zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

marcin2057    22

wzdęta nie była, ale żeby tak szybko zdechła bo od pierwszych objawów to minęło 12 godzin, wet stwierdził że to była zasadowica i odwapnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

Przy zniszczonej wątrobie (konsekwencja wtórnej ketozy),zwierzę zatruło się nadmiarem azotu nie mogąc go wydalić z organizmu ,podobne do zatrucia muchomorem sromotnikowym u ludzi ,ale to moje wrażenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia1988    0

Bardzo dobrym preparatem energetycznym dla krów chorujących na ketoze jest preparat lacto plus firmy over. Należy każdego dnia wykonywąc wlew do pyska w ilości 250 ml, pamietajac aby robić to wieczorem, rano nalezy podać np uni ruminal oraz neopropiowet (mozna stosowac również propiosan który zawieraz aktywne kultuy drozdzy stymujujacy przemiany energetyczne). Dodatkowo proponuje podanie dexafortu, witaminy B12 (Intrawit B12). oraz multiwitaminy, w przypadku gdy krowa nie je nalezy podac menbutil oraz wlewke do pyska z ruminasu vet. Gwarantuje poprawe. No chyba że jest to stan bardzo zaawanowanej ketozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilas21    1

wystarczy zwykła gliceryna roślinna albo w ostateczności glikol koszt jednego i drugiego niewielki a efekty takie jak koleżanka wyżej napisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinekg87    0

witam druga krowa mi się ocieliła i po ocieleniu dała bardzi mało siary. co może być tego przyczyną? z góry dziękuję za podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Mam problem z jedną jałówką, po wycieleniu dostała jakby oparzeń w pachwinie trochę skóra jest zaczerwieniona. Pachwinę codziennie myję ciepłą wodą z szarym mydłem, wet dał mi taki talk czy coś podobnego "PROMO ZINC". Poprawa jest niewielka może przerabiał ktoś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilas21    1

to normalne zjawisko jak wymię jest opuchnięte i nabrzmiałe, ja w takich przypadkach nic nie stosuje i po pewnym czasie samo ustępuje jak wymię stęchnie więc radze nie panikować i dać temu trochę czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15
Napisano (edytowany)

no tak ale czasami dobrze jest "dmuchać na zimne"

Edytowano przez Adam8550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Masci mietowo-pieprzow chłodzace wymię przyspieszą jego powrót do normalniejszych rozmiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteX100    3

Witam , w maju ubiegłego roku kupilem 3 czeskie simentale. Z 1 z nich mam dosc duzy problem, po wycieleniu nie mogla wrocic wagowo do normalnego stanu, siersc zrobila sie dosc dziwna mysleliśmy, ze, ma jakies pasozyty. Dostala odpowieni lek, Troche pomoglo, lecz dalej jest bardzo chuda o mleku nie wspomne. Po 2 miesiacach wezmalismy innego weterynarza dal na odrobaczenie do usne. wczesniej w zaszczyku, odpowiednie wlewki oraz inne leki. Krowa je normalnie ( apetyt jej dopisuje), kał i mocz wygląda normalnie,

CO MOZE jej dolegać. 3 weterynarzy i nikt nie wie. Dodatkowy problem w tym ze ma ciche ruje, miala dawane hormony i byly próby zacielenia, lecz na wynik musimy troche poczekac z usg czy bedzie cielna.

CZY problem z zacieleniem moze byc spowodowany jej stanem zdrowia, prosze o porade, moze ktos mial podobny przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Problem prawdopodobnie tkwi w żywieniu za mało energii jej dajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteX100    3

energii dostaje tyle samo co wszystkie inne sztuki, z ktorymi nie ma zadnego problemu, zbytnio sie nie przemecza:) daje z 10 litrów na dzień . KUKURYDZE DOSTAJE jak kazda inna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Widzisz a te bydło jest wydajne i potrzebuje więcej energi zacznij od zmiany dawki bo problem sam się nie rozwiąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteX100    3

właśnie ta sztuka daje bardzo malo mleka . Dajemy jej wieksza dawne kukurydzy zeby sie zabrała, lecz to nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Mało daje bo wyczerpała zapasy tłuszczowe zbadaj ją najlepiej czy nie jest w ketozie jak słabo je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteX100    3

troche zle przeczytales . Je normalnie, apetyt jej dopisuje. dawala zbyt malo mleka zeby musiala czerpać swoje zapasy. Problem musi być inny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wyglądała ta krowa w momencie kupna. Nie była zatuczona? Spójrz w rodowody z jakieś obory pochodzi, bo jestem ciekaw. Znasz pojęcie ketoza wtórna i pierwotna? Wiesz, że zatuczona krowa może złapać ketozę jeszcze przed porodem? To jest błędne koło to co piszesz. bo ie każda krowa jest taka sama. Pisałeś, że krowa wychudła, więc i dawała te 10 l , bo nie miała z czego czerpać energii. Nie każda krowa jest taka sama. Sam kupiłem w listopadzie 4 SM i właśnie jedna z nich była długo znacznie chudsza od pozostałych. Przestałbyś się upierać przy swoim, posłuchał innych i kupił test na ketozę za 20 zł i być wiedział. Snujesz różne domysły i szukasz chorób a błąd leży pewnie w żywieniu. Krowa jest odrobaczona, więc pozostaje Ci dorzucać jej więcej energii w postaci mielonego ziarna kukurydzy. To bilans energetyczny odpowaida za to czy krowa będzie wychudzona czy będzie się zatuczać. Przypomniało mi się coś. Ta krowa nie jest objadana przez "sąsiadki"? Może dasz jeść i nie zwracasz uwagi co dzieje się dalej a krowa je wolniej u jest objadana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteX100    3

krowa nie byla zatuczona, mozna powiedzieć ze byla troche chudsza od 2 pozostalych , test na ketoze miala robiony wynik byl negatywny. Je normalnie , nie ma problemu ze jakas krowa ja podjada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Mam krowę która ma termin na 7 marca i zaczał z niej schodzić sluź biały i mam do was pytanie czy krowa gdyby miała bliżniaki to moze sie wczesniej ocielic czy raczej powina donieść do marca bo krowa strasznie gruba jest i boje sie ze jakby sie wczesniej oceliła to by nie było siary dla cielat bo jej jeszcze nie przychodzi mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przejmuj się śluzem, bo ten pojawia się różnie często na miesiąc przed porodem. U mnie w zeszłym roku krowa MO z bliźniakami (2 byczki) nie dochodziła chyba 5 dni. Co do siary na pewno zdąży jeszcze ją wyprodukować. U mnie nie raz krowa nabrała wymienia dopiero kilka godz przed porodem. Wcześniej wymię było obrzmiałe i powiększone jak to przed porodem, ale twarde robiło się tak jak pisałem. Jak masz możliwość zostaw siarę od innej wycielonej krowy i zamroź ją. Po porodzie rozmrozisz i podasz cielętom do wypicia. Możesz też kupić takie tubki(strzykawki) z Provitimu z immunoglobulinami jak nie jesteś pewny siary lub jest jej mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj