zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Gość   
Gość

Dobrze byłoby jakbyś napisała do kolego rafik256, bo on się na tym zna i dopytała dokładniej. To BVD to pierwsze co przyszło mi na myśl, ale jest jeszcze sporo innych patogenów i wirusów dających ten sam efekt. Już kiedyś pisał w tym temacie o tym.

Przykład tutaj. http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3261-problem-z-bydlem-krowy-mleczne/page__st__920#entry1017977

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3261-problem-z-bydlem-krowy-mleczne/page__st__2040#entry1283827

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek24    2

mam nastepny problem z cielakiem ma troche wiekszy brzuch od reszty caly czas sie po nim kopie. Dzwonilem do weta to czasu nie mial i kazal wodki wlac dodam ze jaloszka troche byla z gazowana jak sie polozyla calkowicie na bok to w dole glodowym czuc bylo duzo powietrza. Czy ta woda cos pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

radek24 -z ta wodą to nie wiem , ale jak ma wzdęcia to masuj brzuch i oklepuj dłońmi lekko zgiętymi jak muszla, dobrze jakby przednimi nogami stanęło sobie tak z 20 - 30 cm wyżej chociaż na chwile i w tym czasie oklepywać i masowac.Kosztuje to trochę wysiłku ale trudno. Nasłuchuj czy coś odbeknie - dobry objaw. Druga metoda do której trzeba mieć wprawę i robić to na wyczucie i delikatnie to wkładać tj wsuwać do przełyku a nie do tchawicy gumowy, gładko zakończony kawałek szlaufa- węża jak do dojarki.Wet musi cos podac na poprawę pracy przewodu pokarmowego.to tyle tak na już.

 

A jak się kopie to może mieć kolki brzuszne.Jeżeli będziesz masował brzuch to ruchami okrężnymi zgodnie ze wzkazówkami zegara - w prawo, boki brzucha też okrężnie ale kierunek obojętny. Można podać rumianku -działa rozkurczowo ale wódka też pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa192    0

Witam proszę o pomoc co robić? Krowa po dwóch miesiącach po ocieleniu nagle rano nie wstała na tylne nogi. Próbujemy ją dźwigać na pasach. Co można więcej zrobić? Dziękuje z góry za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krowa wychodzi już na pastwisko? Jeśli tak to mogła złapać tężyczkę i w takiej sytuacji pomoże kroplówka z wapniem i podanie magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFDaro    0
Napisano (edytowany)

jaki jest powod gwaltowego stracenia mleka u krowy..?.

Edytowano przez DFDaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powodów może być sto. Czy krowa wogole pobiera pasze i przeżuwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

radek24- i co się dzieje z tym cielakiem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup14    0

mam problem z krowa ma spuchniete 2 przednie cwiartki dosc mocno. jest zdajana do konca i nic jej nie przechodzi, tylnie sa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

Panowie problem.. co podac krowom które przykwasiły się, tłuszcz poleciał, a krowy na pastwisku. Nie mam nic siana ani słomy. Dostaja otreby jęczmienne, kwasny weglan, i drozdze. No i cały czas na zielonym,czy jest szansa ze tłuszcz podniesie się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiszonka z kukurydzy wysłodki prasowane ,słomy lub siana nic nie zastąpi ew.sianokiszonka z wyrośniętych traw .tłuszcz spadnie i białko też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0
Napisano (edytowany)

witam, mam problem z krową, wczoraj wieczorem dała bardzo mało mleka, ale nie było widać jakichkolwiek objawów, pojawiły się dzisiaj.

krowa trzyma głowę nisko i nie chce jeść, za to dużo pije, ma biegunkę i podejrzewam gorączkę

krowa jakieś 4 miesiące po wycieleniu, proszę o pomoc

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128
Napisano (edytowany)

gorączkę to się mierzy a nie podejrzewa, sprawdź gorączkę i powiedz

objawy wskazują częściowo na ketozę mimo długiego okresu po wycieleniu, trochę za mało danych dałeś,

czy ma bardzo zimne uszy, czy ma problem ze wstawaniem (ewentualnie chwianie się na nogach), może "tępie" nogami tylnymi w kierunku brzucha.

może to też być problem z żołądkiem

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ja obstawiam zapalenie wymienia... pewnie za dużo treściwej... sprawdz czy ma somatykę w mleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128
Napisano (edytowany)

przy ketozie raczej biegunki nie ma, jest raczej odwrotnie

niby tak ale przesadź trochę z glikolem to i biegunka się pojawi :) poza tym powiedziałem że tylko częściowo objawy pasują :)

 

krótko mówiąc za mało informacji, tak sobie możemy gdybać kilka dni

 

fakt że jak porządne zapalenie złapie też objawy pasują

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

Witajcie prosze o szybką pomoc!! krowa kilka dni po terminie jeszcze nie wycielona wczoraj wszystko ok dzisiaj rano nie wstaje smutna dostala dwie kroplowki rano próbuje się tyłem podrywac ale się rozjeżdza. Pytanie czy wywolywac poród czy to ją osłabi co dalej robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

konsultuj z weterynarzem i to szybko bo wg mnie sprawa powazna , trzymam kciuki za pozytywny obrót sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

już był wet dał dwie kroplówki jakieś zastrzyki, wziął krew do badania, chyba raczej wykluczony jest porażenie albo zaleganie skoro nie jest jeszcze wycielona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

musisz ja wydostać z obory bo z betonu nie wstanie. U mnie 2 tygodnie temu leżała 3 dni. Krew była badana i wszystko w normie a wstać nie myślała. Już myśleliśmy że po niej ale wywlekliśmy ja przed obore i z ziemi wstała odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

Wyczołgała się z obory leży na kostce dalej nie może się unieść próbuje i w ogóle zrywa się nie ma gorączki je i pije wody jak się podnosi to się rozjeżdzają nogi i nic. w Jaki sposób mogę ją unosić? za co zaczepić taśmy ? czy może chwytakiem do bel za kłęby?doradżcie coś najlepsza krowa w stadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej jakbyś kupił urządzenie do podnoszenia krów. Krowa podczas wstawania nie rozjechała się przypadkiem? Tak jak pisali zabierz ją w cho*&^ę z tej kostki i jakiegokolwiek betonu, bo ciągle będzie się rozjeżdżać. Zwiąż jej tylne nogi żeby po rozstawieniu nóg sznurek był niewiele dłuższy. Po prostu sznurek ma zapobiec rozjeżdżaniu nóg. Uważaj, żeby krowa też nie rzucała się za mocno, bo jeszcze poroni. Krowa nie wstawała, bo może złapała tężyczkę? Sprawdź czy tylne nogi a dokładniej uda nie są opuchnięte, albo niech lekarz sprawdzi czy nic rozjechała się już, bo wtedy już nie wstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

Wstala bardzo poobijana doczolgala sie do trawy i wstala. co dalej jak z nia postepowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

broń boże nie wprowadzaj jej na beton spowrotem niech na ziemi stoi. Wet niech zbada krew czego jej brakuje i niech to uzupełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

Witam. Ostatnimi czasy z moimi krowami zaczęło się coś dziać. Najpierw jedna krowa miała zapalenie wymienia. Potem następne cztery sztuki dostały to samo.!! Weterynarz byl prawie codziennie i dawał antybiotyki. Podejrzewamy że to mógł być jakiś wirus. Badanie w laboratorium nic szczególnego nie wykazało. Taki sam problem miał mój sąsiad. Jestem już miesiąc po tym zamieszaniu i czuje teraz że po prostu kiedyś w 40 minut miałem wydojone wszystkie krowy. Dziś to 1 h 10min.!! Ta sama liczba krów. Czy macie podobny problem.?? Czy da to się jakoś przywrócić.?? Czekam na zasuszenie. Być może to przywróci dawny tryb życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj