zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Szymek1288    2

to jest raczej opuchlizna okołoporowoda i dla jałówek to całkiem naturalne, więc nie masz czym się przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

nie widzialem, więc trudno coś stwierdzić, może to przepuklina brzuszna? bądź jak napisał przedmówca jest to opuchlizna, czego bym ci bardziej życzył.

Edytowano przez ppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Witam, jestem tu nowy ;) Mam problem i związene z nim pytanie, a mianowicie, jakieś 3 msc temu w nie długim czasie po sobie, porzuciły 3 krowy pierwiastki, wszystkie 6-7 msc, wczoraj znowu jedna krowa porzuciła też 7 msc. Stąd pytanie, co może być tego przyczyną? W lato też jedna krowa porzuciała, wcześniej się takie rzeczy w ogóle nie zdażały. Z góry dzięki za odpowiedzi ;)Dodam, że raczej wykluczam uszkodzenia mechaniczne, bo od października krowy stoją w chlewie, na uwięźi, więc się nie mogły pobóść itp.

a jak wyglądają płody ? nie mają np. zaburzonych proporcji ciała np krótsze nogi względem tułowia, powiększone głowy ? Czy krowy tracą apetyt ? Czy krowa ma ropne upławy przed porzuceniem, jezli tak to jak długo i jak wygląda apetyt ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaSD    0

Kurcze mam nadzieje że to opuchlizna. Nie wiem, to wygląda jak worek mosznowy u byka. Jak dotykałem to jest dość twarde, a jałówka stała jak słup. A jeżeli jest to ta opuchlizna to znaczy że niedługo mogę się spodziewać cielaczka? Jeśli tak to w jakim okresie mogę się spodziewać ocielenia?

Edytowano przez MafiaSD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jałówki często zbierają takie podbrzusze jak ma sie ocielić to sie ocieli jak wymię zbierze zależy jak szybko będzie je zbierać sam powinieneś to określić przecież jak hodujesz to powinieneś sie jako tako znać Mam taką sztukę ocieliła sie w piątek no i od początku ma nie równe wymię z jednej strony z ćwiartki tylnej nie schodzi opuchlizna smaruje jej to a może ktoś by podał jaka taka maść naprawdę dobra po udoju ma tak ze z jednej strony jest normalnie miękkie a z jednej twarde mleko oddaje równo pomijając to iż z mlekiem nie szaleje wręcz przeciwnie zawiedziony jestem bardzo bo daje tylko 14l dziennie wiem po po przedniej laktacji ze stać ją na dużo więcej jest to jej 2 laktacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaSD    0

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, bardzo mi pomogły. A z tym znaniem się na hodowli to nie jestem profesjonalistą (mam 1 krowę i 1 jałówkę która właśnie się ocieli), ale ciągle powiększam horyzonty w tej dziedzinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

na opuchlizne to jest duzo masci na wymiona Helena balsam i Elemi z overa obie sa dobre i wiele wiele innych firm i nazw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Kurcze mam nadzieje że to opuchlizna. Nie wiem, to wygląda jak worek mosznowy u byka. Jak dotykałem to jest dość twarde, a jałówka stała jak słup. A jeżeli jest to ta opuchlizna to znaczy że niedługo mogę się spodziewać cielaczka? Jeśli tak to w jakim okresie mogę się spodziewać ocielenia?

to normalne taki worek, jest sygnał że ma zadatki na dobrą mleczność. Co do maści polecam oprócz overa firmę vittra koniecznie basamy nie tylko na opuchlizny ale i na komórki somatyczne u krów z wyższą zawartością tego dobrodziejstwa


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na obrzęki wymienia, głównie, w stanach zapalnych, stłuczeniach może okołoporodowe też bardzo dobra jest maść Permammas z vetoquinol. Smaruje się nią przez 3 kolejne udoje, następnie robi koniecznie dwa udoje przerwy i później znów 3 smarowania. Co do "worka" pod brzuchem to normalne i widoczne jak zauważyłem bardziej u mlecznego bydła(hf). Gdybym Ci pokazał jakie podbrzusze ma moja simentalka to byś się dopiero zdziwił wielkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Dobrze opuchliznę ściąga Atla-derm. Heleny maści bardzo sobie chwale na zbijanie somatyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppoki    0

a jak wyglądają płody ? nie mają np. zaburzonych proporcji ciała np krótsze nogi względem tułowia, powiększone głowy ? Czy krowy tracą apetyt ? Czy krowa ma ropne upławy przed porzuceniem, jezli tak to jak długo i jak wygląda apetyt ?

 

Płody, były już martwe od jakiegoś czasu i były w stanie zasuszenia/rozkładu, tak więc trudno określić zdeformowania budowy ciała. Apytytu nie traciły przez cały czas, a jeżeli dobrze rozumiem :D upławy to ten śluz, to nic takiego nie było wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no ten Permammas tez jest dobry i bardzo dobrze sie wciera bo emulsja i w sumie niedrogo wychodzi bo 1l kosztuje 58zl Ja posiadam w tej chwili na stanie Elemi , Bal derm ,Alta derm,Permammas a ktora jest najlepsza trudno powiedziec na jakie stany z somatyka bez obrzeku chyba ten permammas najlepiej sie sprawuje taka staruszka miala u mnie 1,5mln a teraz 600tys takze zbiło troche a na zapalenie z obrzekiem to Elemi i Helena balsam i ogolnie jesli w skladzie jest mieta pieprzowa to dzila galancie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam mam problem z jałówką w okoli szyji karku i na głowie wyskoczyły jej takie bomble coś takiego jak kórzawki są to takie wielkie bąble takie dosyć twarde wygląda jak stróp co to może być co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

najprawdopodobnije grzybica

 

sa jakies szczepionki na to dla cielat sasiad dawal i taki fiolet jest do pryskania ale nazw nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

zawiąż żyłke na tym i po paru tygodniach samo spadnie. Tylko tego nie odrywaj bo będzie mocno leciała krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

mam 2 szt co mają jedną cwiartkę wymienia popsute, miały wcześniej zapalenie i w tych ćwiartkach mają po ok 0,5 -1lmleka i czy można jakoś wyleczyć tą cwiartkę wymienia ? Jeżeli tak to w jaki sposób i kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

tak na zasuszenie podaj antybiotyk i po ponowym ocieleniu powinna naprawic cwiartke i dawac prawie normalnie bo teraz juz raczej mleko nie przyjdzie ale mozesz ponacierac masciami to nie zaszkodzi a podaj najlepiej Cepravin bo ma najdluzsze dzialanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

kolego ile jeszcze czasu bedziesz je doil ? najprosciej chyba by bylo zastosowac kuracje antybiatykowa podczas zasuszenia jest duze prawdopodobienstwo ze w nastepna laktacje weszly by juz ze zdrowym wymieniem , a jesli sa jeszcze w szczycie laktacji albo duzo mleka daja to musisz zrobic antybiogram i lekarz dobierze ci odpowiedni antybiotyk, ostatno czesto daja antybiotyk do wstrzykiwan z glukoza do danej cwiartki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak koledzy wspomnieli najlepsze efekty, choć nie w 100% daje leczenie w trakcie zasuszenia. Podaje się wtedy najsilniejsze antybiotyki z 60 dniowym okresem karencji od momentu podania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj