zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Jaaro2010    0

jest to opuchlizna mięsni czy zbiera sie tam jakiś płyn.? jezeli to płyn to jaki. gdy to jest promienica to ropnenie sie robią pod żuchwą, zgrubienie kosći żuchwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

to taki obrzęk jak nieraz krowa ma po wycieleniu, twarde, jak przyciśnie się palec to zostaje dziurka.. nie wygląda jakby miał być tam płyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem z krową. Dostała od rana jakiejś biegunki i straciła apetyt ale nie do zera. Mało tego zaczęła się od rana ruja więc zadzwoniłem po zacielacza. Przyjechał wieczorem a u mojej krowy w okolicach odbyty jest jakieś dziwne spuchniecie, nabrzmienie lub jak to inaczej nazwać. O unasiennieniu nie było mowy. Na dodatek ona sobie to podrażnia majtając intensywnie ogonem. Mierzyłem temperaturę i jest ok 38,8. Całe szczęście że odbyt jest drożny i może się załatwiać. Co to jest takiego i czy krowie przejdzie. Owy twór jest wielkości pięści i wygląda paskudnie. Czy to spowodowane biegunką? Bo tak mi sugerował zacielacz

edit....

krowa zachowuje się normalnie nawet wieczorem coś tam zjadła ale ten twór nie daje mi spokoju

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Masz obore uwięziową czy wolnostanowiskowa? Bo nie wiem czy można wykluczyć uszkodzenia mechaniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

panowie, co może byc przyczyna łzawienia, opuchnięcia oczu u jałóweczki? pierwsze objawy zauwazyłam tydzień temu w jednym oku, pomyślałam ze moze cos jej wpadło albo sąsiadka ja uderzyła. po paru dniach przeniosło się na drugie oczko, teraz stoi zapłakana, jest coraz gorzej. weterynarz nie wie, co może byc powodem takiego stanu rzeczy, zalecił zapuszczac jej zwykłe krople do oczu ale to nic nie daje. podajemy starazolin i floxal.

zakażenie Moraxella bovis. To nie zadna zaćma tylko efekt bytowania bakterii. Krowa traci powoli wzrosk ze wzgledu na postepujace uszkodzenie rogówki. Sposoby leczenia już masz.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

witam, potrzebuję pomocy, mam krowę (2 laktacja), która na dzien dzisiejszy ma termin wycielenia, pożywia się normalnie ale ma bardzo poważne problemy ze wstawaniem, strasznie się jej mięśni trzęsą (jakby jakis niedowład), 2 dni temu wezwałem wet to dał jej kropłówkę po której nic się nie zmieniło i kazał na dwa dni przed wycieleniem dać jej do pyska coś na bazie wapna przeciw porażenia poporodowego, była trzochę podobna więc wlałem jej to wczoraj ale żadnej poprawy niema, dziś ją wyprowadziłem i z nią trzochę pospacerowałem, jak już wstanie i trochę się rozrusza to normalnie chodzi, podawałem jej już od tygodnia wlewki energetyczne do pyska, krowa normalnej budowy,nie jest zapasiona, ketozy niema , co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilas21    1

najpierw przestaw ją na głęboką ściółkę jak masz taką możliwość, a po porodzie daj jej 120 -150 ml tetanusano domięśniowo i tak samo na drugi dzien i powinno byc dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

najpierw przestaw ją na głęboką ściółkę jak masz taką możliwość, a po porodzie daj jej 120 -150 ml tetanusano domięśniowo i tak samo na drugi dzien i powinno byc dobrze

 

wczoraj została przestawiona, bałem się, że cos jej się stanie podczas tego nieudolnego wstawania, czekam na wycielenie i zobacze co bedzie dalej, co to jest te tetanusano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubahodowca    4

witam, chciałbym prosić was o pomoc.Kupiłem 3 tygodnie temu krowy z holandii i półtora tygodnia temu jedna z nich złapała zapalenie wymienia i niemoge tego wyleczyć podawałem jej już 2 razy antybiotyk domięśniowo i cztery razy dostrzykowo i nic. Czemu niechce się wyleczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Antybiogram był robiony? Po takiej dawce antybiotyku zapewne w wymieniu są drożdżaki, albo jakieś inne grzybki, one też będą dawały pozytywny wynik na płytce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubahodowca    4

Antybiogram był robiony? Po takiej dawce antybiotyku zapewne w wymieniu są drożdżaki, albo jakieś inne grzybki, one też będą dawały pozytywny wynik na płytce.

ale ona ma strasznie obrzęknięte to wymię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

antybiogram w takim przypadku to podstawa, zrób go koniecznie. Doraźnie aby ulżyć krowie możesz zastosować jakiś balsam z miętą pieprzową, czasami potrafi nawet zwalczyć zapalenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

ale ona ma strasznie obrzęknięte to wymię

bogdan dobrze prawi. Moze i ma obrzęknięte wymię ale jeżeli przyczyną nie są bakterie to antybiotyk tylko pogarsza sprawę. Przyczyną takiego stanu rzeczy moga też być drożdżaki albo glony z rodzaju Prototheca. A na to już antybiotyki nie pomogą.

Kiedy ludzie się nauczą że antybiotyk nie jest lekiem na wszystko. Biegunki też mogą mieć podłoże pierwotniacze albo wirusowe (większość) ale antybiotyk to zawsze musi być podstawa...

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

słuchajcie w nocy u sasiada cieliła sie krowa i wypadła macica włozylismy ledwo ledwo ale weszła jakos powoli ale juz wtedy krowa zaczeła wyciagac nogi dostała drgowek i juz prawie zeszła ale jakos weterynarz zaczał po niej skakac i wruciła jednak gdy zaczeli dawac kroplówki na wzmocnienie krowa zeszła... co mogła byc przyczyną? krwotok wewnetrzny bo poprostu krowa zesztywniała usneła? czy tez poprostu wyczerpanie i inne urazy wycieleniowe a tez moze byc strasznie ciezko cielak szeł tak ze dwuch dorosłych jak wyciagneli cielaka upadli i za chwile wysuneła sie macica? pytam bo poprostu chciałbym wiedziec jak cielic zeby tak wmiare mozliwsci unikac takich przykrych sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

braki witamin ... przez ostatnie powiedzmy 10lat jak siegam pamiecia wypadniecie macicy bylo raz w zeszlym roku jak wszyscy mielismy grype i o zaopatrzeniu w witaminy dla zas sie zapomnialo propos josera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek24    2

Mam problem wczoraj padło mi ciele około 2 tyg dzisiaj kolejne miało cięzko wstac i się trzęsło. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luuuuk    2

witam

mam taki problem z krowa, dostaje 20kg kukurydzy, 8 kg wysłotek mokrych z buraków, 12 kg sianokiszonk,i 5kg pełnoporcjowej 23% i 60g mocznika, drozdze. parametry bi 3,58 tl 4,00 sm 13,11 mocznik <100. na tej samej paszy sredni mocznik stada 178. sa sztuki ponad 200, ponizej 150 takze. juz przez 3 kolejne udoje mocznik stoi w miejscu, mleko po woli zaczyna spadac . co jej jeszcze dac, moim zdaniem bialka jest juz dosyc duzo. prosze o sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Emilas co Ty energii więcej? Widziałeś białko w mleku tej krowy i zawartość mocznika poniżej 100? Niektóre krowy maja genetycznie uwarunkowaną wartość mocznika i często żywieniem trudno przekroczyć pewien próg, ale tu bardziej chodzi, że niektóre sztuki mają wyższy mocznik od reszty. Ta krowa znacznie różni się dniem laktacji od pozostałych? Nie najada się przypadkiem więcej kukurydzy od sąsiadki? Jeśli sianokiszonka kiepska to 5 kg treściwej jest raczej niewystarczające nawet z mocznikiem. Dorzuć jej trochę indywidualnie i innym z niskim mocznikiem rzepakowej i sojowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luuuuk    2

dzien laktacji porownywalny. własnie inne maja na tej samej dawce 190, 180, 200 a ta ponizej 100. moze sprobuje rzepakowej. troche to dla mnie dziwne, bo to juz 3 miesiac taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie też takie przypadki podobne. krowy jedzą to samo, bo mają TMR a mocznik u jednej wynosił 160 a innej poniżej 100 mimo, ze jadły to samo i były w podobnej fazie laktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj