zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

idź z nią do byka najlepiej puść dwóch różnych w niedługim odstępie czasu, u nas inseminator mówił że plemniki po inseminacji żyją do trzech godzin a prosto od byka do ośmiu tak więc jak zbyt wcześnie będzie zainsemiowana to plemniki nie przeżyją a od byka będą jeszcze żyły i dlatego prędzej się zacieli


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

Nie rozumiem różnica w żywotności jednego a drugiego plemnika. Plemnik to plemnik jeśli jest żywy to żyje tyle samo... a więc od 24 do 48 godzin. Myślę że należy chodzić z krowami na dyskoteki to się zaczną zacielać tylko z ustaleniem ojca może być problem. (Mam nadzieję że nikogo ten żart nie uraził)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Luke16 jest to krówka RW nic innego jej nie dolega oprócz tego problemu. tak była badana na cielność przed każdym zabiegiem. ten hormon co podałeś, był już użyty.

jak na razie odpuściłam ruję, nieraz to pomagało przy starszych krowach. za 3 tyg uderzymy z pełną parą..

 

a jeszcze pytanko, jak to jest z tymi długimi rujami? lepiej zapładniać na początku czy na końcu? czy od razu umawiać się na "R"kę?

 

w takim wypadku zaryzykowałbym krycie 3x w ciagu jednej ruii, na poczatku, srodek i koniec. A jesli to zawiedzie to zostaje byk. U mnie 6 lat temu wypadla sztuka ktora dawała 12 tys w laktacji w starym zywieniu przez to ze nie chciala sie zacielic;/


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

dobry pomysł przedmówcy , ja kryję 2 razy " trudne " krowy , 1 raz HO a 2 raz kolor łatwiej na przyszłość stwierdzić porę krycia


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Witam panowie. Mam problem z krowa a mianowicie padła na nogi przed porodem. Jest 5 dni po terminie i niechce wstać. Dostała dwa razy kroplówke( wczoraj rano i wczoraj wieczorem) i nic niepomogło. Apetyt ma średni ale jeszcze pobiera pasze. Doradzcie co zrobic, czy to juz koniec i pakować ją na wózek? Może ktoś miał taki problem i wybrnął z niego?


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

mieliśmy kiedyś przypadek ze krowa nie chcial wstac tydzien ablo 2 po ocieleniu pomoglo jej przewiązanie do stodoły .... miejsce bez betonów i antybiotyk na stawy ...pozniej została sprzedana normalnie jako opas .... z miesiac sie meczylismy z nia w stodole potem jak zaczela wstawac wrociła na dosłownie 1 dzien do obory i znow do stodoły bo na betonie juz znow problem wracał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

no ale to po ocieleniu, u mnie jest przed ocieleniem i szkoda własnie bo krowa dobra i cielecia szkoda.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Po co zaraz cesarkę? Wywołać poród sztucznie... Doraźnie wapno pod skóre... A jak z temperaturą?? Uszy ciepłe?? Ma jakieś chęci do wstania?? Nie rozjechała się czasem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Jaką maść polecacie na opuchliznę wymienia po wycieleniu?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

helena balsam z overa bardzo dobra a troche tansza a o prawie identycznym skladzie i w sumie dziala takze skutecznie to Bal Derm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

godzine temu sie ocielila, ciele żywe ale chyba też na ostrzał bo jakis potworek jest. musiał płód być jakos uszkodzony czy niewiem co innego. ciele ma dolną szczenke jakby z 5cm za krótka i na bok wykrzywiona, wiec chyba nic z niego niebedzie ale niewiem, moze sie mu to zmieni jak czasem z nóżkami u cielat jak sie podwijaja. Krowa niepodrywa sie do wstawania i chyba niebedziemy nic robic tylko sie ją odwiezie na spend

Edytowano przez szymi4512

Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

Cielak myślę że jakoś będzie pił i sprzedasz. A krowa co z nią jakieś konkrety czemu nie wstaje? Brak energii, odwapnienie? Zmęczenie po porodowe? Czy jakieś uszkodzenia wewnętrzne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

był byczek. pic zabardzo niechce bo utrudnia mu ta szczęka, jeszcze sie z takim czymś nie spotkałem. Krowa takto pobiera pasze i jest bystra a wstać niechciała juz przed porodem. Dobra dójka była ale już starsza i tata już niechce w nia kasy pakować. Może to błedne myślenie ale niewiem, ja mu przetłumaczyć niemoge:D


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

szymi4512 ja bym jej dał ostatnią szanse podając domięśniowo kofeinę jest takowy iniekcyjny środek ... Ostatnio miałem podobny problem z jałówką i wstała po tym .... Nie wykluczam że może być też rozjechana.... Ja dałbym jej ostatnią szanse z tą kofeiną ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jest jeszcze metoda z reklamówka na pysk. Jak jest w stanie wstać to wstanie tylko trzeba w porę zdjąć żeby się nie udusiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

ale z was katy :) ile ta krowa wazyc moze??? jak dadza ci dobra kase to sprzedaj a jak malo wazy i lekaz wiecej jak 400 za leczenie nie zechce to spruboj sasiad kiedys stawial krowy pastuchem i pomagalo ... polewal je woda i podpinal na chwile pastuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj