zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

marzencia    6

CVM? co to takiego? te dwie sztuki nie miały podawanych hormonów. ale owszem czasem się zdarza, ale wtedy częściej mamy porody mnogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

w skrócie to jest to negatywny efekt wieloletniego uszlachetniania bydła HF . . Tak na chłopski rozum tłumacząc przyczyne :) i jest to choroba genetyczną uwarunkowana obecnościa jakiegoś tam niepożądanego genu mogącego mieć wpływ na rozwój płodu ale to występuje tylko u niektórych byków i te muszą być oznaczone..jeżeli buhaj jest wolny od tego genu to jest o tym informacja a jeżeli nie to też muszą o tym powiedzieć. . Tak naprawdę przyczyn jest wiele i znalezienie odpowiedzi nie jest takie proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilas21    1

moim zdaniem jest to na 100% CVM czyli zespół zniekształceń kręgosłupa. Tylko HF cierpią na tą chorobę genetyczną cielęta rodzą się martwe. Gen w którym występuje mutacja to SLC35A3, a typ dziedziczenia tej wady jest autosomalny recesywny(CV,TV). W katalogach buhajów jest zawsze przy każdym buhaju informacja czy jest wolny(CVF), czy jest nosicielem(CVC), czy jest chory(CVM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

witam:)

mam problem z jałówkami a mianowicie są to jałówki z zakupu. wycieliły się normalnie same beż większych problemów. po około miesiącu zaczęły puchnąć im tylne nogi do tego stopnia iż mają problem z poruszaniem. dodam iż jedzą, piją, doją tak jak zdrowe tylko te spuchnięte nogi. weterynarz był i podał leki twierdząc iż to jest mykoplazama a później zakrzepica. jałowka dostaję osłonowo antybiotyk Oxyvet i Penillin i aspirinę. czy miał ktoś z was do czynienia z takim czymś jak to leczyć itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilas21    1

To może być ropowica albo mają problemy z wydolnością serca. Przy ropowicy najlepiej jest podać szotapen, jeżeli jest to serce sztuki są do kasacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka1988    0

Witam

Mam problem z krową. 3 miesiące temu się ocieliła, tydzień temu w niedzielę przeszła inseminację. od dwóch dni ma opuchliznę na kościach (tych z tyłu koło ogona, nie wiem jak one się nazywają, kulszowe??), właściwie to cały tył wokół ogona ma opuchnięty (bardziej od góry to idzie) i naciskanie tego jest dla niej bolesne. Dziś jest gorzej niż wczoraj. Czy może być to przykra konsekwencja jakiejś nieudanej inseminacji? Dziś w gabinecie weterynaryjnym nikogo nie było, mam nadzieje ze jutro uda mi się złapać weta. Co mogę zrobić już dziś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

witam:)

mam problem z jałówkami a mianowicie są to jałówki z zakupu. wycieliły się normalnie same beż większych problemów. po około miesiącu zaczęły puchnąć im tylne nogi do tego stopnia iż mają problem z poruszaniem. dodam iż jedzą, piją, doją tak jak zdrowe tylko te spuchnięte nogi. weterynarz był i podał leki twierdząc iż to jest mykoplazama a później zakrzepica. jałowka dostaję osłonowo antybiotyk Oxyvet i Penillin i aspirinę. czy miał ktoś z was do czynienia z takim czymś jak to leczyć itp?

A na jakim podłożu były utrzymywane przed zakupem, a jak utrzymywane są u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Mam problem z muchami dokładnie mówiąc z bakami na pastwisku gdy krowy się pasą. Są to tylko trzy sztuki. Potrzebuję jakiegoś środka którym szło by posmarować te trzy sztuki tak by nie siadały na nich. Czy jest może taki preparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Panowie , co może być przyczyną że u niektórych krów puchną im nogi ( zauważyłem u 2 , a ich średnia wydajność to około 35 litrów na dobę i są około 3 miesiące po wycieleniu). Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilas21    1

Jak już pisałem wcześniej moim zdaniem to ropowica. Trzeba podać antybiotyk szotapen i powinno przejść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

Mam problem z muchami dokładnie mówiąc z bakami na pastwisku gdy krowy się pasą. Są to tylko trzy sztuki. Potrzebuję jakiegoś środka którym szło by posmarować te trzy sztuki tak by nie siadały na nich. Czy jest może taki preparat?

 

jest taki środek do polewania krów po grzbiecie który odstrasza muchy ślepaki i bąki nazwy nie pamiętam jest to taki chyba zielony albo niebieski płyn kosztuje on ok 10 zł na krowę i na ulotce pisze że ma działać nawet do 2 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Stosowałem maść (krem) od weterynarza, ale nazwy nie pamiętam. Słoik ok. 200ml kosztował 30 zł. Taki słoik wystarczał na kompletne wysmarowanie 2 krów, skuteczne to było jakieś 2 tygodnie. Maść była biała, troche waniała kamforą, ale tak ogólnie cuchnęła paskudnie.

Poza tym skutecznym antidotum na komary (na muchy - nie wiem) są świeże liście zielska WROTYCZ, wtarte w miejsca gdzie krowa ma najcieńszą skórę. UWAGA - każda część wrotycza jest dla bydła trująca. Ten sposób można sosować u człowieka - trochę śmierdzi, ale komary dają spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

 

 

jest taki środek do polewania krów po grzbiecie który odstrasza muchy ślepaki i bąki nazwy nie pamiętam jest to taki chyba zielony albo niebieski płyn kosztuje on ok 10 zł na krowę i na ulotce pisze że ma działać nawet do 2 miesięcy

Mam tylko trzy sztuki wiec cena nie gra roli a chce je wyganiac jak narazie jest to niemożliwe. Tylko czy krowa posmarowana może się lizać?

 

Ten produkt będzie dobry "Much-ex MP pour-on 0,5 kg" http://zooapteka.pl/muchex-mp-pouron-05-kg-p-1904.html ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

Mam tylko trzy sztuki wiec cena nie gra roli a chce je wyganiac jak narazie jest to niemożliwe. Tylko czy krowa posmarowana może się lizać?

 

Ten produkt będzie dobry "Much-ex MP pour-on 0,5 kg" http://zooapteka.pl/...-kg-p-1904.html ??

 

Tak coś takiego, u mnie krowy tego nie zlizywały tylko jak będziesz to stosował to tego się nie wciera tylko polewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Ok dzięki za informacje. Zamówie i zobaczę czy zadziała. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matt93    49

Czesc, mam pytanie czy ktos wie co może dolegać krowie która jest 3 tyg. po wycieleniu. Od wycielenia normalnie pobierała paszę, ładnie doiła. Do dzisiejszego ranka... dzisiaj stanęła w mleku tylko 4 litry nic nie je, bardzo wolno sie porusza ;/ wieczorem 2 litry ;/ Wezwałem w południe weta i dał jej wapno z magnezem na wzmocnienie i nie wiem czy cos jej pomogło, Wie ktos co może jej dolegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 tyg.od wycielenia to moze byc ketoza też tak miałem że nie chciała jesc ale wet.dał jej kroplówki i po trzech dniach wszystko wróciło do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilas21    1

krowa może mieć przemieszczenie trawieńca powiedz lekarzowi żeby ją osłuchał po lewej stronie brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

Witam. Mam pytanie ma ktoś może jakiś sposób na komórki somatyczne w mleku bo się zdziwiłem jak dziś dostałem wynik 760tyś badałem płynem to różne przeważnie jak coś jest to w jednej ćwiartce a wymiona normalne nie spuchnięte czy coś. Może jest jakiś zastrzyk czy coś żeby te komórki zbić. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilas21    1

Gliceryna moim zdaniem jest lepsza bo słodka, glikol jest gorzki i nie chcą go pobierać. Jak będziesz wlewał do pyska to obojętnie co bo i glikol i gliceryna jest dobra,a jeżeli na pasze będziesz polewał to gliceryna jest lepsza.

 

Witam. Mam pytanie ma ktoś może jakiś sposób na komórki somatyczne w mleku bo się zdziwiłem jak dziś dostałem wynik 760tyś badałem płynem to różne przeważnie jak coś jest to w jednej ćwiartce a wymiona normalne nie spuchnięte czy coś. Może jest jakiś zastrzyk czy coś żeby te komórki zbić. Z góry dziękuję za odpowiedz.

A u ilu sztuk masz złe mleko ? są środki na rynku od komórek somatycznych, szczepionka kosztuję chyba 30 zł ale nie pamiętam jak się nazywa. Radził bym u sztuk które mają ponad milion somatyki je najpierw wyleczyć, a później zaszczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

dzięki kolego nie wiedziałem że są takie szczepionki. W taki razie trzeba doktorka wzywać i niech leczy i szczepi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj