zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zbyszko    695

Z tym olejem to przesada. Mogła równie dobrze mieć skręt jelit. Była zgazowana, wysadzona czy napompowana z lewej strony? Są przeróżne preparaty na ruszenie trawienia

 

Nie była zgazowana dlatego , że dzień wcześniej gdy ją poiłem wypiła tylko pół wiaderka i jednocześnie pijąc oddawała gazy .   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawor182    3

Jak na zapchany domyślam się że także i twardy żołądek trochę mało płynów w nią wlali... Szkoda że nie spróbowaliście wlać w nią kwasów z żołądka od innej zdrowej sztuki no i ewentualnie dać jakąś kroplówkę i podtrzymać ja chociaż chociaż o jedna dobę... Szkoda bo nie zdążyłeś z nią odjechać... Nie wiem skąd jesteś ale jeśli to był przemieszczony trawieniec a możliwe że mógł być to bardzo dobry w tych sprawach jest wet A.W. z Peczniewa.

To jak osluchiwal ja to musiał słyszeć trawienca ale to trochę za szybko zdechla jak na trawienca


Niekoniecznie... Teraz możesz słyszeć ale z godzinę już nie albo bardzo nie dokladnie... Więc najlepiej mieć na wyposażeniu słuchaweczk i samodzielnie osłuchiwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jestem z gminy Dalików więc do Pęczniewa jest około 35 km . Ciężko jest o dobrego veta wszyscy przyjeżdżają coś dadzą jednorazowo  albo zdechnie albo przejdzie . Myślę , że vet powinien więcej troskliwości i zaangażowania w leczenie bo zwierze nie powie co je boli jak człowiek .

Kiedyś miałem cielaka kupionego który ciągle  miał  biegunki . Przyjeżdżał vet dawał antybiotyk przechodziło a za tydzień to samo . Dopiero poszperałem w internecie że przyczyna mogą być pasożyty . Gdy powiedziałem o tym vet t powiedział , że mały cielak jeszcze nie może mieć . Dopiero gdy wezwałem innego powiedział , że to możliwe i zaszczepił od pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych i biegunka ustała .

Musimy się wymieniać swoimi doświadczeniami bo ciężko o dobrego   veta i gdy coś padnie nawet z winy lekarza nic sobie z tego nie robi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawor182    3

On ogólnie mieszka na Pradze tylko lecznicę ma w Pęczniewie...wiadomo że ciężko o dobrego także taka wymiana doświadczeń bardzo może okazać się pomocną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orp    0

witam może ktoś sie orientuje co to może być krowa ma kilka małych guzów na ciele średnica 5mm w postaci narośli coś ala kurzajka może ktoś sie spotkał z czymś takim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Brodawczyca prawdopodobnie. Trzeba smarować, pryskać i zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

miał ktoś problem z grzybicą u krów? Ja się borykam z tym od 4 lat co roku zimą ten sam problem grzybica wraca znowu szczepienia całego stada. jest sposób żeby tego się pozbyć raz na zawsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Poprawić wentylację i regularnie odrobaczac. zwykle wektorami grzybica sa wszy i inne pasożyty.

Krowy i cale otoczenue można pryskac 1% roztworem rapicydu. Bardzo skuteczne. Lub nawet 50% roztworem nacierac miejsca z grzybica. Mi kiedyś pomogły EM probiotyk. Również 50% i pryskalem nim na grubo.

Od kilku lat z grzybica jednak mam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Na moje zdanie to wystarczy przestać się martwić o ciepełko w oborze ;) nie zamykać wszystkiego szczelnie tylko dopuścić trochę powietrza. Ciepło plus wilgoć równa się grzybica.
Ja wychodzę z założenia że aby było delikatnie powyżej zera w oborze (żeby woda nie zamarzała) to jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

tak jak koledzy wyżej przeszczepić krowy regularnie miałem ten problem rok temu jak uszczelniałem kalenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

W sumie macie racie 4 lata temu wymieniłem okna i drzwi w oborze no i 4 lata temu problem z grzybicą się zaczą

Edytowano przez Kajtek_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no i masz rozwiązanie, jak zamkniesz wszystko szczelnie i rano zachodzisz to pewnie w oborze prawie że mokra sauna a i oddychać nie ma czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3

witam może ktoś sie orientuje co to może być krowa ma kilka małych guzów na ciele średnica 5mm w postaci narośli coś ala kurzajka może ktoś sie spotkał z czymś takim ?

 

Dołączam się do  tematu odnośnie kurzajek  ,-- czym konkretnie  smarować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja stosowałem lodiderm, ale jest kilka innych produktów, ale nazw nie pamiętam. Poszukajcie w tym temacie pod hasłem brodawczyca, brodawki to znajdziecie. To wet powinien wiedzieć co stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

Zapchana krowa .

 Krowa z dnia na dzień przestała jeść . Wlałem jej pół litra z drożdżami i coś na pobudzenie żołądka . Nie poskutkowało więc wezwałem wet . On włożył rękę w odbyt powąchał kał obsłuchał opukując brzuch i stwierdził , że się zapakowała . Wlał jej dwa litry oleju parafinowego dał zastrzyk rozkurczowy i jeszcze jakiś i mówi kadencja na mleko 3 dni na mięso 9 dni . Dał jeszcze Ruminas Vet aby wlać na wieczór 200 ml i rano i powinno przejść po dwóch dniach . Nie było poprawy krowa stękała dostawała zimne poty i miała obniżona temperaturę . Dzwonię do weta co robić to kazał przyjechać po dwa litry oleju na przeczyszczenie a rano krowa sztywna

 

 Teraz powiedziałem sobie , że gdy po oleju i wlewach z drożdży i piwa nie będzie poprawy przez dwa dni zaraz do rzeźni .

Co wy o tym sądzicie ? 

Witam. W zeszłym roku miałem podobny przypadek. Z dnia na dzień krowa przestała jeść, objawy podobne. Lekarz wykluczył przemieszczenia trawieńca.

Stała tak 4 dni. Ostatecznie padła. Sekcja wykazała że to było zapalenie otrzewnej; przyczyna-musiała coś ostrego, metalowego zjeść. I wydaje mi się to bardzo prawdopodobne bo w tym czasie był przeprowadzany remont w oborze.

Tak więc przyczyn może być dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z krowa wydaje mi się jak by od paru dni szybciej oddychała i do tego zachodzę dziś rano krowa sika przerwała na chwileczkę i znów sika nie wiem co to może być proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Częste sikanie mogłoby oznaczać jakieś zapalenie cewki moczowej, ale co do oddechu to nie wiem. Co to za krowa? Po porodzie, zasuszona? Są jeszcze jakieś inne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest krowa zacielona 8 tygodni no właśnie nie krowa tylko szybciej oddycha tak jak by ruszała prawym bokiem , nie ma problemów z jedzeniem wszystko pochłania . może jestem przewrażliwiona ale ostatnim razem miałam krowę z ciałem obcy ale o na bardzo mocno zgrzytała zębami , potem po wycieleniu zwalało ją z nóg pomagało wapno i po miesiącu znowu to samo i też miała problemy z jedzeniem a ta nie wiem co z nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

Takie objawy mogą świadczyć o problemach z nerkami. Niech lekarz zbada ją pod tym kontem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Witam mam pytanie dziś rano przychodzę do obory o 6 z krową po pierwszym ocieleniu , ocieliła się 3 tygodnie temu było wszystko dobrze wstała wywaliłem obornik i poszedłem mieszać pasze wydoiłem ją trochę zjadła położyła się przychodzę o  9:32 a ona nie żyje co jej się mogło stać może ktoś wie dodam że poród odbył się bez komplikacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Witam mam pytanie dziś rano przychodzę do obory o 6 z krową po pierwszym ocieleniu , ocieliła się 3 tygodnie temu było wszystko dobrze wstała wywaliłem obornik i poszedłem mieszać pasze wydoiłem ją trochę zjadła położyła się przychodzę o  9:32 a ona nie żyje co jej się mogło stać może ktoś wie dodam że poród odbył się bez komplikacji .

 

hej możliwe że podczas porodu mogła uszkodzić jakoś tętnice i przy dużym wysiłku jakie jest wstawanie mogła jej pęknać żyła i cała krew rozlała się po brzuchu. Miałem taki przypadek że po dwóch tygodniach mi padła krowa . Facet przyjechał ją zabrać i musiał na kawałki rozdrobnić bo by mu nie weszła na samochód i wtedy nam pokazał że w mięśniach niema w ogóle krwi tylko w brzuchu wszystko . Powiem tyle śmierć była szybka bo wstała trochę się pomachała na boki i padła

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj