zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Mati10    9

Tylko uwaga na zatyczkę od kaniuli, żeby nie zgubić i zaraz po skończeniu dojenia zatkać, bo zapalenie prawie murowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid013    2

Witam. Mam problem z cielęciem >100kg jest napompowane, dostało leki od wet. ale nie skutkują, jakieś pomysły?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

dawid013- co to znaczy napompowany, pisz konkretnie nazywając rzecz po imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Witam. Mam problem z cielęciem >100kg jest napompowane, dostało leki od wet. ale nie skutkują, jakieś pomysły?

albo olej, albo wódka, coś pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory12    0

Witam 
ostatnio słyszałem od kumpla że wyciagneli z krowy martwy płód < zdarza się > ale zaintrygowało mnie to że niby niektóre organy wewnętrzne były osobno tzn <jellito i wątroba jeśli dobrze pamiętam> , poza płodem, całośc płodu niby dobrze ale w jednym miejscu na skórze było małe jakby wyjście którędy wychodziły żyły i te inne połaczenia z organami . Spotkał się kiedyś ktoś z was z takim czymś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Aż ciarki mnie przeszły, ja spotkałem się z czymś takim, że cielak urodził się z plucami przyrosnietymi do żeber, stwierdzono to kiedy rzeźnik pokroił byczka, bo zmarł po 3 dniach, biedaczek ile cierpiał aż żal było patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem taki jeden jedyny przypadek a dokładniej rodzice ponad 15 lat temu. Nazywają to wynicowcami, tzn część organów jest na zewnątrz płodu a przykładowo sierść wewnątrz a mięśnie na zewnątrz. Bez cesarki się nie obyło. Przyczyny nie znam i jak weterynarzowi innemu mówiłem po latach to zdarzają się takie przypadki. Mówił, że kiedyś wyciągnął cielaka z 5 nogą na łopatce chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Mieliście problem z niedowładem spastycznym inaczej (zespół spastyczny) Już podczas zasuszenia zaobserwowałem u jednej sztuki takie lekkie zesztywnienie. Po porodzie ogromne problemy z wstaniem, a jak już wstanie dostaje rytmiczne skurcze tylnych nóg. Skurcze są na tyle silne że bydle nie może się spokojnie najeść, przestępuje z nogi na nogę wygina je do tyłu i co kilka sekund ''dreszcz'' który ją przeszywa. Po wizycie lekarza wiem że to jest nieuleczalne, ale objawy mogą na dłuższy czas ustępować. Jeżeli mieliście podobny problem napiszcie jak to się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid013    2

Witam mam krowę u której stwierdzono liczny wzrost Enterococcus sp. leczyłem już dwoma antybiotykami po 3x na ćwiartkę i brak efektów, czy próbować następne i np, przedłużyć kurację(podczas leczenia poprzednimi antybiotykami na płytce była krótkotrwała poprawa)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2900    0

Witam mam krowę u której stwierdzono liczny wzrost Enterococcus sp. leczyłem już dwoma antybiotykami po 3x na ćwiartkę i brak efektów, czy próbować następne i np, przedłużyć kurację(podczas leczenia poprzednimi antybiotykami na płytce była krótkotrwała poprawa)?

moze warto pomyslec o podwojnej dawce antybiotyku na start kuracji niekiedy pomaga i wybranie  antybiotyku ktorego jeszcze nie stosowałes na tej sztuce 

Co zrobić, kiedy krowy niechętnie jedzą sianokiszonkę? kukurydzę jedzą w normie, siano też

kolegop a jakiej jakosci jest ta sianokiszonka?? i z jakich łak nie smierdzi  ?? 

kolejne pytanie ile kg dajesz kiszonki z kukurydzy dla tych sztuk?>?

a chcac by zjadały nawet te sianokiszonke zawsze mozesz dod awki dorzucic zywe kultury drozdzy poprawi sie apetyt i zjedza nawet te gowniana sianokiszonke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

siana dzisiaj rano też nie zjadły, sianokiszonka nie jest rewelacyjna ale jest w miarę ok, spróbuję z tymi drożdżami, zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Możesz jeszcze spróbować polac sianokiszonke melasa rozrobina z woda np konewka, choc lepiej zwalczać przyczyny a nie skutki :D  

 

Doradzicie może jak szybko i skutecznie podnieśc poziom fosforu w dawce? Co zawiera go najwiecej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioemruc    0

witam wszystkich. pisze na forum bo mam taki problem. w lutym zacieliłem krowe. została ona zaszunona na dwa miesiące przed niby wycieleniem. Niby bo jak się okazało nie była cielna nie chce jej oddawać na mięso. moze wie ktoś jak moznateraz u takiej krowy wywołać mleko?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj