zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JPH2    25

Miejsce przekłucia zdezynfekuj, zrób otworek igłą sterylną , wyciśnij ropę i wstrzyknij przez otwór do środka atybiotyk koniecznie, np. synulox L.C.

lub cos podobnego ( dowymieniowe ) lub antybioyk w plynie od weta, Podawaj raz dziennie , az do wyleczenia, Jak skonczysz te tubke to kup o innym składzie. Codzennie az do skutku smaruj .rano mascia ichtiolowa , a wieczorem maścią kamforową (wymie musi być chołdne.) Jeżeli dziurka zarośnie to ja znowu udroznij.

Czy wam w explorerze 11 tez się tnie i gubi litery???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To są jeszcze ludzie używający explorera? :P Polecam Operę. Możesz też kupić maść Ichthyol-Camphor i nią smarować. To jest mieszanina ichtiolowej i kamforowej. Osobiście nie przekłuwałbym tego jeszcze. Najlepiej jak byś smarował jeszcze kilka dni 2 razy dziennie, aż skóra na guzie zrobi się cienka i miękka. Kilka dni po smarowaniu powinna zacząć się łuszczyć. W tej chwili być może igłą nie wiele zdziałasz. Ten obrzęk jest twardy czy miękki? Jak byłby miękki to zrobiłbyś wszystko jak pisze kolega wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody5674    2

po smarowaniu staje się twardy ale wgląda to jak by sie tam zbierało i chciało pechnąć, jeszcze kilka dni bede smarował a jak przetoka sie nie zrobił, to posłucham sie rady kolegi o przebije jakoś grubą igło , mam nadzieje sie pomoze to bo krówka z papierami i dosc sporo za nią dąłęm, a przytej kondycji to na mięso nie opłaca sie jej sprzedawać, a bede mogł wstrzyknąć tam mastijet bo akurat mam taki lek w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody5674    2

dozylnych antybiotyków nie podawałem jeszcze, wiesz a ropa nie jest w gruczole mlekowym tylko pomiędzy skóra a tym gruczołem mlekowym, teraz jeszcze spróbuje to przebić samemu i wstrzyknąć jakiś lek z tubo strzykawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1425    3

witam Mam problem z krową która wycieliła mi się 20 grudnia dostała 2 wlewy wapniowo magnezowe 1 wlew energii i 1 drożdży z miodem, dzisiaj rano zjadła dynie i ok. 0.5 kg paszy treściwej wypiła 1 wiadro wody czyli ok. 20 L od tego czasu nic nie je nie pije i nie przeżuwa myślałem że ma trawieniec przesunięty ale po porodzie dostała dużo ciepłej wody macałem przełyk bo myślałem że jej stanęło w gardle ale nic nie wyczułem i cały czas ma oczy wytrzeszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zacznij od dozylnych to chyba lapszy pomysl niz tubostrzykawka

 

witam Mam problem z krową która wycieliła mi się 20 grudnia dostała 2 wlewy wapniowo magnezowe 1 wlew energii i 1 drożdży z miodem, dzisiaj rano zjadła dynie i ok. 0.5 kg paszy treściwej wypiła 1 wiadro wody czyli ok. 20 L od tego czasu nic nie je nie pije i nie przeżuwa myślałem że ma trawieniec przesunięty ale po porodzie dostała dużo ciepłej wody macałem przełyk bo myślałem że jej stanęło w gardle ale nic nie wyczułem i cały czas ma oczy wytrzeszczone

pytanie czy wstaje czy caly czas lezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1425    3

wiecie co to był szok poporodowy coś okropnego jakby w krowe diabeł wstąpił parła na ściane gryzła żłób coś okropnego a jak odszedłem na moment od niej to za chwile mnie ojciec woła a ona leży na głowie dosłownie reszta ciała była na głowie i w dodatku szyje miała wykręconą nawet wet mówił że tak silnego szoku nie widział krowa sie okropnie męczyła trwało to jakieś 2 godziny obecnie leży dość spokojnie dał jej kroplówke i trzy zastrzyki bo to duża krowa simental ok 700 kg naprawde coś nie spotykanego głowe wykręcało jej cały czas w lewo jeśli zdarzy się wam takie coś i zobaczycie że krowa nie je dziwnie się rusza nie kładzie sie i szczególnie kiedy głową robi jakieś dziwne ruchy lub tak trzyma w góre to napewno jest szok poporodowy może wystąpić nawet 1.5 tygodnia po porodzie uważajcie bo naprawde wierzcie mi nie chcecie żeby tak sie stało z waszą krową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Witam. Mam problem z krową. Wczoraj wieczorem zauważyłem że jakieś dziwne odchody są u niej tzn takie bobkowate więc zacząłem się jej przyglądać jak je i okazało się że nie chce treściwych pobierać. Dziś z rana też kiepsko cokolwiek jadła i podaliśmy jej z tatą bodajże siarczan magnezu (taki biały proszek). Wieczorem jadła trochę sianokiszonki i siana a treściwej tej co wszystkie dostają nie ruszyła dopiero jak przyniosłem jej samej zbożówki z pod śrutownika to w pysk dwa razy wzięła i dalej nie jadła i nie wiem co jej może być czy to dlatego że w Środę miała obcinane rogi i jakieś powikłanie tymbardziej że przeoczyłem ją przy zdejmowaniu gumek z rogów tak że wyszło że od wtorku do dziś rana miała gumę z dentki na rogach czy dlatego przestała jeść że wcześniej dostawała śrutę zbożową z koncentratem a od piątku zmniejszyłem ilość koncentratu i wprowadziłem trochę śruty rzepakowej. Dodam że krowa jest na końcu laktacji za 2 tyg miałem rozpocząć zasuszanie. Z góry dzięki za pomoc


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Trochę to dla mnie dziwne bo nigdy nie miałem takich przypadków po porodzie wiec tymbardziej dziwi mnie teraz no ale zobaczę co będzie jutro jak nie będzie poprawy to będę wzywał weta.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmm cieszka sprawa, przemieszczenie trawienca w tym okresie tez raczej sie nie zdaża, może poprustu zjadła jakiś kłębek sznurka, rekawiczke itp.??? Czy wogóle to się mogło zdażyć, bo jak nie to bedziemy kombinować dalej :huh:

Ale na poczatek jak radzi kolega zbadaj temperaturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Kłębek sznurka wątpię z rękawiczką tak samo bo naprawdę staram się aby takie rzeczy w balotach się nie znajdowały ale całkowicie wykluczyć tego nie mogę bo kto wie czy ktoś mi czegoś na pole nie wrzucił i poprostu w materiale mogłem tego nie zauważyć. Lipa z tym pomiarem temperatury bo nie mam termometru dla bydła.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Poco ci termometr dla bydła wkładasz w du... termometr rtęciowy albo jaki tam masz i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilas21    1

moim zdanie poprostu ma niestrawność proponuje wlać jakiejś taniej gorzały i zakupić drożdże :P na pewno powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Zastosowac dietę - siano i woda, zrobić napar z rumianku i zagotować siemię lniane i to podawać do picia, jak nie pomoże to kupić ziołowe leki do picia przy niestrawności dla bydła. To taka pierwsza pomoc.Zobacz czy pracuje jej żołądek wciskając pięść w dołek głodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

A więc tak stwierdziłem dzisiaj że albo to skutek po tym obcinaniu rogów albo jakiś nie wiem wirus czy coś wplątało mi się do obory bo dziś ta krowa o której pisałem wczoraj zaczęła pobierać objętościową i treściwą a z kolei inna też po obcinaniu rogów dużo gorzej jje wiec myślę że to musi mieć jakieś powiązanie. Te które nie miały obcinanych rogów bądź miały ale dużo wcześniej jędzą normalnie i wyglądają normalnie a te które miały tydz temu to tak trochę wyglądają jakby na kacu były.

Będę obserwował dalej i dzięki wszystkim za rady oraz Wesołych Świąt życzę :)


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Magia świąt nawet krowy leczy :D Wesołych Świąt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danjon    0

Witam,u mnie gdy obcinałem rogi to własnie tak sie zachowywały przez parę dni , co chodzi o jedzenie ,ale są też osowiałe takie jak na kacu ,spowolnione i z nosa ciekło im jak by miały katar .Aczy jak obcinałeś rogi to dawałeś znieczulenie ,ja u siebie dawałem dwa dni przed obcięciem rogów gumkę na rogi i pare minut przed obcięciem znieczulenie ,a po obcięciu zasypywałem nadmanganianem potasu i z tego co wiem niewolno obcinać rogów u krów,jałówek cielnych bo mogą poronić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilas21    1

Zamiast obcinać krowom rogów jak już urosną radzę żeby wypalać je małym jałoszkom tak około 1 miesiąca po urodzeniu :) ja u siebie stosuję tę metodę już z 10 lat a koszt to 8-10 zł od sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle inkasuje wet. za wypalenie czy to coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Teraz będę właśnie wypalał tym małym ale mam już dość tego jak się krowy bodą i się kaleczą dlatego właśnie zdecydowałem się na obcinanie i robimy to partiami po około 6 sztuk. Krowy którym obcinamy są gdzieś tak koło 7 mieś cielności jak narazie jest ok. sam wet nam tłumaczył że nie będzie obcinał wysokocielnym ale takim w 7 mieś jeszcze można bez obaw a przypadki poronień są różne i bez obcinania. Jeśli chodzi o metodę to na dobę przed zakładamy gumki potem jak przyjeżdża to sznurki na głowę naciągamy tak żeby się mogła szarpać wet podaje znieczulenie czeka chwilkę aż zadziała, potem ucina i polewa jodyną. Jak krew czasem leci z jakiejś tam żyłki to kawalączkiem wykałaczki zatyka żeby nie robić żadnych tam opatrunków.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Długo trwa cały zabieg? Sporo jest po tym krwi czy wszystko czysto i szybko?Mam 2 jałówki ponad półtoraroczne cielne i 2 niespełna roczne, które mają dość duże i ostre rogi. , Od nowego roku też chyba zacznę zlecać wetowi wypalanie cielętom rogów tych, które zostają do dalszego chowu, póki nie kupię dekornizatora. Reszta na sprzedaż może będzie potraktowana sztyftem kaustycznym, aby zobaczyć efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj