zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tdmax    0

Witam, wie może ktoś czy jest niezależne laboratorium robiące antybiogram w Suwałkach? Albo przez siebie sprawdzone laboratorium które by polecił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxCof    0

Dobry post polecam Mój ostatni przedmówca trafił w setkę! Zgadzam się ze wszystkim co powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jak jesteś nowy na forum to cię uświadomię że napisałeś już 3 posty i żaden nic w temacie nie wniósł, jak nie masz nic sensownego (na temat) do powiedzenia to po prostu milcz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

witam koledzy mam krowę zasuszona wycielenie poczatek lipca ale pojawila jej sie jakas taka gula na nodze na wysokości biodra i jak wstaje to sie zapiera nogami o kanal sciekowy i sie prostuje tak jakby dretwiala. Gula jest mega twarda i nie wiem co z tym robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przeciążyła sobie tej nogi? Mam taką krowę, która miała na udzie też taki guz. Kiedyś miała kłopot ze wstaniem, bo zakleszczyła się w ramach. Długo miała taką banię, aż z czasem zaczęła mięknąć. Po czasie robi się miękkie a w środku zbiera się płyn, ropa i pęka jak nie otworzysz sam wcześniej. Dodaj zdjęcie to porównam czy to samo, bo kiepsko opisałeś miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Mam pytanko do ludzi stosujących o swoich krów zastrzyki na zasuszanie mlecznic. Czy to że krowa nie ma do tej pory rui a jest już dłuuugi czas po wycieleniu (około 8 miesięcy) ma związek z tym że miała podany zastrzyk na zasuszenie??? Proszę o pomoc.

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma z tym nic wspólnego. Na zasusznie dostaje antybiotyk a brak rui to sprawa hormonalna. Dziwię się, że do tej pory nie zawołałeś weta. Najprawdopodobniej jeśli krowa nie ma deficytu energetycznego to na jajnikach jest lub są cysty. Mogą osiągać wiekość jabłka i jest to sprawa poważna. Jedyne wyjście to badanie usg i podanie serii hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Tydzien temu wycielila mi sie jalowka po LM, ma bardzo malo mleka, cielak tlucze ja nonstop. 2 dni temu byl tak wychudzony,dopuscilam go do mlecznej krowy i duzo sie nassal, dzis rowniez. Czy ona jeszcze nabierze mleko?   zywiona jest osypka,witaminy z dolfosu dla krow mlecznych, dobre siano na noc, dzien pastwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest czysta LM czy mieszaniec. Niestety to bydło mięsne i nie spodziewaj się 20 l dziennie. Też mam jeszcze taką 50% lm, ale ona ładnie się doiła i 25 dawała. Niektóre właśnie nabierają mleka stopniowo do 2 tyg.bpo porodzie. Nieraz takie miałem, że wyciliła się i nawet siary nie miała a później nabrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Dziekuje za odpowiedz, to jest mieszaniec, po dobrej mlecznej krowie,wiec liczylam ze z tym mlekiem bedzie lepiej  :D  pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

witam. mam pewien problem w stadzie otoz na 12 wycielen 11 bykow pozacielane roznymi buhajami jegier manifold bg et itp i same byki sie rodza juz drugi rok krowy mam dobre 45-50 l w szczycie a nie moge sie do chować jalowek;/ czy ktos mial podobnie czy to się zmienilo? kiedys mialem na odwrót a teraz mimo dobrej genetyki musze kupowac jalowki;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przestaw się na sexowane. Zmień porę inseminacji. Weterynarz inseminator przedstawił mi pewną teorię. Plemnikom z męskim chromosomem xy brakuje jednej pary i są przez to lżejsze i szybsze. Pierwsze docierają do komórki. Plemniki z niosące xx są wolniejsze. Gdy jak zobaczysz, ruję to nie czekasz jak najdłużej tylko inseminujesz wcześnie. Komórka jajowa nie zdąży zejść jajowodem i część męskich się wykończy, bo są bardziej ruchliwe. Wtedy żeńskie mają większą szansę. Daje się zauważyć, że przy naturalnym kryciu rodzą się częściej jałówki, bo byk nie zwleka 10 godzin od wystąpienia objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Potwierdzam to co napisał kolega wyżej. Mój inseminator to samo mi powiedział. Chcesz mieć więcej cieliczek przyspiesz o kilka godzin inseminację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Mam problem, a mianowicie krowa od paru dni słabo stoi na nogach. Najchętniej tylko leży, jeść też je na leżąco, wstaje tylko do wypychania obornika i doju, ale nie sprawia jej to dużych problemów (wstawanie). Był wet, obejrzał racice, wszystko ok, zapalenie stawów też wykluczył. Nie potrafił stwierdzić co jej dolega. Ma ktoś jakieś pomysły/sugestie?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie macie jakieś sposoby żeby zlikwidować kurzajki na strzykach u krowy? Ostatnio pojawiło mi się u jednej sztuki i nie wiem czym to zwalczyć bo weterynarz powiedział że nic na kurzajki nie ma. 
 

Jeszcze jedno pytanie krowa zachorował i stanął jej żwacz macie jakiś sposób żeby go ruszyć czy trzeba od razu wołać weterynarza?

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj