraz wycielily mi się jalowki i dają po ok 50 litrów na dobę i strasznie ciężko jest utrzymać je pod względem energii :-\ Niby to droga sprawa ale lepiej wydać raz niż później oddać na kroplowki i leczenie. Widać że to jest dość ciekawe rozwiązanie tylko ze jakoś mnie to nie przekonuje z tym że zostają pozostałości w środku krowy :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kexxton energii krowie nie doda. Jego działanie jest bardziej złożone. Dzięki temu krowa nie traci apetytu, a energię możesz podać w bardziej skoncentrowanej postaci jak tłuszcz chroniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Kexxton energii krowie nie doda. Jego działanie jest bardziej złożone. Dzięki temu krowa nie traci apetytu, a energię możesz podać w bardziej skoncentrowanej postaci jak tłuszcz chroniony.

Mieszam swój bonus energetyczny(soja, ziarno kukurydzy mielone, tłuszcz chroniony, karoten).Dobrze to działa gdy krowa je, ale najgorsze jest to ze większość sztuk przed wycieleniem już traci apetyt a po wycieleniu to już w ogóle nie chcą pobierać tego bonusu energetycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to w takim razie to powinno załatwić sprawę. Ile laktacji wytrzymują krowy? 4-5? Ja też niechętnie akceptuję fakt, że w krowie będzie jakieś plastik ze spreżyną :D, ale skoro to stosują to nie może być szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ja z tymi kextonami nie mam dobrych doświadczeń, zastosowałem to u trzech sztuk na próbę i dwie z nich poszły na rzeźnie a ta trzecia wypluła po dwóch latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

No to w takim razie to powinno załatwić sprawę. Ile laktacji wytrzymują krowy? 4-5? Ja też niechętnie akceptuję fakt, że w krowie będzie jakieś plastik ze spreżyną :D, ale skoro to stosują to nie może być szkodliwe.

No gdzieś 5-6 lat dlatego że po prostu nie chce zwiększać obsady krów, a mając dobre jalowki to po prostu wymieniam te krowy z gorsza wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Ja z tymi kextonami nie mam dobrych doświadczeń, zastosowałem to u trzech sztuk na próbę i dwie z nich poszły na rzeźnie a ta trzecia wypluła po dwóch latach 

Jesteś pewien ,że krowy Ci wyjechały przez bolusy ? U mnie też się zdarzy ,że zwrócą  ,ale już pewnie przestały działać . Bolusy stosuję od 2 lat . Weterynarz ,mówił że nie mają większego wpływu na żywotność krowy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zawartość bolsa uwalnia się kilka tygodni, więc normalne, że stare nie działają. Zwrajacą razem z "wąsami" czy sama tubka wypada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z wąsami ,co mnie trochę zdziwiło . 

Kiedyś czytałam w ''Tygodnik ,poradnik rolniczy '',że rekordzistka w Kanadzie miała 16  bolusów . 

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

To nie wiem chyba miałem porostu pecha ale ta sztuka co jest w stadzie po włożeniu kextona miała ketozę i dopiero wlewki gliceryny postawiły ją na nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile czasu przed wycieleniem ,wpuściłeś jej bolusa ? 2-3 tygodnie przed ,jest optymalnym terminem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli  w terminie . Cóż ,nie miałam takiego zdarzenia ,więc moja wiedz na ten temat już się kończy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

W jakim celu doić/zdajać jalowke przed ocueleniem? Nie możecie się doczekać... pociagniesz raz, przypusci i zaraz zapalenie gotowe. Z krwią to miałem tyle, ze u krowy po wycieleniu i po 2-3dniach przeszło

 

czytac nie umiesz?napisaem ze samo mleko leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Wcześniej ktoś pisał, że ściągnął i krew była.

Chociaż Ty też piszesz, ze pół litra dała. Mniejsza o to, tak czy inaczej nie próbować nawet ciągać. U mnie kiedyś zawsze przed wycieleniem jalowki masowało się po wymieniu żeby się oswoiły, niektóre przypuszczały i mleko kapało. Teraz już od dłuższego czasu nie dotykam przed

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Prawdopodobnie naczynko krwionośne pękło z czasem to minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj