zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

danielhaker    6891

U mnie też w tym roku był byczek z krótszą dolną szczęką ale pił i sprzedaliśmy go (jak wszystkie byczki). Raz urodził się ślepy bo do wiaderka z mlekiem sam nie podchodził, tylko jak mu się łeb wsadziło to pił a ręką machałem mu przed oczyma to nie mrugał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

przecież tą torebkę nie zakłada się na niewiadomo jak długo tylko tak żeby jej jeden oddech zabrać to daje jej dużą motywację do wstawania. Pastuch też działa kiedyś jedną tak wytresowałem że tylko drut wystarczyło pokazać i wstawała a tak to jadła na leżąco i nie miała chęci wstawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

@Kristaps alta derm stosuje już 2 lata i naprawdę daje rade polecam:)

 

U mnie krowa była podnoszona na bloczku, na biodra miała zakładany taki zacisk skręcany, pomogło, na początek żeby postała pare minut na poprawę krążenia, potem zaczynała wstawać i wyszła. Oczywiście kroplówki. Potem wystarczylo zacisk zacząć skręcać to sama się rwała do wstawania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie mam pytanie otóz krowa wstając rozcieła sobie racicą strzyk i jest teraz kłopot z udojem może znacie jakieś sposoby na przyśpieszenie gojenia tego strzyku może jakieś maści lub co w tym stylu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

posmaruj jakąś maścią przyśpieszającą gojenie, może być też przeznaczona dla ludzi


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

mial ktos z was sytuacje ze trawieniec sam wrocil na swoje miejsce po przemieszczeniu??? czy zawsze byla operacja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

kylle trawieniec potrafi wrócić na swoje miejsce ;) I nie zawsze kończy się to operacją ... Która tak czy siak jest banalna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas kiedyś tak było jak jeszcze weterynarze nie chcieli tego robić. Krowa ze 3-4 miesiące chorowała tylko to było latem i na trawie z tego wyszła. Była potem zacielona ale tydzień po wycieleniu dostała znowu przemieszczenia i poszła na rzeź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

ja mialem juz 4 przemieszczania w ostatnich latach i we wszytskich przypadkach przezyly operacje do jednej nie doszlo bop bylo za pozno niektore wracaja do zrowia w 100 % jedna mam w tamtym roku mila robionego trawienca i co zje pasze to sie kladzie <mysle ze mogli cos zle zrobic ale nie wazne wczoraj tez wykryto u jednej dostala leki rozkurczowe zobaczymy jak nie pomoga to za kilka godzin najprawdopodobniej operacja,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

U nas kilka lat temu jedna miala lewostronne, weterynarz zrobił operacje, wyszła z tego i zacielila się. Dwa lata temu kolejna miała prawostronne i niestety bardzo szybko padła. Kolejna miała zdiagnozowane lewostronne, nie robiliśmy operacji tylko leki rozkurczające i jazda dwukółko po największych wertepach, póżniej jeszcze przetoczenie przez plecy i pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

ja tej nie przetocze za duza sztuka a na tym mrozie jak bym ja przewiozl byla by po niej :) od razu:) poczekam do poniedzialku znajde lekarza ktory robi bezinwazyjnie moze to bedzie lepsze niz operacjha w te mrozy z wielka dziura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Kał był wodnisty, koloru bardzo ciemnego, prawie czarny. U tej krowy po operacji przez jakiś czas leciało z rany pod brzuchem, w miejscu gdzie przyszył trawieniec ale to podobno normalne. A po pewnym czasie to wszystko pieknie sie zagoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

wlasnie ja sie zastanawiam czy to napewno trawieniec bo u mnie zawsze jak on byl to byl kal bardzo wodnisty i smierdzacy a teraz jest twardy i jest go bardzo malo a ketozy nie miala jak ja badal chyba czas wezwac jakiegos innego lekarza i jego o diagnoze zapytac bo dzis zalatwila sie normalnie i zaczela wiecej jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intel457    0

Witam zwracam się o poradę Mam krowę która miała poród w Lipcu poród trochę sprawił problemów, po wycieleniu nie odeszło łożysko weterynaż odejmował je gdy ta krowa zaczeła sie kłaść wet. stwierdził paraliż i tam ją z tego wyleczył wszystko ładnie...

 

Mamy teraz Koniec grudnia krowa jest już zacielona ale jest problem bo zawsze bo zacieleniu robiła sie taka puszysta okrągła że kości nie dało sie policzyć gołym okiem ale teraz jest inaczej krowa chudnie w oczach można powiedzieć dostaje normalnie jedzienie 2 x Kukurydza i osypka z koncentratami (rano wieczór) popołudniu jeszcze dostaje Buraki opasowe. Mleka daje ok 20 l dziennie.

 

Zwracam się do was bo nie bardzo wiem co robić weterynaż ma wkrótce wziąć próbki krwi i moczu i zbadać to wspominał ze moze być to odwapnienie.

 

Może wy mieliście tak samo poradzcie co zrobić zeby przywrócić do normalnego porządku bo na tą krowe az sie nie chce patrzeć tak marnie wygląda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

jaki kal ma ta sztuka?? ile dajesz tych pasz .??? i jaki krowa ma kal? jak sie zachowuje poz jedzeniu tego normalnie ??? nie kladzie sie odrazu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intel457    0

jaki kal ma ta sztuka?? ile dajesz tych pasz .??? i jaki krowa ma kal? jak sie zachowuje poz jedzeniu tego normalnie ??? nie kladzie sie odrazu??

 

kał hmm normalny lecz był okres gdzie było to żadkie gdyż u mnie w całym stadzie i u sasiadów był wirus gdzie kazda sztuka miała biegunke teraz jest wszystko ok z kałem a zachowuje sie ospale można powiedzieć taka wolna sie zrobiła jak by energi nie miała ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

a napisz cos wiecej o tresciwej jak ja robisz i z czego dajesz jakies witaminy drozdze kw weglan krede pastewna drozdze?? mocznik jej dajesz?? ile moze tej kuku zjesc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intel457    0

a napisz cos wiecej o tresciwej jak ja robisz i z czego dajesz jakies witaminy drozdze kw weglan krede pastewna drozdze?? mocznik jej dajesz?? ile moze tej kuku zjesc??

 

 

 

Robię Śrutownikiem Bijakowym i składa sie z mieszanki (owsu pszenicy jęczmieniu) i pszenżyto i do tego Koncentrat Krasula premium (czasem kupuje jeszcze Krasula 18 pełno porcjowa) i to wszystko nie mocznikuje pasz kredy też nie daje i kuku hmmm ile dam tyle zje nie można z tym przesadzać dostaje 25 l wiadro takie pełne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

Witam wszystkich forumowiczów;) Na początku wszystkim dobrego nowego roku samych sukcesów.

Teraz do sedna otóż mam taki problem mam dwie jałowki w wieku 16 miesięcy rasy HF i sprawa wygląda tak że obie mają ruje która trwa trzy dni kiedy w takim wypadku inseminowac? czy moze inseminowac 2-3 razy w przeciągu tej rui ? z góry dziękuje za podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

nie zawsze objawy wewnętrzne odpowiadają zewnętrznymi ... Jeżeli inseminujesz bykiem lub masz swoje nasionka można zrobić to 3 razy czyli na początku, mniej więcej po środku i na końcu ... Moim zdaniem najlepszym wywodem z takiej rui je inseminacja gdzieś po 18nastej godzinie od rozpoczęcia rui plus podanie hormonu na zakończenie ... Jak już kryć poprzez inseminatora bez tego hormonu to spróbować na samym końcu ;) Czemu tak?? Z racji ekonomii czyli kosztów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj