zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Gość   
Gość

Jakiś uraz, opuchlizna i ucisk na nerw. Wtedy krowie może latać zad. W tym przypadku to pewnie jednak odpada. Można by podać krowie jakieś leki przeciwzapalne, ale weterynarzem nie jestem. Podobne objawy miałem u cielaka. Wet, za bardzo nie wiedział co mu jest, podejrzewał zapalenie rdzenia kręgowego. Podał sterydy przeciwzapalne i pomału zaczęło się poprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O jakie zapalenie Ci chodzi? Wymienia czy stan zapalny rany po zakażeniu bakteryjnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

   Dobrze jak jest coś co ma w swoim skladzie miętę pieprzową, i nie zaszkodzi zakręcić wodę i dać suche. Wodę oczywiście dosyć często tylko po 2-3 litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markos11    0

Witam

Może ktoś z Was wie jak zasuszyć jedną ćwiartkę na amen za pomocą rywanolu(chyba że są inne sposoby oprócz leków na zasuszenie tak by po tym można było oddawać mleko do mleczarni?). Słyszałem czy czytałem o rywanolu. Ale jak to technicznie się robi? Jakie dawki? pewnie po zdojeniu? Ile razy? czy jest to skuteczne?

Krowa ma gronkowiec szczep MSSA. Udaje się ją wyleczyć na krótki okres ale niestety to wraca a cierpliwość się już skończyła.

Pozdrawiam i czekam na rady.

 

w Puławach w Biowecie u dr Matrasowej można kupić szczepionkę na gronkowca złocistego o skuteczności 95% 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Równie dobrze może zrobić autoszczepionkę z własnego stada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markos11    0

A czym smarujecie opuchnięte wymie po ocieleniu aby szybciej zeszła opuchlizna?

 

odeomosan maść lub aspirynę w proszku 2 łyżki na 1l wody wlać do pyska 2 razy dziennie. można też podać steryd w zastrzyku ale nie polecam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

"w Puławach w Biowecie u dr Matrasowej można kupić szczepionkę na gronkowca złocistego o skuteczności 95% "
 

 

Szczepionka to może zapobiegać a nie wyleczyć. Szkoda mi kasować krowę ze względu na gronkowiec i syzyfową robotę związaną z leczeniem tej bakterii dlatego pytam o rywanol skasowanie jednego strzyka na amen. Mam dwie krowy co doją się na 3 strzyki i sypią mlekiem(ponoć traci się ok 10 % wydajności). Skuteczność leczenia  oceniam na 10 do 20 %(czyli jedna, dwie krowy na dziesięć).

Jeżeli Ktoś wie jak to się robi a najlepiej jak sam praktykował to proszę o wskazówki. Ile ml tego rywanolu wprowadzić strzykawką po zdojeniu ćwiartki? Jakie stężenie?tzn ile tabletek na wymaganą ilość cieczy? Jest też gotowy rywanol w płynie w aptece. Czy to będzie odpowiednie stężenie? Ile razy trzeba powtórzyć taki zastrzyk(po ilu udojach?

Pozdrawiam i czekam na rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Witam, mam jalowke,41 tydzień ciąży, ma podogonice czerwona,i,,dolki,, ale wymienia zero.  strzyki jak u małych jaloweczek, czy to jest normalne ? Czy będzie w stanie wykarmić ciele ?Jalowka 75 % lm, wywolywac jej porod,czy czekac cierpliwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież to rasa mięsna, a nie mleczna, to i wymieniem się nie przejmuj. Dla cielaka powinno wystarczyć, ale nic po za tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie sorry że w tym temacie zapytam, ale musze wiedzieć tak na szybko. Czy wydadzą mi w Agencji księgę rejestracji bydła jak to się mówi gotową i wypełnioną??


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nie robię tylko pytam poważnie, potrzebna mi jest a jak wiadomo moja nie jest do końca prowadzona tak jak należy dlatego bym wolał dostać gotowca. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz poprosić o wydanie aktualnego stanu zwierząt. Prowadzenie księgi jest Twoim obowiązkiem. Jedyne co możesz jeszcze zrobić to poprosić o pomoc w uzupełnieniu księgi osobę odpowiedzialną za twoją gminę. Udaj głupiego lub skłam i powiedz, że pies Ci zjadł, albo zgubiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no z tym psem to dobre bo udawanie głupiego po tylu latach obowiązku prowadzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

I zaraz przez przypadek komputer cię wylosuje do kontroli. Za brak księgi bodajże sa sankcje w dopłatach czy tez braki powazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mam mieć kontrolę dlatego potrzebuje księgę, tak to jest jak się nie uzupełnia na bieżąco to teraz trzeba kombinować.

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No u mnie się czepiali nawet jak ojca nie miałem wpisanego od jalowki cielnej ktora kupiłem a wiadomo ze tego nikt nie da i teraz jak brakuje czy się zapodziało świadectwo to babeczka podpowiedziała żeby wpisać swojego nawet byczka tylko aby wiek się zgadzal mniej więcej bo tego nikt nie sprawdzi a wpisane ma byc. No i kolczyki podstawa a jak brak jednego nawet to wniosek o duplikat to wtedy przymykają oko bynajmniej u mnie tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shottle    1

Mam pytanie odnośnie wykrywania cielności w 42 dniu ciąży, jak to się robi, sporo o tym czytałem ale nie moge zlokalizować zył macicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj