zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

kizak    2149

  Na ,,maca'',paluszkami to nie wiem,u mnie wet wykrywa po bodaj 30 dniu zerkając w ,,telewizor'',choć być może o to ci chodzi :blink: ,jeśli tak to strzeliłem gafę :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markos11    0

"w Puławach w Biowecie u dr Matrasowej można kupić szczepionkę na gronkowca złocistego o skuteczności 95% "

 

 

Szczepionka to może zapobiegać a nie wyleczyć. Szkoda mi kasować krowę ze względu na gronkowiec i syzyfową robotę związaną z leczeniem tej bakterii dlatego pytam o rywanol skasowanie jednego strzyka na amen. Mam dwie krowy co doją się na 3 strzyki i sypią mlekiem(ponoć traci się ok 10 % wydajności). Skuteczność leczenia  oceniam na 10 do 20 %(czyli jedna, dwie krowy na dziesięć).

Jeżeli Ktoś wie jak to się robi a najlepiej jak sam praktykował to proszę o wskazówki. Ile ml tego rywanolu wprowadzić strzykawką po zdojeniu ćwiartki? Jakie stężenie?tzn ile tabletek na wymaganą ilość cieczy? Jest też gotowy rywanol w płynie w aptece. Czy to będzie odpowiednie stężenie? Ile razy trzeba powtórzyć taki zastrzyk(po ilu udojach?

Pozdrawiam i czekam na rady

u mnie przytrafił się gronkowiec chociaż nigdy go u mnie nie było szybko rozprzestrzenił się na inne sztuki , leczenie antybiotykami nie dało żadnego skutku dopiero szczepionka hetero- gronkowcowa wyleczyła je.Wielu hodowców z okolic też wyleczyło swe krowy.Znam tylko jeden przypadek że się nie udało i musiał ją sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Co może być przyczyną puchnięcia statów? Bo od kilkunastu dni mam wysyp opuchlizn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zmieniłeś ostatnio dawkę żywieniową, czy paszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

u mnie przytrafił się gronkowiec chociaż nigdy go u mnie nie było szybko rozprzestrzenił się na inne sztuki , leczenie antybiotykami nie dało żadnego skutku dopiero szczepionka hetero- gronkowcowa wyleczyła je.Wielu hodowców z okolic też wyleczyło swe krowy.Znam tylko jeden przypadek że się nie udało i musiał ją sprzedać

 

Dzięki za odpowiedź. Co to jest ta szczepionka hetero- gronkowcowa jak się nazywa i czy kupię u każdego weta? A jak nie to gdzie i jak mogę zamówić?  Z góry dzięki za info

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Zmieniłeś ostatnio dawkę żywieniową, czy paszę?

 

Doszła kiszonka z qq i dorzuciłem troche rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markos11    0

Dzięki za odpowiedź. Co to jest ta szczepionka hetero- gronkowcowa jak się nazywa i czy kupię u każdego weta? A jak nie to gdzie i jak mogę zamówić?  Z góry dzięki za info

 

 

U wet. jej nie kupisz.sprzedaje ją emerytowana dr. w Biowecie Puławy w godz. 8- 10 .Szczepi się pod skórę  w 2miejsca w ilości 6 ml  pużniej

domięśniowo  w takiej samej dawce nie obowiązuje okres karencji  Cena za100 ml 100 zł , można też tam wykonać posiew Podaje nr tel  stacjonarny 81 888 91 91 lub kom. 601 494 603 dr. Jadwiga  Matras Może ktoś w Polsce też produkuje trzeba pytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jakie choroby mogą powodować obumieranie zarodków(oprócz bvd)? Bo chciałbym zrobić badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś miał w swoim stadzie te kalafiorowate narośla?

post-189332-0-87911300-1474814159_thumb.jpg

 

Było długi czas z tym spokój, a znów się pojawiły. Pojawia się to tylko u jałówek w jednym budynku. Nie mają tego ani krowy, ani cielaki. Gdy przepędzamy je do tego jałownika, to czasem tego dostają. Co prawda po pewnym czasie znika, a już jako krowy tego nie mają, ale czy można jakoś temu przeciwdziałać? Ktoś wie od czego to się może brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Weterynarza pytałeś? To chyba jakiś parch czy grzybica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Jeśli pojawia się to w jednym budynku czyli wypadało by opróżnić budynek i zrobić porządną dezynfekcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulmagnus    6

Czy ktoś miał w swoim stadzie te kalafiorowate narośla?

attachicon.gif20160925_155906.jpg

 

Było długi czas z tym spokój, a znów się pojawiły. Pojawia się to tylko u jałówek w jednym budynku. Nie mają tego ani krowy, ani cielaki. Gdy przepędzamy je do tego jałownika, to czasem tego dostają. Co prawda po pewnym czasie znika, a już jako krowy tego nie mają, ale czy można jakoś temu przeciwdziałać? Ktoś wie od czego to się może brać?

 

Papiloma wirus !

Jakie choroby mogą powodować obumieranie zarodków(oprócz bvd)? Bo chciałbym zrobić badania.

 

ponad 20, zalezy jakie sa objawy i ktorego dnia dochodzi do obumieranie zarodka, lub do aborcji..

przyczyną puchnięcia stawów jest kwasica

 

Gdzie jest jak napisano ????

Edytowano przez paulmagnus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Badałem cale stado od bvd kilka sztuk od ibr, goraczki q, mykoplazmozy wykosztowałem się niemiłosiernie i wszystkie wyniki ujemne. Zarodki obumierają zazwyczaj po trzydziestu kilku dniach. Często podczas rui śluz jest mętny. Dodam ze dawka zbilansowana jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

Witam. 

Mam taki przypadek z jedną krową w stadzie. Po wycieleniu siara ma kolor dosłownie coca coli. Dzisiaj, po czwartym udoju pojawiły się dopiero białe strugi mleka. Dodam że wymię jest mega opuchnięte, poród był ciężki, cielak ważył 55 kg, ale krowa teraz normalnie je, chociaż ciężko wstaje, ale to zakładam że wynik jeszcze osłabienia po porodzie oraz w związku z wielkością cielaka jej odwapnienia. Co może być przyczyną takiego koloru siary ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Krowa przed wycieleniem mogła miec zapalenie wymiona,które było niezauważalne.Doszło przez to do zakrzepniecia krwi w kanalikach i zatkanie ich stąd może sie teraz tak długo utrzymywać taki kolor siary.
Jeżeli krowa jest nadal osłabiona można podawać jej 3razy dnia letnią wodę z cukrem na wzmocnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Mam problem z krową jak i jej córką. Krowa lada dzień powinna się ocielić i zacząć 2 laktacje a jej córka ma około 11 miesięcy. Obie sztuki mają dziwne krosty na skórze, krosty są bardzo małe gołym okiem nie do zauważenia dopiero gdy się ręką dotknie to się je wyczuwa (można je zobaczyć jak się krowie przyjrzy).Głownie mają te krosty na szyi, karku, na mostku i pojedyncze na brzuchu  . Krosty są zakończone ostrymi czubkami. Krowa stoi na łańcuchu obok innej krowy a jałówka chodzi z innymi jałówkami i inne sztuki tego nie mają. Wet powiedział żeby je odrobaczyć tak też zrobiłem ale nic to nie dało krost dalej są. Wiece co to może być?     

PS. Z niektórych krost czasami wypływa jakby krew albo ropa. Krowy jedzą normalnie można powiedzieć że są zadowolone z życia. 

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Moze to byc gronkowcowe zapalenie mieszkow wlosowych,ciezko z opisu to powiedzieć.Czasem slabo rozpoznawalne to jest i tu juz trzeba antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Dzięki za odpowiedź. Trzeba bedzie jeszcze raz się z wetem skontaktować żeby obejrzał je jeszcze raz dokładniej i coś z tym trzeba zrobić. Z czego one mogły to złapać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Prawdopodobnie z otarc łańcuchem jezeli nie ma tych wybroczyn w innych miejscach.Doszlo do uszkodzenia i podrażnienia skory wiec pojawiaja sie te ropnie.Tylko to jest wylacznie moja sugestia i weterynarzowi tylko zasugeruj czy to moze byc taka przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj