zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Olecka    25

Do badania krew i wycinki z narządów oraz odchody. Nie wiem jakie laboratorium, na razie nie mam żadnego info. Mazowieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Witam wszystkich mam taki problem,jałowka tydzien już po wycieleniu nie daje nawet 2 litrów mleka ...Opuchlizna zeszła..a mleka jak nie było tak niema. Czy jest szansa że ona jeszcze się "rozkręci'' ?


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

ale to nie oddaje wszytskiego mleka czy tak malo daje?? jak ja wydoisz to wymie miekkie jest czy nadal nabrane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Wydaja sie do końca,niema więcej mleka,po doju wymię jest mniękkie i jest srednio spokojna.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olecka    25

Panowi zainteresowani nic się nie dowiedziałam, w organach czysto, wyniki w normie. Wet powiedział, że gdyby mógł dobrać się do mózgu to wiedziałby na 99% czy to był zator czy nie. Ale nie mógł ze względu na utylizację.

Miejmy nadzieję że rok 2013 przyniesie coś lepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jałówka raz miała komplikacje poporodowe wyparła macice i tez mleka nie chciała dawać wet mówił ze to wina leży w przysadce mózgowej u krowy i dał mi na to lek po tygodniu doszła do całkiem dobrego wyniku jak na chorą krowę u ciebie albo sama sie rozdoi albo myślę ze po lekach powinna dać w granicach swojej możliwości jak na tego typu rasę powinna być mleczna podjedz do weterynarii popytaj na pewno coś doradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

dziwne jest to a zarazem przykre ze jej matka w szczycie laktacji ponad 30l potrafiła daća ona wczoraj nawet litra niedała


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

wszystko jest ok, apetyt ma prawidłowy, gorączki brak.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Panowi zainteresowani nic się nie dowiedziałam, w organach czysto, wyniki w normie. Wet powiedział, że gdyby mógł dobrać się do mózgu to wiedziałby na 99% czy to był zator czy nie. Ale nie mógł ze względu na utylizację.

Miejmy nadzieję że rok 2013 przyniesie coś lepszego :)

 

 

Nawiąże do tego jeszcze wątku ... W ciągu 2 tygodni zdechły mi 2 sztuki jałówek... Przyczyny kompletnie nie znane... Jedna tydzień po wycieleniu druga 3 miesiące do wycielenia ... Obie po niezłych bykach... Uduszenia śladów brak ... Stało się to bez objawowo i nagle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

A może macie nie sprawną instalację elektryczną i prąd zabija, kiedyś czytałem w gazecie, że rolnikowi firma zakładała instalację i po jakimś czasie prąd zabił mu 8 z 10 szt. bydla, bo jak wiadomo bydło jest delikatne na porażenie prądem. Z mojej strony to tylko sugestia.

 

Oby nadchodzący Nowy Rok był szczęśliwszy i bez żadnych problemów w stadzie.

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś u brata wy hydroforze silnik przebicie zrobił to taka sekunda przed tym jak bezpiecznik wywaliło wszystkie sztuki z nóg pozwalało ale moment powstawały nic sie żadnej nie stało gdyby miał instalacje do wody na plastikowych rurkach nie doszło by do tego a tak po rurkach do rurek stanowisk i łańcuchów teraz ma silnik przymocowany do stojaka na ścianie i połączony z pompą na sprzęgle kłowym plastikowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

marcin ta obora jakaś pechowa jest ... Największe upadki są właśnie w tej... Zaczęło się od pioruna który zrobił zwarcie na bojlerze i zabił 9 sztuk... Najładniejszych sztuk które miały się na dniach cielić ... :/ Potem przerobiliśmy cała instalacje .... Wcześniej też jałówka na wycieleniu nogę złamała i teraz te 2 sztuki :/

 

Dzięki za życzenia i wzajemnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Mam niby problem, krowa ocieliła się 30.XII teraz daje 2x13l doję ją o 6.30 i wieczorem o 18.30 i tak od ok 14-15 zaczyna kapać jej mleko i rano jak zachodzę do obory to też jest nakapane, i tak godzinę przed dojem już ryczy, opuchlizna prawie już zeszła, krowa waga ok 600-650kg rasa mieszana z Jerseyem. Czy zacząć doić ją 3razy czy może odczekać aż samo przejdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nie przejdzie, mięśnie zwierające strzyk są słabe i puszczają mleko. 13 litrów na udój to nei tak dużo, możesz zacząć doić 3 x dziennie jeżeli to nie problem ale mleka więcej dużo nie bdziesz miał średnio 10%.

 

a teraz ja. w mojej oborze zapanowała grypa, objawy osowienie brak apetytu spadek mleka kaszel temperatura, znacie jakieś metody łagodzenia poza bzijaniem temperatury ? borgal ew. mogę podać no i biovetalgin + cebula do żarcia


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

u mnie krowa jak kiedys tak puszczala to zaczalem doic 3 x dziennie i po kazdym doju tak palcami jakbys walkowal cos te strzyki masowalem koncowki aby poprawic ukrwienie i te miesnie postarac sie przywrocic do sprawnosci i po okolo 2 tyg przeszlo ale moja dawala okolo 40l wtedy i to bylo dziwne z dznia na dzien sie zczelo takie kalafy ze po 4-5l bylo ,mniej a przeciez dawala wczesniej po 50 i problemu nie bylo nigdy u niej z gubiemniem i wet kazal ,mi tak masowac bo innego lekarstwa nie ma no i przeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Dużo nie daje, ale też u mnie w stadzie rewelacyjnej wydajności nie ma i te 26l/ dzień już mnie sadysfakcjonuje tym bardziej, że krowa jest w 9 laktcji. Pozostało mi tylko po każnym doju masować strzyki bo chodzić 3 razy to nie za bardzo. Co do witamin to dostają dolfos BMs 3% do śruty.P.S.dzięki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

u mnie kiedyś dawała 30 dziennie i na legowiskach co najmniej litr mleka był. spowodowane jest to brakiem witamin (nie pamiętam dokładnie).

a mozesz sprawdzić lub się dowiedzieć co to za witamina jest odpowiedzilna bo pierwsze się z tym spotykam ?

u mnie jałówka raz miała komplikacje poporodowe wyparła macice i tez mleka nie chciała dawać wet mówił ze to wina leży w przysadce mózgowej u krowy i dał mi na to lek po tygodniu doszła do całkiem dobrego wyniku jak na chorą krowę u ciebie albo sama sie rozdoi albo myślę ze po lekach powinna dać w granicach swojej możliwości jak na tego typu rasę powinna być mleczna podjedz do weterynarii popytaj na pewno coś doradzą

 

na wstrzymywanie mleka podaje się przed dojem kilka minut oksytocynę któa działa na przysadkę mózgową i jałówka oddaje mleko. raz miałem tak zestresowaną simentalkę że 2 tygodnie musiałem podawać + środek tzw. głupiego jasia i jarzmo bo tratowała ludzi

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj