zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

szymi4512    1

lol... wiesz co jak niemasz nic ciekawego do powiedzenia to sie lepiej nie odzywaj. Prosilem o pomoc, nie umiesz mi pomoc to dziekuje, nie pisz


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie chcą tobie pomóc a ty się upierasz, ze ktoś ci sie uczepil i ocene wciska jakby ktoś mial z tego zysk ze pod ocene wejdziesz <_< Wiec sie zastanów czego w koncu chcesz.

Wiec "Sieradzok" nie burz sie.

CO do krów to faktycznie mało jedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Ej Ty "podlasiok" nie bądz taki madry:P co wy macie z tą ocena wszyscy, ale dobra mniejsza z tym.

No właśnie tez mi sie wydaje ze mało jedza, co by moglo byc tego przyczyna? Czyzby sianokiszonka? fakt ze niejest najlepszej jakosci bo przez ciagle opady zbior byl opozniony i jest lekko przestana ale czyzby to az tak wplynelo na ich nie chetne jedzenie?


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

podaj parametry ogulnego mleka mocznik białko tłuszcz i zbadaj paszę przynajmniej suchą masą możesz to sam możesz zrobić w mikrofalówce starej trawy umnie krowy tylko wyżucają kiszonkę za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Odwąż 100g paszy wstaw do mikro i pojemnik z wodą aby się nie zapaliło do tej pory trzymaj w mikro jak waga nie będzie maleć powinna waga być ok 35g napisz co wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jeżeli chodzi o tą sianokiszonkę to podejrzewam ze poprostu jest sucha i sprawia to ze tmr może być za suchy. Ale tak na pałe to mogę sobie gdybać <_< . Może krowy są zakwaszone, bo jezeli tresciwe dajesz z reki a pobierają mało paszy to spadło pH w zwaczu i czesc bakterii odpowiedzialna za trawienie wyginęła. Może struktura tmru jest zła i krowy za mało przezuwają tym samym wytwarzają zbyt mało śliny, co zresztą tez prowadzi do kwasicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Jak narazie podał za mało info żeby coś doradzić jaki jest kał luźny czy zwięzły krowy się pienią ziarna w kale się znajdują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

faktycznie Panowie, sianokiszonka jest sporo podsuszona. Tresciwe podaje polowe pasz w paszowoz i polowe na koryto, bo gdybym wszystko dal w woz paszowy to krowy ktore daja mniej mleka tuczyły by sie a te bardzo wydajne by za szybko"tracily ciala". Jesli chodzi o kupe to jest ok, niejest rzadka i nie jest tez zbyt zwięzła. Myśle że może to moze byc przez sucha sianokiszonke. Ale gdy wyeliminowalem słome to jeszcze gorzej zjadaly czyli wychodzi na to ze wlókno ktore jest w sianokiszonce niewystarcza czy juz sam niewiem...

Żywieniowiec mi mowil że krowa powinna przezuwac na poziome okolo 65razy(srednio oczywiscie) od odbicia. I wlasnie jak licze to srednio tak wychodz czyli zakwaszone wydawlo by sie ze nie sa i przezuwaja na optymalnym poziomie

Edytowano przez szymi4512

Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale czy w kale są niestrawione ziarna. Jaki masz tłuszcz w mleku i czy przypadkiem gestość kału nie jest zbliżona do rzadszego niz gestszego. Jaka jest kondycja krów?? Występują owrzodzenia konczyn??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam pytanie odnośnie mojej krowy ocieliła się 5 tyg temu a dziś zauważyłem ruję. Czy mogę puścić ją już do byka czy jeszcze odczekać 3 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli jest to pierwsza ruja a krowa jest HF powinieneś zaczekać na następną. U HF kolejna ruja to większa szansa na skuteczny zabieg. Jeśli jest to krowa masywnej budowy mięsno-mleczna mógłbyś kryć i w tej rui lub jeśli obawiasz się, że następnej może nie być.. Jeden tylko warunek, śluz musi być przezroczysty i czysty. Odczekaj min 12 godz od pierwszych objawów i możesz kryć jeśli to konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krowa jest szaro- biała-jakaś krzyżówka z simentalem ok 650 kg. Po pierwszym ocieleniu i ma ten owy przezroczysty sluz ale jeszcze odczekam chyba te 3 tyg żeby lepiej się przygotowała do kolejnej ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak będzie nawet lepiej, jeśli krowa nie jest w dobrej kondycji. Nie zwlekaj tylko do trzeciej, bo u czystych simentali z każda rują maleje skuteczność, jak będzie z tą do końca nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Ale czy w kale są niestrawione ziarna. Jaki masz tłuszcz w mleku i czy przypadkiem gestość kału nie jest zbliżona do rzadszego niz gestszego. Jaka jest kondycja krów?? Występują owrzodzenia konczyn??

 

Co do ziaren w kale to roznie wlasnie, u niektorych krow sa a u niektorych nie, co do kału to u wiekszosci krów jest posredni, u kilku rzadszy, ale to wiadomo dostawaja automatycznie mniej z sipy tresciwych ale wiekszosc ma takie ni rzadki ni gesty. Co do kondycji: krowy ktore sa juz zacielone i sa zbyt tluste, zostaja przestawione do zasuszonych, zyja na slomie i niedojadach lub sianokiszonce, krowy takie zbyt chude to sa raczej zaraz po wycieleniu jak maja slaby start ale z tym sobie jakos radzimy. Jesli owrzodzeniem nazywasz takie zgrubienia na stawach, jakby spuchniete mialy, to tak, u niektorych sie pojawiaja. Tłuszczu jest 4.1% a bialka 3.27%


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

hej panowie..mam problem z krowa ktora ma grubsza tylna noge w tz łokciu przez to nie moze wstac trzeba ja podnosic..nie widac zeby kulała na nią ale nie moze sie podniesc widac ja boli...co moge zrobic ? smarowac czyms czy co///a moze to inna przyczyna...miał ktos podobny problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Maść jodokamforowa i na pół godzinki zawinąć streczem spożywczym i do skutku. Tak na marginesie, to nie kolano, tylko staw skokowy odpowiednik nadgarstka z przodu, a z tyłu kostki.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody5674    2

Witam trafiło się komuś u pierwiastki ropa w jednej ćwiartce ale nie gruczole mlekowym, jest widoczny bardzo duży obrzęk który rośnie, wie ktoś czy można coś takiego wyleczyć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

to moze byc promiennica....poczytaj o tym w inernecie,,,znajdziesz,,,jesli sie objawy potwierdza to smaruj jodyna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody5674    2

Powstawały guzy które smarowałem czarno mością i pękały, teraz się zrobił jeden wielki i nie che pęknąć tylko rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

nikolas29- krowie trzeba podać lek przeciwbólowy z przeciwzapalnym w zastrzyku o ile to nie jakiś uraz typu zwichnięcie czy początek ropnia - zastrzyk to musi zrobić wet. Można posmarować maścią z diklofenakiem taka jaka jest dla ludzi / bóle kręgosłupa, stawów/ ale o działaniu chłodzącym nie rozgrzewającym.

Promienica rozwija się w okolicy szczeki i żuchwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody5674    2

to raczej ropnie chciałem się zapytać czy ktoś miał takie przypadki u siebie w stadzie, najprościej było by ją sprzedać ale to jest dobra sztuka i trochę szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

młody5674- można spróbować na zmianę smarować maścią kamforową /musi być chłodne wymię ,bo jeżeli gorące to spowoduję się niepotrzebnie przekrwienie i zaostrzy się stan zapalny/i maścią ichtiolową- wyciąga ropę,Jeżeli powstaną przetoki- otwory przez które wypływa ropa, to należy delikatnie wymasować i wycisnąć ropę i do tego otworu wcisnąć jakiś antybiotyk od weta lub z tych masci z antybiot.,które podaje się do strzyków przy zapaleniu ćwiartek.Możesz też do strzyka podawać osobno antyb.Rokowania na wyleczenie krowy są ale co do zdrowotności wymienia i jakości mleka to wielki znak zapytania.Mam nadzieję,że krowa jest i była dobrze zdajana i dodajana bo nieprawidłowości w tych czynnościach to obrzęki wymienia i zmiany w mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody5674    2

własnie raz mi się zrobiła przetoka to wycisnąłem ropę i wstrzyknąłem w nią jodofar, już się ładnie podgoiło i po jakimś czasie powstał powstało to samo co na początku i teraz tez smaruje maścią ichtiolową a przetoka nie chce sie zrobic, moze spróbowac samemu to przebic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj