zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

agromatik    1029

Głównie chodzi mi o to że rok temu miałem taki przypadek u innej krowy i były problemy z porodem czyli cielak był obrócony głową w dół i niestety padł nim wet dojechał :( a krowa miała takie same objawy i nie chce powtórki i dlatego pytam.

 

Postękiwanie podczas leżenia krowy, jeszcze po odpasie, nie ma nic wspólnego z wadliwym ułożeniem płodu podczas porodu. W 8 i 9 miesiącu ciąży cielę podwaja swoją masę i objętość, prócz wagi cielęcia krowa dźwiga jeszcze drugie tyle kilogramów wód płodowych i łożyska. Tak jak @Tomas napisał cielę na niecałe 2 tygodnie przed porodem zaczyna się układać do pozycji porodowej, kończy w czasie porodu.

 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Mam pytanie musze odroboczych krowy kupiłam vermitan ale tam jest karencja na mlekologiczne 72 godz czy ktoś sprawdzał mleko na zawartość antybiotyku czy można podać bez sprawdzania oddać mleko do mleczarni 

Bezwzględnie badać ,ponieważ nigdy nie wiadomo czy antybiotyk się nie utrzyma dłużej , Podawana karencja producenta leku ,jest oparta o badanie na jakiejś liczbie zdrowych krów ,a nigdy nie wiemy czy nasza sztuka jest zdrowa .. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Invermektyny nie wykazuje w badaniu mleka na Antybiotyk. Ale nie chciał bym pić takiego mleka. Zwłaszcza że są preparaty bez karencji takie jak epreneks eprizero czy eprion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Odrobaczacie wszystkie krowy, czy nie ma takiej potrzeby? Koszt niewielki w sumie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

220 zł za litr Valbazenu, który wystaczy na 20 szt o wadze ok 500 kg. Odrobaczam wszystko, cielęta nawet po 2 razy. Prawidłowo to powinno odrobaczać się 3 razy w roku. Co 3 miesiące następuje wylęg motylicy. Raz mi się krowa wykrwawiła nosem. Prawdopodobnie nicienie płucne zaatakowały tętnicę, powstał guz i pękł. Powiatowy mówił, że piwewszy raz widzi taki przypadek. Facet który odbierał trupa powiedział o tych nicieniach. Jednemu to przez to 7 jałówek padło. Moje krowy korzystają z pastwiska, więc muszę odrobaczać. Stojąca woda w stawie, z którego korzystają krowy może być pełna nicieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

rolstudent, sorry za ciekawość ale jak tam plany na przyszłość, bo kiedyś pisałeś ze kończysz z krowami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wawrzek123    1

Dzień dobry

W swoim życiu posiadałem kilka krów (pracuję zawodowo - krowy to moje hobby), kilka krów wychowałem z cielaków, zawsze były to hf, ale teram mam pewien problem - mam jałówkę rasy jersey w piątym miesiącu cielności - w zeszłym tygodniu zauważyłem, że znacznie powiększyło się jej wymię, jest pełne, strzyki odstają, w wymieniu znajduje się mleko. Radziłem się weterynarza, który stwierdził, że będzie trzeba zacząć doić, co mi się wydaje abstrakcyjne, ale z drugiej strony jeżeli cos się wda w to wymię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Może źle zapisałeś termin, albo poroniła


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Dzień dobry

W swoim życiu posiadałem kilka krów (pracuję zawodowo - krowy to moje hobby), kilka krów wychowałem z cielaków, zawsze były to hf, ale teram mam pewien problem - mam jałówkę rasy jersey w piątym miesiącu cielności - w zeszłym tygodniu zauważyłem, że znacznie powiększyło się jej wymię, jest pełne, strzyki odstają, w wymieniu znajduje się mleko. Radziłem się weterynarza, który stwierdził, że będzie trzeba zacząć doić, co mi się wydaje abstrakcyjne, ale z drugiej strony jeżeli cos się wda w to wymię?

Znajomy tak raz miał doili od 5 miesiąca cielności mleka jak pamiętam to coś koło 20 na dzień dawała ale cielak był jak kot i jałówka zbytnio nie wyrosła jak się wycieliła to zasuszył i sprzedał na rzeż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podłączam się do pytania krów nie odrobaczam a czy nie ma to wpływy na płód ? Nie wywoła to np poronienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wawrzek123    1

Dzięki za odpowiedź

może poroniła, ale bym zauważył wydalony płód, wymię jest pełne ale nie twarde, nie jest też zbytnio duże, może jerseye tak mają, poczekm jeszcze kilka dni, jak tak dalej będzie, to sprowadzę weterynarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Dzień dobry

W swoim życiu posiadałem kilka krów (pracuję zawodowo - krowy to moje hobby), kilka krów wychowałem z cielaków, zawsze były to hf, ale teram mam pewien problem - mam jałówkę rasy jersey w piątym miesiącu cielności - w zeszłym tygodniu zauważyłem, że znacznie powiększyło się jej wymię, jest pełne, strzyki odstają, w wymieniu znajduje się mleko. Radziłem się weterynarza, który stwierdził, że będzie trzeba zacząć doić, co mi się wydaje abstrakcyjne, ale z drugiej strony jeżeli cos się wda w to wymię?

Witaj. Jerseye tak mają. Mam kilka czystych sztuk w swoim stadzie i już jako cieliczki posiadają większe wymie.Na dniach właśnie ma się cielic jalowka i już od początku grudnia bylo takie duże wymie jakby już miała sie cielic a dalej czeka. Nie martw się, one tak mają ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

Witam. Co robicie jak krowa dostanie zapalenia w jednej cwiardce po zasuszeniu bo moj wet ppow zeby dac zastrzyk i doic ta cwiartke az sie ocieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0909    0

Mam taki problem,gdyz już druga krowa po ocieleniu z jednego cycka tylniego nie leci mleko,da się to jakoś wyleczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

to zależy kolego z jakiego powodu nie leci może mieć zatkane przez taką kulkę zwaną ziarniniakiem lub uszkodzony kanał strzykowy najlepiej weterynarz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Witam mam problem. kilka dni temu u jednej krowy w strzyku zamiast mleka leciala krew takie skrzepy krwi dokladniej dostaje wapna ale nadal jest tak samo, dzisiaj kolejna sztuka ma identycznie. czego to wina? zywienia? kiedys czasem z raz w roku sie zdarzyla sztuka z krwia ale zeby w ciagu kilku dni 2 sztuki. co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Witam mam problem. kilka dni temu u jednej krowy w strzyku zamiast mleka leciala krew takie skrzepy krwi dokladniej dostaje wapna ale nadal jest tak samo, dzisiaj kolejna sztuka ma identycznie. czego to wina? zywienia? kiedys czasem z raz w roku sie zdarzyla sztuka z krwia ale zeby w ciagu kilku dni 2 sztuki. co radzicie?

Wymię jest twarde?. Jeżeli nie to pękło jakieś naczynie krwionośne.Jeżeli jest  twarde to mamy przyduszony stryk.Za duże ciśnienie może uszkodzić strzyk

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

Dzień dobry

W swoim życiu posiadałem kilka krów (pracuję zawodowo - krowy to moje hobby), kilka krów wychowałem z cielaków, zawsze były to hf, ale teram mam pewien problem - mam jałówkę rasy jersey w piątym miesiącu cielności - w zeszłym tygodniu zauważyłem, że znacznie powiększyło się jej wymię, jest pełne, strzyki odstają, w wymieniu znajduje się mleko. Radziłem się weterynarza, który stwierdził, że będzie trzeba zacząć doić, co mi się wydaje abstrakcyjne, ale z drugiej strony jeżeli cos się wda w to wymię?

 

daj jej antybiotyk na zasuszenie o dlugim terminie 60dni po tym czasie daj jej jeszcze raz. u mnie byl taki probem z h-f w 6 miesiacu i to pomoglo czyli  wszystko bylo ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj